Monitory kolem 10k - opět :)

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 zář 2006 23:12

bodyia píše:
BS píše:
biscuit píše:
nevim kolik tedko stojej, ale bejvaly za dost...
333 Euro u Thomanna.
10490 v CZ http://hudebniprodejna.cz/sale/alesis.html
to je smesna cena, oboje. stavaly pres dvacet

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 03 zář 2006 00:54

... to je ale za kus ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Poshook

Příspěvek od Poshook » 03 zář 2006 08:10

safa píše:... to je ale za kus ...
za par...

"Profesionální Bi-amp aktivní referenční studiové monitory Alesis M1 ACTIVE MK2 poskytují široký frekvenční rozsah, extrémně rovnou frekvenční charakteristiku, detailní frekvenčně vyrovnaný přednes, ergonomický design a maximální výkon pro náročná profesionální studia za dostupnou cenu. Cena za pár (2 kusy)."

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 03 zář 2006 16:29

nojo mas pravdu, ale u tech nad tim je to za kus. Trochu matouci az me to zmatlo.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Poshook

Příspěvek od Poshook » 03 zář 2006 16:48

safa píše:nojo mas pravdu, ale u tech nad tim je to za kus. Trochu matouci az me to zmatlo.
a tie alesisy niekto pozna?

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 04 zář 2006 09:47

Docela zajímavě "vypadající" aktivní monitory: Prodipe Pro 5, Pro 8...
http://muzikant.cz/index.php?section=to ... yrobce=563

Vlastníte je někdo?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 04 zář 2006 10:08

Poshook píše:
safa píše:nojo mas pravdu, ale u tech nad tim je to za kus. Trochu matouci az me to zmatlo.
ja mam pasivni a jsem s nima spokojenej. na doma bych asi chtel neco lepsiho jedine, kdybych doresil prostor - do obejvaku je to luxus ;)
nemel jsem sice moznost primyho srovnani, ale znam b2031 a alesisy se mi libi vic...

BS

Příspěvek od BS » 04 zář 2006 10:46

biscuit píše:
Poshook píše:
ja mam pasivni a jsem s nima spokojenej. na doma bych asi chtel neco lepsiho jedine, kdybych doresil prostor - do obejvaku je to luxus ;)
nemel jsem sice moznost primyho srovnani, ale znam b2031 a alesisy se mi libi vic...
mam aktivni a jsem taky spokojenej. maji docela silny spodky, coz muze byt mozna i prostorem, kde je provozuju (ikdyz nestojej u zdi, ani v rohu), ale poresil jsem to ucpanim bass reflexu, jak to bylo v original user guidu, a je to ok.

kexik

Příspěvek od kexik » 04 zář 2006 10:53

Ricardo píše:Docela zajímavě "vypadající" aktivní monitory: Prodipe Pro 5, Pro 8...
http://muzikant.cz/index.php?section=to ... yrobce=563

Vlastníte je někdo?
tie mensie som si nedavno vypocul, a nie je to zle. v priamom porovnani s tapco s5 mali tucnejsie basy (nesli hlbsie, ale nemali jamu na 100Hz a celkom "kopali"). na hlbsi test som nemal moralne odhodlanie (chlapik mi to predviedol len v ramci klabosenia, nechcel som to kupit, takze som ho nechcel moc silit). nemalo to moc ciste stredy, ale to v tejto cenovej nema nic, co poznam. ma to na pohlad slusne prevedenie.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 04 zář 2006 10:56

ja sa zatial neviem nabazit tych Fostexov PM1 MKII, co mam doma treti den. dva dni som ich len pocuval. dnes skusam nieco rozrabat a musim priznat, ze je to parada - uplne ina robota. vsetky pasma mi sedia akurat, priestor vyborny, detailne stredy, podstatne lepsie pocujem interakciu kopak/basa, rozmiestnenie nastrojov v priestore. nastavit EQ alebo reverb je hracka...

a to som si myslel, ze som uplne hluchy. staci si zadovazit dobre monitory a voila, zrazu pocujem :)

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 04 zář 2006 12:31

kexik: dík za info. Ty větší se mi líběj víc, asi to chce stejně poslechnout pořádně. Každopádně ta cena je dost příznivá.

Greeny

Příspěvek od Greeny » 07 zář 2006 12:15

skypi píše:
Ctirad píše:Bohužel jsou dost slabé v konstrukci zesilovačů. O třídu horší než Behringer. Ale ty měniče vypadají jako nějaký čínský obšleh focalů.

Pod tím "slabým zesilovačem" si mám představit co?
A pokud je mi známo, KRK Focaly používal.
Nojo, ale casy se meni, a dnes vsechno pohlcuje cina. KRK koupila stejne jako napriklad legendu cerwin vega mamuti stanton group, a CV na to uz doplatila, z jejich soucasneho sortimentu maji profici akorat srandu..
To ze jsou KRK rockit vyrabeny v cine a ze komponenty jsou taktez vsechny z ciny, pravdepodobne vzniknuvsi ve stejne fabrice, je proste realita trzni ekonomiky 21.stoleti...

