ADAM A7 nearfield monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět

<t>Adam A7</t>

Mám je
17
30%
Vážně o nich uvažuju
35
63%
Vážně uvažuju o jiných Adamech
4
7%

Celkem hlasů: 56

kexik

Příspěvek od kexik »

esi 05 urcite od 65 nehraju... povedal by som tak od 100ky a rozhodne nie su rovne. imho velmi spatna bedna aj v svojej cenovej

nooly

Příspěvek od nooly »

kexik, nesouhlasim. hraji cca od 80 a az na ty basy a necitelnou stereobazi jsem s nimi byl velmi spokojeny. nejsou rovne, ale totez se da rict i o zbytku beden v tehle cenove. ja naopak myslim, ze jsou to na svou cenu vyborne bedny.

edit: ha, ted sem teprv prebrouzdal dozadu, abych zjistil, co se psalo predtim a vicemene davam zapravdu tomovi... podle meho tyhle bedny jeste se subwooferem (ktery jsem k nim zel bohu nemel k dispozici) vytvori zajimavou sestavu.

fova

Příspěvek od fova »

Ted tomu nerozumim. Jak mohou byt vyborne, kdyz maji necitelnou stereobazi? Na tom se prece neda michat.

aum generator

Příspěvek od aum generator »

Poshook píše: ak by som si mal vybrat, co by som rad doma vyskusal, tak by to boli:

ADAM P11A
FOCAL SOLO 6BE
EVENT ASP6

bohuzial ani jedny na slovensku moc na vyskusanie nezozeniem... :(
focal asi nie, ale ADAM P11A ti v prodance pozicaju. sice mozno len za plnu zalohu, ale ak tie bedne ides ajtak kupovat a peniaze na ne mas tak ti to moze byt asi jedno.
jihad on riaa & soza.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

fova: nechci nikoho urazit.. ale ja jsem na tom udelal dost prace na tech Esi 05 a nerikam, ze to bylo profi.. ale zas muzu rict, ze i na Adamech to hraje i dneska.. a taky musim rict, ze se tady obcas objevi nejaka ukazka skladby od nekoho.. a na adamech to zni hur nez to co jsem michal na esi. Musis se na tom naucit delat.. jako na vsem.. stereo si dopomuzes sluchatkama a hold mas hlavu vrazenou mezi repraky a divas se na analyzu. U basu preventivne vytahnes urcity pasmo, ktery se naucis.. a dokazes na tom udelat i nejakej slusnej vysledek. Samozrejme na ADAMU ted udelam i lepsi veci, ale i tak musim rict, ze zalezi na tom jak to mas naposlouchany.. a vedet jak na tom michat a vedet co na tech bednach mas hledat. Kdyz vis uz pak trosku automaticky s tim kde hnout, aby to jinde hralo taky dobre.. tak to pak neni takovej pruser at mas Tapco S5 nebo Esi.. bo 2030A truthy.. jediny co me kamos s truthama rikal, ze kdyz jsem zmenil hudebni styl.. zanr a zacal sem delat trosku jiny veci tak uz jsem to nemel tak zmakle a bylo slyset ze tomu chybi pevnej spodek. Takze asi problem Esi 05 kdyz spodek neslysis tak ho tezko pridas uberes.. ba co vic nevis ani ze tam chybi :D

fova

Příspěvek od fova »

Ja nehanim ty bedny, ale ta dve tvrzeni mi prisla dost protichudna: "vyborne bedny" vs "necitelna stereobaze". To jaksi nejde dohromady.

nooly

Příspěvek od nooly »

fova píše:Ja nehanim ty bedny, ale ta dve tvrzeni mi prisla dost protichudna: "vyborne bedny" vs "necitelna stereobaze". To jaksi nejde dohromady.
michat se da na leccems. to, ze hur rozeznam co kde hraje v prostoru neni rozhodujici, stejne pri mixu hodne delam i se sluchatkama, vsecko jde, kdyz se chce. ty chces slovickarit, tak prosim... tvuj nazor by mel vetsi vyznam, kdybys mel s komentovanymi bednami vlastni zkusenosti. navic jsem nenapsal, ze jsou vyborne, ale ze jsou vyborne na svoji cenu. nechapu tedy, na co jsi poukazoval.

