KRK Exposé E8B

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Pytkin
Moderátor

Re: KRK Exposé E8B

Příspěvek od Pytkin » 12 led 2011 17:39

jo :) pekna kujeba je to ! :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 led 2011 18:23

Ecson: takovej malej dotaz... kam to proboha das? :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

jackies

Příspěvek od jackies » 13 led 2011 01:47

A já takovej malej dotaz...
Jak to zapojíš ?
Jde mi o obecné zapojení subwoferu. Kdo a jak dělá.
Mě osobně vyhovuje mít čistě pro sub vyhrazenou nezávislou cestu z pultu.
( nějaký monitor out by se měl i na malém pultíku vždycky najít)
Prostě nezávislé volume po ruce, oddělené od vrchů.

Pokud by se tu něco na tohle téma rozhořelo, splitněte to.
( doufám že jo, protože těch zapojení je více a hraje v něm několik faktorů )
Jak to děláty vy ?

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 led 2011 02:49

nevim no, nechci ti kazit radost, ale vseho moc skodi :D

jinak taky me nahlodava, jeden 10 palcak - subac z anglie, vyrobeny v jednom hrabstvi tam, proste AE... nemuzu se rozhodnout, cena ke 20talirum, jinak v opravdu velkych studiich sem subace moc nevidel.. nebo sem se spatne dival, ja mam studio defacto 8X7 takze... nevim no

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 led 2011 04:43

jackies píše: Jak to zapojíš ? Jde mi o obecné zapojení subwoferu. Kdo a jak dělá.
stereo vystup z kontroleru Cranesong Avocet mi jde do S12 subwooferu a z nej do Exposé E8B - přima cesta.
KRK delal tenhle subwoofer i s rozsirenim kde byla moznost pouzit footswitch, kterym pak lze vypnout/zapnout sub pri poslechu, coz neni spatna vec.
Ja poridil sub pro nejhlubsi basy, coz je oblast kolem 40-60 Hz. Mam ho ted nastavenej tak ze je temer neznatelnej, cili jen doplnuje to co chybi u nearfieldu, velmi jemny doplneni. Nejde o potrebu prehnanyho buraceni jako v tuning autech :C) ale o plynuly rozsireni subbas pasma tak aby zvuk tvoril jeden celek se zvukem nearfieldu. Jak uz jsem se zminoval, subwoofer pro mne nebyla nutnost. Tim ze jsem poridil pred lety FARy jsem subwoofer nikdy nepotreboval, ale tak proc ho k nearfieldum nemit . ) Tohle je muj prvni subwoofer, tak si na nem vyzkousim vsechno mozny. Prvni dojmy jsou skvely.

Fractal píše: jinak taky me nahlodava, jeden 10 palcak - subac z anglie, vyrobeny v jednom hrabstvi tam, proste AE... nemuzu se rozhodnout, cena ke 20talirum, jinak v opravdu velkych studiich sem subace moc nevidel.. nebo sem se spatne dival, ja mam studio defacto 8X7 takze... nevim no
Ve studiich nejsou subwoofery zadna vzacnost i kdyz ne vsichni je potrebujou. Velkej Sub (stereo) se kazdopadne pouziva dokonce i u tech nejvetsich instalaci. Napr ve statech je velmi uznavanej system main monitoru Augspruger, coz jsou 2x15 monitory a k tem jsou pod nima jeste na obou stranach 2x 18 sub. Mozna se to zda jako extrem, ale je tim dosazeno hodne presneho nezkresleneho poslechu i v nejhlubsich basech. Podobnej system pouzival i Harris Grant u monitoru BOXER T5, taky 2x15 TAD a 18 sub. Napr ale velky monitory Genelec 1035, 1036 jsou instalovany vetsinou bez subwooferu. Zalezi na typu mistnosti, potrebe danyho studia, no a taky na zanru. Pro elektroniku je hodne dulezity slyset uplnej spodek v akusticky muzice tomu tak velka vaha nepriklada.

nejcastejsi vyuziti subbasu je pro 5.1 systemy, ale jinak samozrejme i pro klasicky stereo ucely, kde je potreba rozsirit zvuk monitoru o sub spodek. viz fotky ktery prikladam pro predstavu:
AugsprugerUsa.jpg
AugsprugerUsa.jpg (115.03 KiB) Zobrazeno 432 x
waveamst-st2a.jpg
waveamst-st2a.jpg (116.39 KiB) Zobrazeno 432 x

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 led 2011 04:44

BobekKatzu.jpg
BobekKatzu.jpg (197.89 KiB) Zobrazeno 432 x
SSL 4000 KRK.jpg
SSL 4000 KRK.jpg (59.46 KiB) Zobrazeno 432 x

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 led 2011 11:10

heh ten obyvacek u boba je fakt cool :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 led 2011 11:28

ECSON WALDES píše:
jackies píše: Jak to zapojíš ? Jde mi o obecné zapojení subwoferu. Kdo a jak dělá.
stereo vystup z kontroleru Cranesong Avocet mi jde do S12 subwooferu a z nej do Exposé E8B - přima cesta.
KRK delal tenhle subwoofer i s rozsirenim kde byla moznost pouzit footswitch, kterym pak lze vypnout/zapnout sub pri poslechu, coz neni spatna vec.
Ja poridil sub pro nejhlubsi basy, coz je oblast kolem 40-60 Hz. Mam ho ted nastavenej tak ze je temer neznatelnej, cili jen doplnuje to co chybi u nearfieldu, velmi jemny doplneni. Nejde o potrebu prehnanyho buraceni jako v tuning autech :C) ale o plynuly rozsireni subbas pasma tak aby zvuk tvoril jeden celek se zvukem nearfieldu. Jak uz jsem se zminoval, subwoofer pro mne nebyla nutnost. Tim ze jsem poridil pred lety FARy jsem subwoofer nikdy nepotreboval, ale tak proc ho k nearfieldum nemit . ) Tohle je muj prvni subwoofer, tak si na nem vyzkousim vsechno mozny. Prvni dojmy jsou skvely.

