BLUE SKY PRO DESK SYSTEM 2.1

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Cyril

Příspěvek od Cyril » 28 pro 2008 22:04

TOM-Thak: bacha, to je Safa, shafa je jinej clen ezone :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 28 pro 2008 22:31

Ivo píše:Já jsem tady měl APS oba páry asi 14 dní ... no ... ty titanové zněly o něco málo lépe než ty softdome ... fajn budget bedny, ale celkově hodně nerealistické, barvící (dost měnily zvuk nahraných nástrojů), s přehnaným trochu rozpláclým basem ... dynaudia mi vedle toho zněly jako zjevení panenky Marie ...
Beru na vedomi ivo, ale vpodstate stejne jsi tu na eZobe psal o problemech tvejch BW Matrix, pravdepodobne je problem v akustice tvoji mistnosti kde pracujes, viz jak jsi u me rikal ze ti v mistnosti hrajou spatne basy a hucej ti taky u sten. Zlobil ses na BW, spis to ale ukazuje na mistnost. Ale tezko rict, nebyl jsem u tebe.

Ja jsem s APS fakt spokojenej, proto mam duvod je branit. Kazdej ale at si udela svuj nazor, konec koncu ta sance se nabizi sama : )

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 pro 2008 22:37

Basy jsou silnější u stěn v každé místnosti (= fyzika). Problém nebyl v BW Matrix, ale v nalezení jejich ideální polohy ... (resp. návrat k ní). Měl jsem vedle sebe APS, Dynaudia i Focaly twin, takže to srovnání bylo dost přímé. Když jsem například nahrál nějaký nástroj, na dynaudiích nebo Matrixech to znělo jako ten nástroj, na APS nebo focalech jako po nějakém processingu ... což asi u mixu nějaké umělé hudby nemusí až tak vadit, mně by to vadilo hodně.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 29 pro 2008 20:49

Ivo píše:Basy jsou silnější u stěn v každé místnosti (= fyzika). Problém nebyl v BW Matrix, ale v nalezení jejich ideální polohy ... (resp. návrat k ní). Měl jsem vedle sebe APS, Dynaudia i Focaly twin, takže to srovnání bylo dost přímé. Když jsem například nahrál nějaký nástroj, na dynaudiích nebo Matrixech to znělo jako ten nástroj, na APS nebo focalech jako po nějakém processingu ... což asi u mixu nějaké umělé hudby nemusí až tak vadit, mně by to vadilo hodně.
mne zase prisiel vzdy zvuk Dynaudia ako po kompresii - plochsi on your face sound... :wink:

matucha

Příspěvek od matucha » 30 pro 2008 00:35

(IN your face - se rika)

Poshook

Příspěvek od Poshook » 30 pro 2008 17:05

matucha píše:(IN your face - se rika)
in your face, dik :)

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 30 pro 2008 20:45

TOM-Thak: ja resim uplne stejny problem. Urcite spis jsem pro reseni poradna bedna nez 2.1.Pred rokem a ctvrt jsem byl u Safy poslouchat APS Aeon(tusim,ze jsem byl prvni ktery je slysel z ezone:),BM6A a BM6A MK2.
Urcite spis BM6A nez novou verzi MK2,Aeony hrajou perfektne spodek, kdyz jsem prepinal mezi BM6A tak to bylo jak kdyby tam byl HP filter(ale tohle neni fer srovnavat), zas mi prsilo ze BM6A meli plnejsi sterdy a Aeon lepsi vejsky... No urcite to chce poslechnout,akorat ta cena u Aeonu sla dost nahoru, predtim to bylo tusim cca 35 tis. za par

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 30 pro 2008 21:09

ADDyS: Tak ja se dival na ceny a podle toho, co jsem kde cetl tak cenove vychazi ve stejne cenove kategorii:

Dynaudio BM6A Vs. Adam P11A Vs. APS Titandome

pak je vyssi kategorie a tam spada cenove asi tak
Dynaudio BM12A ty maj 8" VS APS Aeon.

