Monitory kolem 10-15k

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Wyvern

Příspěvek od Wyvern » 11 srp 2008 19:11

Jindy2: jo, taky jsem to zrovna zjistil.. píšou to jen v anglické verzi webu

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 srp 2008 19:27

no, jako trochu mě to zchladilo - ještě nikdy jsem nic používaného nebo repasovaného nekoupil a chtěl jsem u toho zůstat...je na to sice záruka, ale když se to posere, nerad bych to posílal do Kölnu, je to daleko...

takže přemýšlím a přitom koukám na další...

Co si myslíte, že je z této trojice nejlepší - Tapco S8, Roland DS-7 nebo Yamaha HS80?
říkali jste někdo jednou, že ty Yamahy jsou blbý, na netu jsou ale reakce dost nadšené...tak nevim...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 srp 2008 19:31

Jindy2 píše:SoundsFine: jo hele, dulezitej dotaz jeste mam - jak jsi jim platil? kartou na dalku, nebo az pri doruceni? ta druha moznost se mi nezda pri objednani ze zahranici realna, ale ja bych ji uprednostnil, nemam zahranicni kreditku, tu bych si musel zaplatit...
Nemusel, mbanka ji ma zadarmo, za par dni to mas vyrizeny. Sorry za OT.

thovt

Příspěvek od thovt » 11 srp 2008 19:42

SoundsFine: Tak jsem postupoval podle pokynu, ktery tam pisou (stejne jako ty) a bohuzel request was not processed. Chybka bude asi v tom, ze shipping and handling costs 0E. Tobe to automaticky ukazalo 30E?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 11 srp 2008 20:09

Jindy2 píše:
Brooklyn / juanita juarez píše:na to, ze ty tannoye jsou 8", by mohly hrat niz nez 45hz.

ja bych jako bedny do 15k taky zvazil tapco s8, ktery ted stoji nejak lehce pres 10 za par.
a slysels je, mas nejake osobni dojmy? a neni to tak, ze ty Tannoye hrajou zase vic vejsek?

kazdopadne potrebuju alternativu, protoze penize mi prijdou 22. srpna a uz ty Tannoye take nemusi byt, kdyz se tu na to upozornuje...

a nebo ma nekdo osobni porovnani tech Tapco a Tannoy? oba maji osmickovej basak...ktera znacka plati za kvalitnejsi?
tyhle tannoye jsem neslysel, tak nevim. znam jen starou generaci revealu.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 srp 2008 20:21

Kermitak píše:
Jindy2 píše:SoundsFine: jo hele, dulezitej dotaz jeste mam - jak jsi jim platil? kartou na dalku, nebo az pri doruceni? ta druha moznost se mi nezda pri objednani ze zahranici realna, ale ja bych ji uprednostnil, nemam zahranicni kreditku, tu bych si musel zaplatit...
Nemusel, mbanka ji ma zadarmo, za par dni to mas vyrizeny. Sorry za OT.
V pohodě, díky moc, to je "good-to-know" :)

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 12 srp 2008 01:00

Jindy2 píše:A hele, právě jsem zjistil, proč jsou ty Tannoye tak levné - jsou totiž repasované...
No ptal jsem se, zda jsou nové a proč jsou tak levné, zda se mám něčeho obávat?
A odpověděli, že to je mimořádná ojedinělá akce Tannoy pro obchod music-store a thomann. 100 nových párů R8D pro music-strore.
Ty bedny co mě přišly, byly fungl-nové - nerozlepená orig. bedna, netknuté ochranné fólie, evidentně nikdy nehrané,atd.
Na music-strore i u thomanna prodávají i repasy, ale většinou se to týká jednoho, dvou kusů, vrácené, poštou a jinak poškozené, ale je to u každého zboží viditelně ošťítkováno. Nikoli 100 párů.
U nás se prodávají repasy a lehce jeté věci běžně jako nové za plnou cenu a obchodník je schopen tvrdit, že to zkoušeli a Ty vážený zákazníku máš teď jistotu, že to skvěle funguje :-(

S tím repasem se mi to hošani nějak nezdá!?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 12 srp 2008 01:32

SoundsFine: No, v te Nemecke verzi webu to napsane nemaji, ale tady ano - http://www.musicstore.de/en_EN/GBP/Tann ... 006103-000
a co znamena to From the display of goods nerozumim...

podle slovniku refurbished=repasovane, tak nevim, nevim proc to v nemecke verzi nemaji napsane...proste to nechapu, zvlast, kdyz ti napsali, ze nove jsou a jak pises, tak take tak vypadaly, i baleni...