Ale tak je tomu u drtive vetsiny levnejsich a stredne drahych vyrobku. Mackie taktez sve studiove monitory chrli v cine, Allen&Heath svou nejlevnejsi radu mixu PA uz taky nakou dobu tvori v cinske fabrice, a stejne tak tomu je u drtive vetsiny jinych vyrobcu, kteri se treba pysni tovarnami v USA nebo anglii, ale na lacine zbozi maji stejne nejakou tu cinskou pobocku.

Ale vyroba v cine, je dukazem setreni na vyrobnich nakladech, kde to je celkem pochopitelne. Pouziti lacinych operaku v pripade KRK rockit je setreni na koncepci, ktere se ve zvuku nutne projevi (zatimco vyroba v cine se vzdycky projevit nemusi, nebo az casem na spolehlivosti - nejakym studenakem atp, vetsinou je to opravitelne a kdyz se to udela poradne uz to znovu neodejde)

Stanton patri mezi ty firmy, u kterych je kvalita kdesi na predposlednim miste, a mam obavy kam KRK pod vedenim takovych vyvarecu muze smerovat... Cimz nechci rict, ze by nove KRKy byly nejak horsi nez srovnatelna konkurence, ale prave ta cena rockit by mela odpovidat tomu co tam stanton nasekal, a ne tomu, ze lidi na KRK slysi..

To same si ale myslim o Truth, tapco nebo alesis, vsechny tyhle ceny bych videl aspon o 20-30% niz, vzdyt tahle kategorie je spotrebka! tento nazor se mnou ale prislusne vlastnicke korporace ocividne nesdili :((

floppy

Příspěvek od floppy » 24 zář 2006 23:58

tak sem zpátky .. na pár tejdnů sem na tohle fórum zapomněl.

když sem říkal 8-12k, myslel sem za kus. nevadí.

takže nakonec sem si vybral k vyzkoušení KRK RP8, Yamaha HS80M a - nejdiskutovanější lowendy vůbec - Tapco S8 :) teďka jenom čekám, kdy dojdou ty Tapca do shopu. vy;)al sem se třeba na takový Fostex PM-2, aby se taky nemusely přiobjednávat .. doufám, že nejsou lepší než ty zmiňovaný tři.

mám akorát problém s tím, že můj pokoj má 'na délku' (to znamená ve směru, kterým sedím) asi dva a půl metru, tak jestli se mi tam ty osmipalcový repráky 'vejdou', jestli bych neměl vzít spíš šestipalcový, jak sem tak čet .. ale nerad bych těm pánům v obchodě říkal, že si ty repra co mi nachystali na zkoušku můžou strčit, eh, za klobouk. myslíte, že to bude hrozný nebo že to bude ok? )

matucha

Příspěvek od matucha » 25 zář 2006 09:35

ja sedim v kamrliku 3.5x2.5x2.55m a myslim, ze je skoro jedno jakou mam v tom pokoji orientaci... no a s3a mi nepridou, ze by me tu zabijely a ani event 20/20 nemely problem, takze myslim, ze muzes byt vklidu...

Greeny

Příspěvek od Greeny » 03 říj 2006 12:34

floppy píše:tak sem zpátky .. na pár tejdnů sem na tohle fórum zapomněl.

když sem říkal 8-12k, myslel sem za kus. nevadí.

takže nakonec sem si vybral k vyzkoušení KRK RP8, Yamaha HS80M a - nejdiskutovanější lowendy vůbec - Tapco S8 :) teďka jenom čekám, kdy dojdou ty Tapca do shopu. vy;)al sem se třeba na takový Fostex PM-2, aby se taky nemusely přiobjednávat .. doufám, že nejsou lepší než ty zmiňovaný tři.

mám akorát problém s tím, že můj pokoj má 'na délku' (to znamená ve směru, kterým sedím) asi dva a půl metru, tak jestli se mi tam ty osmipalcový repráky 'vejdou', jestli bych neměl vzít spíš šestipalcový, jak sem tak čet .. ale nerad bych těm pánům v obchodě říkal, že si ty repra co mi nachystali na zkoušku můžou strčit, eh, za klobouk. myslíte, že to bude hrozný nebo že to bude ok? )
Pokud jde o ty S8 tak jsou již skladem, ale hlavně tapco zlevnili všechny studiové monitory, takže momentalně to s cenami vypadá takto:

S8 - 5852 vč. dph
S5 - 4444 vč. dph
SW10 - 7260 vč. DPH

takže do těch 12K se teď u S8 vejdeš i s párem, ale jestli máš 20K na oba, doporučuju nepřehlédnout ADAM A7 za 9616 vč. dph/ks které (myslím, že nejen dle mého názoru) bez problémů "strčí do kapsy" všechny tebou jmenované varianty (krk, tapco, yamaha)...

Odpovědět