ADAM A7, BM5a, B2030(1)A

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 12 říj 2007 12:44

Taky casem uvazuju k ADAMum o Subu, ale spis SUB10 MKII. Me slo o zadni panel kvuli umisteni.. takhle tam je stejne prd ponat :) Jestli sou konektory nahore nebo dole. Sub10ka a A7 na domaci pouziti podle me stacej.. mozna i ta SUB8.

fova

Příspěvek od fova » 12 říj 2007 13:15

A7 jsou obecne hodnocene jako dost povedene monitory, ale jejich problem je prave v tom, ze konci s prednesem basu pomerne vysoko - papirove kolem 46Hz, ale setkal jsem se i s nazorem, ze nehraji pod 80Hz. Jeden zastupce Adam Audio v diskuzi na foru priznal, ze prednes jde dolu kolem 60Hz.
Netestoval jsem to, jestli je to pravda.
Michat na nich basove orientovanou hudbu muze byt tedy problem.
Take jsem se setkal s nazorem, ze clovek, ktery tvori na A7, nevedomky vytahuje v mixu basove zvuky cca o 2dB proti ostatnim frekvencim. Bylo to pry overeno poslechem nahravky na jinych monitorech.
Ja nedelam muziku s hlubokymi basy, takze zatim zvazuji, jestli ten sub pro me ma smysl nebo ne.
Take me od toho odrazuje pomerne vysokva cena Sub8 - stoji stejne jako par A7 ;-).
Naposledy upravil(a) fova dne 12 říj 2007 15:27, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 říj 2007 13:38

fova: tak to nevim u jakych zlodeju nakupujes, ale sub8 stoji stejne jako jedna bedna a7 :) Ty reci o basech co jsi nekde zaslechl moc nechapu, ja to testoval a hraje to az dolu, otazka je jak verne. Ale takhle nad tim uvazovat mi prijde dost mimo, jsou to nearfieldy a myslim, ze spousta jinych nearfieldu zacina basy vejs. Vubec bych nerekl, ze basy jsou slabina A7. Voni taky na gearslutech obcas pisou pekny kraviny, treba jak se tam nekdo divil, kde jsou u a7ek frekvence okolo 30 hz a ze to je teda asi blba bedna apod. :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 12 říj 2007 13:43

Hele fovo, jakou muziku vlastne delas? To neni ve zlym, spis me to zajima, protoze tady pises k dost vecem sve nazory na ne, tak abych vedel, na cem se zakladaji. Normani muziku bez potreby (a kontroly) basu si uplne neumim predstavit.

Brooklin mi rikal, ze A7 pod 60hz ani nefouknou. Pak pravdepodobne pod 100Hz bude prudkej sesup, coz uz muze byt casto problem. Sice me A7 hodne lakaj cenou, ale tohle me trochu odrazuje. Na druhou stranu moje B2030A sice jdou o malinko niz, ale zase s obrazem, ve kterym clovek fakt uz nic nevycte. Takze babo rad:)

Tvrzeni, ze clovek na A7 nevedomky vytahne v mixu basy o 2dB oproti ostatnim frekvencim je s prominutim peknej blabol. Jak je to mysleno oproti ostatnim frekvencim, to existuje nejakej standartni prumer? A jak se to da zjistit, kdyz to dela nevedomky? No nic.

Ja mam jeste teda zkusenost, ze clovek nevytahuje frekvence, ktery neslysi - nevedel by vubec co dela (ale samozrejme mu tam muze cokoli ujet). Nekdy se snazi to spis podvedome kompenzovat tim, ze vytahne okraje pasma, ktery jeste slysi.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 říj 2007 14:03

Amorph píše: Brooklin mi rikal, ze A7 pod 60hz ani nefouknou.
Testoval jsem to sinusoidou a foukaj jak hovado.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

bassline

Příspěvek od bassline » 12 říj 2007 14:05

len ci to nebola rezonancia miestnosti :lol:

kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2007 14:24

skusil niekto na a7 ucpat basreflex? to sice zoberie basy nad deliacou frekvenciou, ale ubytok je potom menej strmy... kazdopadne sa mi to nezda, hentaka bedna musi zahrat este 50Hz celkom v pohode (povedzme na -6dB)

vasek

Příspěvek od vasek » 12 říj 2007 14:29

Amorph píše:Hele fovo, jakou muziku vlastne delas? To neni ve zlym, spis me to zajima, protoze tady pises k dost vecem sve nazory na ne, tak abych vedel, na cem se zakladaji.
Dobrej dotaz, se kterým jsem nechtěl přijít jako první, ale dost by mě to zajímalo.

fova

Příspěvek od fova » 12 říj 2007 15:23

Cyril píše:fova: tak to nevim u jakych zlodeju nakupujes, ale sub8 stoji stejne jako jedna bedna a7 :)
Mas pravdu. Omylem jsem se v ceniku Prodance podival u Subu8 na cenu v slovenskych korunach. Soucasna cena je 13800Kc.

