Jaký mikrofon a preamp do malého studia

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
delay

Příspěvek od delay » 09 pro 2007 16:01

Velmi brzy bych měl mít RODE K2, ale mohu porovnat pouze s ADK Hamburg.

Zde http://www.thelisteningsessions.com/session5.htm je poměrně zajímavý srovnávací test kondenzátorových i lampových mikrofonů...

syncro

Příspěvek od syncro » 09 pro 2007 21:29

Článek je prima, big up Fova. Jenom mi přijde jako hodně tenký led popisování strojů, které osobně neznáš. Chápu, je to aspoň pro základní orientaci, ale třeba MKL5000 nemá "poddekový" zvuk, naopak zní o dost výškověji, než třeba MK319 nebo obligátní CMV563/M7. Ale to jsou nuance, celkově jsem rád, žes něco takového napsal. Snad to ušetří mnoha lidem mnoho dotazů a odpovědí.

Saša

fova

Příspěvek od fova » 09 pro 2007 22:34

Clanek jsem zamerne napsal jako subjektivni, s prezentovanim mych vlastnich nazoru. Prijde mi, ze toto je nejlepsi forma, jak poradit cloveku, ktery zacina.

Kdyz tak vzpominam, jak to bylo se mnou, kdyz jsem zacinal, tak vzdy, kdyz jsem cetl nejaky clanek na toto tema, tak jsem se dozvedel mnoho obecnych technickych detailu ale malokdy to, co si mam koupit - v zajmu nestrannosti autor nenapsal co je lepsi a co horsi, co koupit a co ne. Take recenze na mikrofony byly skoro vzdy pozitivni. Nikdy jsem tam necetl: "Nekupujte to!" nebo "Je to lepsi nez mikrofon xy."

Vidim ale, ze nekteri lide tady s timhle pristupem maji problem. Je to pochopitelne, protoze u teto metody plati, ze co clovek to nazor a s nekterymi z Vas se proste v urcitych vecech neshodneme.

Momentalne nemam cas ani chut to to predelavat podle vsech tech pripominek (tento tyden odjizdim na sluzebni cestu do zahranici) a predpokladam, ze dalsi pripominky by jeste prisly.
Nerad bych, aby to tady skoncilo nejakou hadkou, takze jsem clanek radsi smazal. Zas tak velka ztrata pro e-zone to nebude, protoze ty obecne veci se daji urcite nalezt v ruznych clancich na internetu.

Na nikoho nejsem nastvany a jsem v pohode. Proste se mi nechce to tu dal resit.

2 Syncro: MKL 5000 jsem slysel a mam z ni dojem, jaky jsem popsal v clanku. Ale ty jsi s ni samozrejme pracoval dlouho, takze ji znas lepe.
Naposledy upravil(a) fova dne 09 pro 2007 23:59, celkem upraveno 2 x.

nemo

Příspěvek od nemo » 09 pro 2007 22:57

šmarjajosefe, dej ho zpátky!! :) nebuď jak malá jarda..

Chtěl jsem to poslat pár kolegům muzikantům, co by potřebovali trochu polopaticky některé věci ujasnit, ten článek byl fajn.. ach jo..

fova

Příspěvek od fova » 09 pro 2007 23:16

OK, hodil jsem ho na svuj web.
Je na konci tehle stranky:

http://www.home.karneval.cz/0406520701/hudba.html

jackies

Příspěvek od jackies » 09 pro 2007 23:48

jseš divnej :)
Nenech se jakoliv znechutit. Více fovů na e-zone !
To,že sem nepíšou děkovačky lidi, kterým to pomůže a jsou rádi, nic neznamená.
Věř že je jich drtivá většina, než těch "jj dobrý ale ..", kteří ale něco takového nenapíšou, protože nemají čas kvůli svému "velkému" byznysu.

fova

Příspěvek od fova » 09 pro 2007 23:54

Diky

Dal jsem ho zamerne na svuj web, protoze tam si muzu psat, co chci.
Tady by z toho mohly byt rozbroje.

Martin

Příspěvek od Martin » 10 pro 2007 00:12

Super článek. Výborný přehled.
To muselo být spousta hodin práce !
Díky Fova.
Více fovů na ezone! :)
Měl by být zařazen v nějaké sekci ezone "pro začátečníky".

Wohma

Příspěvek od Wohma » 10 pro 2007 00:49

Ta sekce 'pro zacatecniky' vubec neni spatnej napad, definice nekterych pojmu, doporuceni pro nakup atd., ono to sice tady na foru jde najit, ale kolikrat se clovek musi procist spoustou offtopicu... ;P

A co se tyce tech casti, ktere jsou subjektivni a o kterych by se tu mohly strhnout bitky, jako treba 'ktery kondenzatorovy mikrofon do 10K je nejlepsi na zpev?' apod.], mohl by se zkratka udelat thread, kde by byla vzdycky dana kategorie a u ni napsano treba
fova - SPL Goldmike , Rode NT2
delay - Rode K2, ADK Hamburg
a podobne, zkratka napsat, co kdo doporucuje, zejmena moderatori a lidi, kteri nejsou zadni novacci. Na druhou stranu by to chtelo, aby si s tim nekdo dal praci a aby mistni veterani spolupracovali.
P.S. - veskera podobnost s realnymi postavami a realnymi mikrofony je zcela nahodna ;P

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 10 pro 2007 00:53

fova píše:Tahle fotka me vede k zaveru, ze to dela doma na kolene:
Čéče, když už po mě opakuješ moje dojmy a "moudra", tak to alespoň nepřekrucuj. To, že je to s největší pravděpodobností ruční výroba je zřejmé s dalších fotek, které mám na disku, ale z téhle zrovna moc ne. Tu jsem vybral, protože jsou na ní dobře vidět použité součástky. Za druhé, to, že je to kusová výroba "na koleně" nijak neznamená, že to je bastl. Spíš naopak.