kexik

Příspěvek od kexik »

nooly: toz ja neviem,ja som sa ich kedysi pokusal kupit ale striaslo ma. a bolo to v akusticky upravenej predvadzacke. ta bednicka neposkytovala viac informacii ako standardny Genius. hrozne zafarbene vysky, tvrdy vysoko posadeny bas a stereobaza roztrhnuta uz pri vzdialenosti 150 cm od seba. mozes si ako povedat ze co by som chcel za tie peniaze, ale hned v tom obchode toho bolo hrbu, co som mohol chciet. ale ked si bol spokojny, mne to neprekaza. presne ako pises, miesat sa da na hocicom. ja ich ale nikomu odporucat nebudem

nooly

Příspěvek od nooly »

no, nazor ti brat urcite nebudu, ale nevim, jestli je fer napsat, ze neposkytuje vic informaci nez standardni (plastovy?) genius. a co jsi v tom obchode nakonec koupil? doufam ze ne ty geniusy ; )

fova

Příspěvek od fova »

Nooly: Ok, peace. Nebudu slovickarit

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Prosimvas jak se pozna roztrzena stereobaze? Prestehoval jsem si stul a mam ted A7ky dal od sebe, a najednou mam pocit, ze sem to mel predtim skoro mono :) Nicmene potreboval bych poridit druhej monitor (lcdcko) a bojim se, ze to uz by byly od sebe daleko moc... na druhou stranu casto je na fotkach z velkych studii videt NS10ky od sebe par metru :)

a jeste otazka k adamum- mam na nich input gain uplne na nejmin, -60 dB. Nemuze to kurvit zvuk? kdyz se s tim o kousek pohne smerem k nule, najednou je tam hroznej hlasitostni skok, to me znervoznuje... jenze kdyz to mam nastaveny na vic, tak zas musim stahovat volume na ATTY skoro na nulu a tam se rozhazuje stereo (vypadava jeden kanal?)...

matucha

Příspěvek od matucha »

zkus si vzit PAN a soupat zvukem ze strany do strany, na tom poznas jak moc konzistentni ten obraz je. Deravej stred taky poznas tak, ze ti veci z prostred sterea neznej moc konkretne (nezaostrene) a prava a leva je prehnana.

kexik

Příspěvek od kexik »

nooly: hifi pasivy monitor audio b1. pouzivam ich dodnes a nehodlam vyhodit.

kexik

Příspěvek od kexik »

matucha píše:zkus si vzit PAN a soupat zvukem ze strany do strany, na tom poznas jak moc konzistentni ten obraz je. Deravej stred taky poznas tak, ze ti veci z prostred sterea neznej moc konkretne (nezaostrene) a prava a leva je prehnana.
druhy dobry test je pustit do bedni mono biely sum, musi vytvorit kompaktnu, co najmensiu gulu v strede medzi reprami a ziadne frekvencie nesmu vyliezat do stran. az na basy, samozrejme. ten test s panom je tiez dobre robit s bielym sumom

fova

Příspěvek od fova »

Cyrile: Jestli muzes, postav si to tak, abys mel rovnoramenny trojuhelnik (tj. vsechny strany stejne dlouhe) s vrcholy v miste vyskoveho reproduktoru 1, vyskoveho reproduktoru 2 a tvoji hlavy. U A7 dale plati, ze vyskove reproduktory by mely byt ve vysi usi. Monitory dale mirne natoc tak, aby ti napr. levy vyskovy reproduktor smeroval presne na leve ucho.

Co se tyce Input Gainu mas to nastavene dobre.
Mel bys mit vystup ze zvukovky nekde kolem 0dB a hlasitost ovladat knoby na Adamech nebo externim regulatorem hlasitosti.
Ja to mam na Adamech nekde kolem -30dB a externi regulator nepouzivam.

Odpovědět