Monitory kolem 10-15k

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Jindy2

Monitory kolem 10-15k

Příspěvek od Jindy2 » 11 srp 2008 12:39

Ahoj,

došlo i na mě, tak prosím o shovívavost, protože vím, že to tu bylo xkrát, ale každý nakonec stejně potřebuje poradit konkrétně, tak moc prosím o rady.

Chci monitory, které budou mít bassreflex vpředu a budou i esteticky hezky vypadat. Například ADAM A7 je už sice cenově mimo, ale ani bych je moc nechtěl, moc se mi nelíbí a mají bassreflex takový, že bedny nebudou opticky symetrické, takže nechci.

Zatím jsem tak nějak uvažoval o dvou kandidátech a sice o těch ADAM A5 Pro a o KRK Rokit 6G2.
U malých Adamů se právě docela bojím té malé velikosti, aby to nějak kopalo. A u Rokit 6G2 zase není ta prímová regulace hlasitosti u obou beden, jako u Adamů, ačkoliv si myslím, že KRKy budou kopat víc. Dokupovat mixáčky na reg. volume teď nemůžu, chtěl bych se vejít kolem 12ti tisíc, ještě budu asi kupovat widesreen LCD.

Mě se dřív líbily Yamahy HS80, jenže co jsem koukal, tak ty mají bassreflex vzadu a stejně je tu nikdo nechválil, tak jenom kvůli bílé membráně si je kupovat nebudu.

Vůbec nevím, co vybírat u značek jako je třeba Fostex, Dynaudio, Tapco atd. a jestli vůbec mají tyto firmy něco v mojí cenové, nekoukal jsem se, jejich modely beden vůbec neznám.

Nakonec si to možná půjdu někam poslechnout, možná ne. Spíš potřebuji další tipy. Určitě nechci nic od Behringera, ten mi nesmí do domu.
____

Tak se ptám, máte někdo ještě nějaké tipy na jiné podobné a zajímavé modely, než na A5 Pro a Rokit 6G2, které jsem si vytipoval?

A5 Pro se mi líbí hodně, ale na sub mít ještě dlouho a rád bych, aby ty bedny kopaly obstojně samy o sobě.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 13 srp 2008 16:51, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 11 srp 2008 13:33

http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/-/art-REC0006103-000
uz sa asi opakujem :)
za povodnu cenu 400eur to bola blbost, ale za 200 je to cool bedna
hacik je ju za tuto cenu zohnat

ked to pripojis digitalom, ziadne kolecko ti netreba

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 srp 2008 13:45

kexik: opakovani matka moudrosti :) ale prave ctu tvoje odpovedi kdes o nich psal...

no hele, za 200 euro je to megalacine, u nas, treba tady to stoji 17 tisic korun za jednu bednu, to je sila...u thomanna jsem nasel jenom radu Precision...nedoprodava se uz tahle co jsi napsal?..

moc teda nechci neco objednavat ze zahranici, v CR to muzu jednoduseji reklamovat, poradit se s nima atd...

pres digital jsem nikdy nic jeste nepripojoval, ale to bych prisel o moje prevodniky z 1212m ne? ona ta regulace hlasitosti neni zase tak horka, vzdyt to snad muzu ovladat v soft mixaku...

a kdyz jsem si prepnul ten music store do anglictiny, tak pod tou cenou 199 euro je jeste neco RRP (DE) kde je cena 414 EURO, co to znamena to RRP?

a jak koukam, tak nemaj bassreflex vpredu, teda spis jsem nikde nenasel pohled na zadni stranu...

kexik

Příspěvek od kexik » 11 srp 2008 13:57

basreflex je vzadu... ale to by som pri tejto cene neriesil

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 srp 2008 14:02

nj, me se libej, designove i parametrove...

nebude teda problem s tou softwarovou regulaci pri pripojeni pres analog?

a nevis, jak je to u music store s shipping do Ceska? kolik to tak muze potom vyjit ta cena? do haje, kdyby to nebylo az v Kölnu, zajedu tam autem...

kexik

Příspěvek od kexik » 11 srp 2008 14:22

u music store som nikdy nekupoval... pocitaj tak do 25eur za kus. balenie je tazke a OBROVSKE

thovt

Příspěvek od thovt » 11 srp 2008 14:38

Mel bych dotaz ohledne "strategie vyberu" monitoru. Myslite, ze je lepsi koupit monitory, ktery odpovidaj aktualnim pozadavkum a podminkam (mistnost, vycvicenost usi) s tim, ze dalsi upgrade bude az se situace nekam posune, nebo radsi koupit to nejlepsi na co sou ted prachy za cenu neuplneho vyuziti? Predem dik za jakykoliv podnety k zamysleni.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 11 srp 2008 14:53