Tvrdit, že je to předražené je taky nesmysl. Je sice pravda, že pořizovací cena samotných součástek je zlomek prodejní ceny preampu, ale tak je to u všeho a u highendu zvlášť. Až bude několik dalších firem dělat kvalitativně rovnocenný výrobek za polovinu peněz, tak můžeš teprve mluvit o předražování.

Ono když rozebereš třeba tvůj oblíbený goldmike, tak zjistíš, že tam taky není o nic víc součástek než u nějakého MIC2200 od Behringera za čtvrtinvou cenu. Znamená to snad, že goldmike je předražený?

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 10 pro 2007 00:56

Wohma píše:Ta sekce 'pro zacatecniky' vubec neni spatnej napad, definice nekterych pojmu, doporuceni pro nakup atd.,
Nemá přesně na tohle sloužit ezone wiki?

fova

Příspěvek od fova » 10 pro 2007 01:02

2 Wohma:

Tady uz ale takova sekce je. Jmenuje se FAQ:
http://www.electrozone.cz/viewforum.php?f=27
Pro tu jsem prave ten clanecek vytvoril.
Jenze z nasledne diskuze jsem ziskal dojem, ze by se do te sekce dostal az po drastickych zmenach textu.
Stravil jsem tim predtim asi 5 hodin a dal uz se tim opravdu zabyvat nechci, tak jsem to vzdal.

Jestli chces, klidne zaloz takove tema, jak pises.

2 Ctirad:

Jasne, ze s tou myslenkou te domaci vyroby DAVu jsi prisel prvni ty. Ale ja jsem ji hned prijal za svou :-), protoze podle me i z tehle fotky je to patrne. Ty soucastky jsou evidentne rucne osazovane.

Znovu opakuji, ze vyraz "predrazeny" jsem pouzil proto, ze DAV vyrabi sam. Vyroba v nejake firme by mu vyrazne snizila cenu. A tim nemyslim davat to hned do Ciny.

2 Ctirad:

E-zone wikipedia jede? Kde to je?

matucha

Příspěvek od matucha » 10 pro 2007 03:26

nunu píše:
matucha píše: Je spousta opravdu hodne drahejch kusu, ktery maj vnitrky pospojovany bez tistenejch spoju a je to nejlepsi metoda.
Nejlepsi metoda to v zadnem pripade neni.V dnesni dobe pri pouziti tech nejlepsich soucastek by sis hooodne nabehl kdybys to poskladal jen tak hala-bala jak se to delalo v sedesatych letech.

Zvuková karta a efekty jsou prvky nejméně ovlivňující výsledný zvuk. Jejích podíl na celkovém výsledku určitě není v řádu desítek procent. Bavíme se zamozřejmě o zvukové kartě určené pro tvorbu hudby, jako je minimálně M-Audio Audiophile 2496, nikoliv o multimediálních kartách.

Ocenuju snahu,ale fakt takove blaboly mne dokazou nasrat.I kdyz v necem to pravda je,na monitorech za desitku tomu daji vsichni za pravdu, ale na slusnem aparatu toto tvrzeni se zborti jak domecek z karet.

Na demo to je urcite dostacujici,na dobrou desku NEEEEEE !!!!
DW Fearn rozhodne neni levna zalezitost, rozhodne to neni ledajak hrajici zalezitost a co si tak pamatuju (opravte me pokud kecam), tak aspon v preampu jsou soucastky pospojovany primo bez tistaku. Urcite ne hala bala. Nebavime se o zvukovce se stovkama soucastek, ale o preampu, kde je v obvodu par extra kvalitnich a vybranejch veci k jejichz propojeni neni treba z velky casti neco jako tistak.

Opakuju, ze nejsem zadnej elektro-inzenyr, tohle jsem jen vypozoroval.

Ad Fova > to ze do toho vsichni kecaj a kazdej si mele svoji te nesmi rozhodit, vyber si z toho, co ti pride jako rozumna rada na vylepseni toho clanku a zbytek ignoruj. Autori prispevku si svymi prispevky rekli svy a kdo to chce vedet, tak to nejspis docet az sem. Clanek je to peknej, i kdyz si nejsem jistej jestli neco takovyho nepsal uz davno Safa a pred nim spousta dalsich ;-). Ale jak rikam, je to fajn.

kexik

Příspěvek od kexik » 10 pro 2007 10:06

fova: vsetky suciastky s drotenymi vyvodmi (klasicka montaz na pcb) su osadzane rucne... automat sa pouziva len na smd montaz

k samotnemu osudu clanku: moje pripomientky boli skor doplnenima bral som to tak, ze to proste doplnis, nie ze by to bola kritika. clanok je super a nemal by si sa nechat tak rychlo urazit

fova

Příspěvek od fova » 10 pro 2007 10:34

O ty tvoje pripominky neslo. Ty jsem tam bez problemu zapracoval.
Jenze pak prisli dalsi lide, kteri napadli celkovou koncepci jako Nunu a Pytkin a v tu chvili uz jsem si rekl, ze s tim koncim.

Asi jsem mel vcera nejakou spatnou naladu :-)

Dopoledne jsme se nepohodli se zvukarem nasi skupiny, vecer jsme resili doma moji sluzebku (zena dela autoskolu, deti jsou nemocne a do toho jsem se dozvedel, ze musim jet na tyden do Afriky a nemame hlidani) a nakonec jsem se na e-zone docetl tohle. :-)
Takze jsem mozne nezareagoval uplne adekvatne.

Odpovědět