Fractal píše: jinak taky me nahlodava, jeden 10 palcak - subac z anglie, vyrobeny v jednom hrabstvi tam, proste AE... nemuzu se rozhodnout, cena ke 20talirum, jinak v opravdu velkych studiich sem subace moc nevidel.. nebo sem se spatne dival, ja mam studio defacto 8X7 takze... nevim no
Ve studiich nejsou subwoofery zadna vzacnost i kdyz ne vsichni je potrebujou. Velkej Sub (stereo) se kazdopadne pouziva dokonce i u tech nejvetsich instalaci. Napr ve statech je velmi uznavanej system main monitoru Augspruger, coz jsou 2x15 monitory a k tem jsou pod nima jeste na obou stranach 2x 18 sub. Mozna se to zda jako extrem, ale je tim dosazeno hodne presneho nezkresleneho poslechu i v nejhlubsich basech. Podobnej system pouzival i Harris Grant u monitoru BOXER T5, taky 2x15 TAD a 18 sub. Napr ale velky monitory Genelec 1035, 1036 jsou instalovany vetsinou bez subwooferu. Zalezi na typu mistnosti, potrebe danyho studia, no a taky na zanru. Pro elektroniku je hodne dulezity slyset uplnej spodek v akusticky muzice tomu tak velka vaha nepriklada.

nejcastejsi vyuziti subbasu je pro 5.1 systemy, ale jinak samozrejme i pro klasicky stereo ucely, kde je potreba rozsirit zvuk monitoru o sub spodek. viz fotky ktery prikladam pro predstavu:
AugsprugerUsa.jpg
waveamst-st2a.jpg
dik moc za vysvelteni, rad bych se do nejakeho studia, kde jdou slyset opravdovy spodky... tj 16-32Hz podíval

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 led 2011 11:48

16-32? Imho mnohem zajimavejsi je 18-35,62.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 13 led 2011 11:59

z takovýho sluchu musej mít na ORL radost :)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

jackies

Příspěvek od jackies » 13 led 2011 12:43

To už není ani o dobrém sluchu, ale spíš o pocitu.
Tam HODNĚ dole to vnímám já, asi spíš tělem než uchem (asi :) )

ECSON :Také dávám sub jen tak, aby se pouze "tušil" a jen lehce dobarvoval a dodal pouze ten rozsah.
Přidávám, přidávám, a až když ho slyším, malinko uberu.

Ale často si ho dám prostě pro radost víc :) Mám rád tu polívku tam někde kolem 50hz.
Zvlášť, když si jen tak poslouchám muziku pro zábavu.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 led 2011 13:00

jackies píše:To už není ani o dobrém sluchu, ale spíš o pocitu.
Tam HODNĚ dole to vnímám asi spíš tělem než uchem (asi :) )
ECSON :Také dávám sub jen tak, aby se pouze "tušil" a jen lehce dobarvoval a dodal pouze ten rozsah.
Přidávám, přidávám, a až když ho slyším, malinko uberu.
Presne ! Tenhle hlubokej bas je o vnimani tela. Konkretne v klubovy elektro muzice jako je DnB nebo Dubstep, jde o pulzovani v oblastni 30-50 Hz a to treba na sluchatka nemuze mit stejnej efekt, protoze ten zasadni vjem je prave vnimani tak hlubokyho basu celym telem.

Fractal píše: .. opravdovy spodky... tj 16-32Hz podíval
16 Hz : )) . U muziky ma smysl se zamerovat na oblast od 30 Hz nahoru. 16 Hz je z pohledu hudby uz jen psouk "vzduch" .c)

Brooklyn / juanita juarez píše:macek!
jaky ma specs, crossover je nastavenej pevne? na fazi ma switch nebo stupnovanou? jak jsi ho nastavoval? a nejaky bypass taky ma?
Crossover je plynule nastavitelnej od 50 po 130 Hz. (ja ho mam cca na 60 Hz). Fazi je moznost prepnou do dvou poloh - 0° / 180°.

fotka zadniho panelu:
KRK_S12__ecson6.jpg
KRK_S12__ecson6.jpg (221.46 KiB) Zobrazeno 371 x

matucha

Příspěvek od matucha » 13 led 2011 13:06

Delat s temahle basama... poradnym nekompromisnim zvukem az nekam pod 30hz je fakt neco jinyho, nez slyset jenom ~40-50hz, kopaky a basy pak clovek zacne vnimat jinak. No a je rozdil v tom jestli 35Hz hraje 8" bedna nebo velka bedna nebo sub. Me to hodne zamichalo s michanim spodku musim rict. Pod 30Hz je vsechno uz trochu mimo hudbu, jak rika EW. To uz malokdy pomaha. Ale mit v mixu vsechno poreseny nekam ke 30Hz je znamka kvality ;).

12" sub bude urcite fachat dobre, zvlast crossovanej takhle dole.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 led 2011 13:19

pri sube dost ide o to aby hral .. a nedunel ..

jackies

Příspěvek od jackies » 13 led 2011 13:40

ECSON WALDES píše: Crossover je plynule nastavitelnej od 50 po 130 Hz. (ja ho mam cca na 60 Hz). Fazi je moznost prepnou do dvou poloh - 0° / 180°.
Jak je řešený signál u toho modelu ?
Jde ti z něj do Exposé E8B signál v celém rozsahu, nebo řeže, a nahoru ti posílá jen "zbytek" který mu určíš na crossoveru ?

Odpovědět