fova

Příspěvek od fova » 12 říj 2007 15:28

kexik píše:kazdopadne sa mi to nezda, hentaka bedna musi zahrat este 50Hz celkom v pohode (povedzme na -6dB)
Tato informace je od cloveka z Adam Audio USA:

http://www.gearslutz.com/board/low-end- ... -unit.html

Do 60Hz to je rovne a pak to pada dolu. 50Hz na -6dB to mozna jeste hrat bude.

fova

Příspěvek od fova » 12 říj 2007 15:41

vasek píše:
Amorph píše:Hele fovo, jakou muziku vlastne delas? To neni ve zlym, spis me to zajima, protoze tady pises k dost vecem sve nazory na ne, tak abych vedel, na cem se zakladaji.
Dobrej dotaz, se kterým jsem nechtěl přijít jako první, ale dost by mě to zajímalo.
Neco na pomezi folku a popu, s primhourenim oka i rocku.
Vokaly, fletna, housle, akusticka kytara, organy, piano, perkuse a trochu syntetezatoru.
Vse nad 80Hz krome piana a organu, ale ani tam nehraju nejhlubsi tony.
Rozhodne nedelam elektronickou muziku jako je treba techno, kde bych ten sub asi uzivil.

http://www.listenhear.co.uk/general_acoustics.htm#Top

kexik

Příspěvek od kexik » 12 říj 2007 15:47

fova píše:
kexik píše:kazdopadne sa mi to nezda, hentaka bedna musi zahrat este 50Hz celkom v pohode (povedzme na -6dB)
Tato informace je od cloveka z Adam Audio USA:

http://www.gearslutz.com/board/low-end- ... -unit.html

Do 60Hz to je rovne a pak to pada dolu. 50Hz na -6dB to mozna jeste hrat bude.
musi... basreflexova bedna pada 12dB na oktavu. ovsem ak je basreflex naladeny na cca 50Hz (tak to vyzera), tak bednu navrhoval bud niekto, kto pocital s tym, ze sa bude pouzivat so subom; alebo jelito :)
pokial sa bedna nema chovat tak, ze od isteho tonu proste prestane basa hrat, tak treba basreflex podladit poriadne (podladit voci rezonancnej woferu v danej ozvucnici), alebo ho nepouzit

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 12 říj 2007 15:55

Ja to teda buhvijak nemeril ale vzal jsem prubeh a podival se na analyzu ve wavelabu a neslysel jsem nic moc u 46hz ale urcite od 50Hz vejs to hraje, to jak verne je otazkou, kazdopadne pro srovanani s Egosys nEar05 basujou, presto by se ten sub asi hodil. O nejakem nevedomky vytahovani frekvenci tu muze bejt rec pokud ses na neco zvyklej a prineses si domu novou bednu a neznas ji. Ja tu mel taky potrebu veci prebasovavat.. a pritom esi nebasovali.
Spis diky tomu, ze sem nebyl na spodni frekvence zvykly tak pak jsem je o to rapidneji slysel u ostatnich tracku a tak sem mel tendenci je vytahovat i u sebe (ale presprilis). Mimoto mistnost dela svoje.. u Cyrila ty adamy hraly jinak nez mi hrajou doma oba dva mame podle me na hovno mistnost.. ja tu treba slysim podle me pevnejsi bas, ale zas se mi tu odrazi naprotejsi strane vrsek takze si tu musim otevirat skrin :D

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 12 říj 2007 16:16

fova píše:Do 60Hz to je rovne a pak to pada dolu. 50Hz na -6dB to mozna jeste hrat bude.
Což jsou naprosto standardní hodnoty pro malé dvoupásmovky. Co byste ještě chtěli? Zvuk Matrixů nebo Nautilusů?

fova

Příspěvek od fova » 12 říj 2007 16:19

Amorph píše:Na druhou stranu moje B2030A sice jdou o malinko niz, ale zase s obrazem, ve kterym clovek fakt uz nic nevycte. Takze babo rad:)
Nez jsem zapojil B2030A a A7 vedle sebe, tak jsem si myslel, ze B2030A hraji obstojne. Po testu jsem je dal okamzite do krabice :wink: a pujdou do obyvaku na poslech muziky. Vedle Adamu jsem z nich mel dojem, ze je to jedna velka zvukova koule, kde se obtizneji lokalizuji nastroje ve stereu. Sice basuji nize nez A7, ale ty basy jsou zastrene a rozmazane. Rozhodne to neni nic pevneho.
Amorph píše:Tvrzeni, ze clovek na A7 nevedomky vytahne v mixu basy o 2dB oproti ostatnim frekvencim je s prominutim peknej blabol.
Me to prijde docela pochopitelne, prave proto, ze znam zvuk A7.
Ty bedny sice maji pevne a urcite basy, ale muj dojem je, ze zni slabeji nez stredy a vysky. Clovek ma pak tendenci tomu mixu trochu vypomahat, aby to vic basovalo. Rozhodne po predchozi zkusenosti s B2030A, ktere dunely fest.
Me se na A7 prave hrozne moc libi ty zvyraznene stredy, protoze tam se mi skvele pracuje s vokaly. Clovek to slysi tak, jakoby to bylo zive.

Samozrejme pokud clovek nema akusticky upravenou mistnost, tak se tu vubec nemuzeme bavit o tom, jak to komu hraje. Akusticke upravy jsou zaklad.

Odpovědět