f.un

Příspěvek od f.un » 12 srp 2008 01:39

ja som svoje kupoval cez ebay tak rok a pol dozadu z Tannoy Canada, evidentne repasovane,ale za dobru cenu,nieco cez 550$ za par..prisli mi zabalene v original boxoch aj s manualom,ziadne vaznejsie znamky poskodenia...mal som problem s jednou bednou,kde mi obcas chrcal zvuk,vyzeralo to na zly kontakt alebo take cosi,tak som tu bednu poslal naspat a prisla mi nova,tiez repasovana...a ten isty problem
vzhladom k tomu,ze za ten cas co ich mam som sa k muzike moc nedostal,tak mi to ani nejak nevadilo,ale asi pred tyzdnom som sa rozhodol ich predat,po tom co som nasiel na nete nejake problemy prave s lupancami a odpalenych basakoch,no a nakoniec som sa na to poriadne pozrel a problem bol v zvukovke...audiofire napajana len cez firewire kabel a este k tomu som mal na druhom firewire porte externy hdd,proste to blblo,odkedy zvukovku napajam z adaptera tak ziadne lupanie a tannoye hraju super,som rad ze som ich nepredal

mimochodom nemyslim si,ze koli tomuto dealu ktory ma teraz musicstore klesnu tie Tannoy o triedu dve nizsie, ta dobra cena je koli tomu,ze su refurbished,a vyzera to tak ze priamo od vyrobcu
ono este aj v amerike stoja myslim 599$/kus kdezto tapco s8 stoja 499$/par tak asi ten rozdiel bude pocutelny
moja osobna skusenost s tymito bednami,repasovanymi po roku a pol je dobra (mat tak viac casu tak este lepsia:)

f.un

Příspěvek od f.un » 12 srp 2008 01:43

from the display by mohlo znamenat,ze boli niekde vystavene,mozno v obchode

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 12 srp 2008 01:44

Refurbished znamená něco jako repas, nebo opravované, ale někdy znamaná také výhodnější nákup než repas. Ve smyslu jako reklama, sleva, atd.
Ještě lacinější než repas.
Což je pravděpodobně tento případ.
Informoval jsem se na to jestli jsou nové a ujistili mě, že ano. A mají ještě cca 40 nových párů na skladě (minulá středa).

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 12 srp 2008 01:51

jestli jsou repasovane, tak asi mozna fakt primo od vyrobce (jak psal f.un), kdyz ti to SoundsFine prislo tak verohodne zabalene nove...
ja teda vzycky kdyz vybaluju novou vec, tak tak pekne specificky chemicky voni, to mam prave rad, tak nejak je to mozna zaruka, ze to nekde nelezelo dva roky jako zkusebni kus na prodejne...ale to je jen moje teorie...

f.un

Příspěvek od f.un » 12 srp 2008 01:53

v amerike a kanade mozes tovar skoro v kazdom obchode vratit do 30 dni od zakupenia,v povodnom stave samozrejme,neposkodeny..vacsinou zoberu naspat aj bez obalu,krabice..firmy ako Apple si takto navratene laptopy,pocitace,tovar znovu prebalia,doplnia pripadne chybajuce prislusenstvo a znovu ponukaju za zvyhodnenu cenu pod nalepkou Refurbished,takisto to robia obchody s tovarom ktory je ako demo,na predvadzanie...nikdy som nepocul,zeby refurbished znamenalo "nove a lacnejsie ako nove"
macbook, maschine, logic 9, korg zero4, lpk25, yorkville ysm1

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 12 srp 2008 02:25

Je mi celkem jedno, jestli jsou Refirbisched, Demo, nebo někde dva roky stály. Chtěl jsem je slyšet přímo vedle Eventů, tak jsem zvolil tento (nejrychlejší ) způsob.
Mohu akorát říct, že se jeví jako absolutně nové, ani jeden kaz nebo oděrku nemají, mikro prach ve škvírách a na chladiči také není, smrdí jako čerstvě vyjeté z linky, obě bedny hrají stejně nahlas, z music-store mi napsali, že jsou neu.
Myslím, že kdyby byly Refurbisched měl bych v papírech od music-store napsáno, že se o takové zboží jedná. V tomle jsou u music-store dost poctivý a hrají na rovinu.
Naposledy upravil(a) SoundsFine dne 12 srp 2008 02:38, celkem upraveno 1 x.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 12 srp 2008 02:36

Jsem překvapen kvalitou Tannoy Reveal 8D.
Jednak zvukovou, zpracováním i příslušenstvím.
Myslel jsem, že to bude něco jako TruthB2031, TapcoS8, atd.
Ale jsem fakt překvapený jak je ta bedna vymyšlená (soft, EQ,konstrukce) a jak dobře za takový low peníz hraje.
Co se týká zpracování, pak překonává i Eventy (made in USA - alespoň to na bedně mají napsané, ale kdo ví?)

Odpovědět