Jako rozumna cena je samozrejme nekde kolem tech 35 za par, ale zase usetrit par penez a pak zjistit, ze je to stejne naprd to bych nerad.. to radsi budu setrit a delat na tom, co mam a pak koupim neco slusnejsiho, co mi uz fakt pokreje naroky a u ceho zustanu jako u hlavnich beden.

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 30 pro 2008 21:47

No ja byt tebou tak bych vzal na srovnavacku k Safovi A7 a porovnal s BM6A a pak poslechl ty Aeony(IO jsem neslysel) a uslysis jestli ti staci BM6A nebo setrit na Aeon.Kdyby ta cena Aenu byla jak predtim stejna tak asi neni moc co resit.Jinak ja bych se urcite spokojil s BM6A :wink:

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 30 pro 2008 22:02

ADDyS: Ja bych tam vzal svuj humus kopak a poslechl bych jestli tam ten humus je slyset, pac na adamech neni :D

smog

Příspěvek od smog » 30 pro 2008 23:00

TOM-Thak: Resil jsem stejnej problem jako ty. Chtel jsem vymenit Adam A7 za BM6A. Porad jsem si ale rikal, ze BM6A jsou pro me az moc drahy a pak kdyz si je koupim, tak mi nesednou do meho prostoru a ja si to pujdu hodit. Problem byl nahle vyresenej, kdyz jsem dostal na vyzkouseni bedny JBL LSR4326, cena 23 000 za par a problem byl najednou poresenej:

1. akustika moji mistnosti je strasna, system RMC helpne - do leve bedny se strci merici mikrofon /je v baleni/ kterej zmeri akustiku mistnosti. Bedny jsou po par sekundach ready pro muj prostor...

2. bass kterej jsem mel u Adamu vsude jinde /za sebou, vedle sebe/ nez pri poslechu je naprosto luxusni a na to ze je to sestiapulpalcova bedna, fakt nechapu. Ted jsem zrovna poslouchal nejaky novy nabasovany RnB a Crunk. Jsem nadsenej. Bedna ale hraje uplne jinak nez vsechno co jsem slysel, ma podle me uplne ojedinelej charakter, je potreba si na to zvyknout.

http://www.musiccenter.cz/ozvuceni-reco ... e/:3:22681

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 31 pro 2008 00:52

ADDyS píše:No ja byt tebou tak bych vzal na srovnavacku k Safovi A7 a porovnal s BM6A a pak poslechl ty Aeony(IO jsem neslysel) a uslysis jestli ti staci BM6A nebo setrit na Aeon.Kdyby ta cena Aenu byla jak predtim stejna tak asi neni moc co resit.Jinak ja bych se urcite spokojil s BM6A :wink:
Tak jasny to vubec neni, ty bedny jsou jiny a ja jsem treba po srovnani obou (Aeon titandome a BM6A, v dobe, kdy byly za hodne podobnou cenu) vybral Dynaudia, Aeony mi nesedly. Nekdo to samozrejme muze mit naopak. Jak uz bylo receno - vzit a zkouset, zkouset, zkouset.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 31 pro 2008 08:43

Kermitak: asi me stejne nic jinyho neceka.. nez ze si to zase opet udela kolecko :D jako kdyz sem vybiral A7, tak si stejne tak budu muset tyhle kousky poslechnout hlavne na nahravkach, ktery znam. Pripadne pokud budu uz vicemene rozhodnutej tak si pucit ty bedny a poslechnout v moji mistnosti. Btw. ty vecicky na poreseni akustiky jsou docela zajimava vec.. KRK Ergo a ty JBL taky maji neco takoveho. Otazka je jestli to funguje hehe a neudela to vic skody nez uzitku.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 08 led 2009 11:38

Koukam, ze shafa ma nejakou lepsi cenu na APSka jestli se nepletu:

http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... tdome.html

Je to teda ten Softdome, ale ta cena je prizniva.. za 31K pár 7" palců.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 led 2009 12:20

Shafa s tim nema nic spolecnyho, safa jo ;) Lepsi cenu proti komu?
Jinak IO jsem neslysel, jen Aeon.

Odpovědět