Jindy2
Já jsem teď řešil druhé (hlavně kontrolní pro bass) větší monitory s min 8" .
Pořád se ještě rozhoduji mezi Event ASP8 a Tannoy R8D (které mi doporučil Kexik)
Od pátku nedělám nic jiného, než že poslouchám ASP8,T8D,a moje BM6A (na ty už jedu léta a jsem na ně zvyklý)
Udělal jsem nějaký závěry.
Krátce: Ani ASP8 ani R8D mě vyloženě nenadchly. Obě hrají jinak než BM6A a u obou marně hledám středy, které jsou u BM6A krásně čitelné. R8D se mi zdály celkově lepší volba a to i díky 20 pin EQ, který udělá spoustu dobré práce!
ASP8 na první poslech působí, že mají mocnější bass a celkově větší zvuk, větší objem a hloubku. Ten Bass je opravdu mocný až překvapující, ale myslím, že to je jenom dojem a docela velký trik na první hodiny poslechu
R8D nejdou sice tak hluboko a zvuk není tak "monster", ale basy, které zahrají- jsou pevnější a konkrétnější čitelnější než už ASP8
U ASP8 se mi nelíbily ani tolik výšky.
Stručně celkovým přednesem a barevným podáním se Tannoy více přibližovaly BM6A, ASP8 hrály (především barevným podáním, věrností zvuku nástrojů a hlavně hlasů) více odlišně od BM6A).
Popravdě jsem Tannoy R8D nedával moc šancím oproti Eventům, nakonec jsem dost překvapený co je dneska už možné do 10000Kč koupit.
Na radu Kexika jsem šel do megadealu u musicstore.de a jsem si jistý, že i kdyby mě TannoyR8D začal po měsíci vadit, za 10 tisíc je obratem prodám. Za 10tisíc neexistuje žádná konkurence.

Pomocí 20pin EQ a přiloženým softwarem jde udělat s přednesem bedny R8D mnohé i v ne zcela dobré místnosti.
A jestli má Bass reflex vzadu nebo ve předu je dost jedno.
To je velká nedocenitelná vychytávka, kterou Event (a mám pocit, že v této cenové nikdo) nemá.
Kexik ještě jednou díky za tip !
Naposledy upravil(a) SoundsFine dne 11 srp 2008 15:05, celkem upraveno 1 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 11 srp 2008 15:03

kexik

Příspěvek od kexik » 11 srp 2008 15:05

Soundsfine: tak este napis kolko ta vysla posta, nie? ked si to kupil u musicstore... ci ty zijes tiez v nemecku?
excom: kolko stoja ds-7? mam dojem ze je to mastne
Naposledy upravil(a) kexik dne 11 srp 2008 15:09, celkem upraveno 1 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 srp 2008 15:08

kexik: ja vim, bude to obrovske :) jinak jak jsi psal, ze se na nich lehce micha - tak to je presne to, co potrebuju a co ted nemam...

SoundsFine: diky za pekny rozbor...u tech R8D vylozene pisou, ze maji rychle a presne basy, coz fakt chci...kdyz basak nestiha, je to hruza...
protoze nechci kupovat sub, tak tohle asi bude fakt dobra volba, pro me budou tutove kopat dostatecne...

jj, please napis kolik te to vyslo, jak jsi to kupoval a vubec vsechno, to me zajima, nez jim budu kvuli tomu psat...

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 11 srp 2008 15:11

koupil jsem je u music-store.de za 398 za pár, poštovné stálo 30 eur a byly u mě za 3 tři dny po objednání. Přivezli je UPS až domů, perfekně zabalené ve dvou krabicích a mezi krabicemi byly navíc velké bubliny.

Celkem mě to vyšlo na 10250Kč
http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/-/art-REC0006103-000
Naposledy upravil(a) SoundsFine dne 11 srp 2008 16:44, celkem upraveno 1 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 11 srp 2008 15:12

kexik : v ceskych asi okolo 15.000 predpokladam... v slovenskych do 20.000

kexik

Příspěvek od kexik » 11 srp 2008 15:12

uplne rychle tie basy nie su a uplne presne tiez nie. ale patria urcite k plusom. a je to bez debaty super bedna na zaciatok. zasa si jindy never, ze k svojim sucasnym inzinierskym schopnostiam potrebujes nieco lepsie. urcite na tom ide namiesat mix za ktory sa nemusis hambit. ze na tom nespravis zvuk ala peter gabriel, to je myslim jasne

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 srp 2008 15:17

EXCOM: ty Rolandy taky nevypadaji marne, s tou cenou uz by to u me bylo na hrane...pokud to vyjde, tak radsi za tu uzasnou cenu vezmu ty Tannoye...a jak ty Rolandy hrajou, slysels je? nebo je mas? ja vim ze ses na Yamaha a Roland znacky :)

kexik: neboj, to si zase tak neverim, cestu mam pred sebou jeste dlouhou, ale verim, ze tohle mi jako moje prvni poradne monitory bude stacit bohate na dost let...znas to, chci koupit za co nejmene penez co nejlepsi vec a tyhle R8D jsou asi presne to, co chci...

SoundsFine: jo hele, dulezitej dotaz jeste mam - jak jsi jim platil? kartou na dalku, nebo az pri doruceni? ta druha moznost se mi nezda pri objednani ze zahranici realna, ale ja bych ji uprednostnil, nemam zahranicni kreditku, tu bych si musel zaplatit...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 11 srp 2008 15:19, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět