Monitory na rock a techno = utopie?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
dusanmsk

Re: Monitory na rock a techno = utopie?

Příspěvek od dusanmsk » 27 led 2015 21:29

Na mna to tak posobi od zaciatku, ale nechcel som byt prvy za blba, pokial to tak nie je :lol:

jigssaw

Příspěvek od jigssaw » 27 led 2015 22:23

Jaký je rozdíl mezi hifi bednama pro blízký poslech a studiovýma monitorama? Zrovna u mých Geneleců asi žádný, když se studiové monitory 8030 prodávají bez podstatných změn jako hifi reproduktory pod názvem G Three.

Pomohl by mi subwoofer s čitelnějšími basy? Nepřidá to jenom objem? Je to drahá záležitost, ale pokud by to výrazně pomohlo, tak bych mohl časem dokoupit Genelec subwoofer.

Vidím to tak, že si zatím nechám Genelec 8030 a do budoucna pořídím dva páry, protože na techno požaduju úplně jiný zvuk než na rock. Myslím, že na rock by mi vyhovovaly ty Yamaha NS10 nebo něco podobnýho, co se bude rokem výroby aspoň vzdáleně blížit období mých oblíbených nahrávek (přelom 60./70. let), a na techno si klidně pořídím znova něco jako Eve SC 205.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 led 2015 22:37

hmm .. vselico zaujimave tu uz zaznelo .. a az teraz som si uvedomil , ze mi pripada zvlastne , ako niekto moze pocuvat rock 60 a 70 rokov a zaroven TECHNO .. to je fakt anomalia nejaka :) .. nehovorim to v zlom .. len mi to pride fakt prekvapujuce ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 27 led 2015 23:16

Ja taky skladam jiny veci, nez posloucham :D Ale je fakt, ze tohle je uz docela extrem haha.

matucha

Příspěvek od matucha » 27 led 2015 23:57

Hifi bedny si vybiras podle toho jak se ti libi ze na nich hrajou veci a je ti uplne jedno jestli to reprodukujou pravdive. Monitory si vybiras podle toho ze kdyz na nich neco udelas, tak pri poslechu jinde nebudes prekvapenej ze ti tvoje prace nefunguje (je v tom vic faktoru, ale monitory jsou jednim z nich).

Zanrovej rozsah je myslim celkem beznej. Me taky bavi od klasiky, pres 50ky, 60ky, 70ky, 90ky a poslednich 15 let taky (jen 80. z obrovsky casti nemam rad). Ruzny styly, extremne ruzny. No a kdyz je posloucham, tak je chci poslouchat na co nejrovnejsich bednach, protoze me zajima jaky maj nedostatky nebo specificnosti. Nechci aby mi neco bedny zatajovaly i pri poslechu, je to jedna z veci ktera ten poslech dela zajimavej.
Divil bych se kdyby lidi bezne poslouchali jen jeden styl a jedno obdobi.

Geneleky 8030 asi nebudou hrat dobre moc nahlas, ale na potichou praci proc ne. Muze byt hur.

Subwoofer asi nic moc neupresni, dokud nemas skvelou akustiku a nemas ten sub dobre umistenej a vyladenej. Je to spis problematictejsi nez kdyz to hrajou primo repraky. Ale jestli si chtel repraky bez basu na rock a pri technu si prikotlit spodek, tak mi to prislo jako jedno z moznejch reseni.

Bez stesti a nebo investice do akustiky budou basy vzdycky problem, fajn sluchatka jsou dobra cesta jak ziskat celkem rovnej alternativni poslech.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 led 2015 07:15

Ja bych jeste dodal, ze akustika hlavne v basech na tom si pekne vylames zuby. Kor kdyz si psal, kde a jak mas monitory.

dog

Příspěvek od dog » 28 led 2015 15:13

sledoval jsem to jen letmo...neřešili jste možnost jedněch monitorů na případnou práci a na poslech jiného žánru je "upravit" nějakým EQ, případně kompresorem...ať už sw nebo hw....

jigssaw

Příspěvek od jigssaw » 29 led 2015 18:00

Techno je pro mě taneční hudba na party, doma to poslouchám spíš jen kvůli tomu DJingu, se kterým chci začít. Teda dá se najít i spousta techna, který je spíš na poslech než na party, ale místo toho si radši pustím ten rock, ten je pro moje ucho lahodnější.

Možnost ekvalizéru jsme neřešili...

rastis

Příspěvek od rastis » 29 led 2015 18:44

mne prida docela divne, ze na nejaky styl hudby treba vyzadovat nejake uplne ine bedne (?). ja pouzivam monitory a aj na nich pocuvam hudbu, bezohladu na zaner a pocuvam zamerne na monitoroch, lebo som na ne jednak zvyknuty a podobne ako Matuchu ma bavi sledovat zvuk, aj pri beznom oddychovom posluchu... nikdy som neriesil, ci by nahodou rock neznel na inych monitoroch vhodnejsie, ako na tych, co mam. a nikdy mi nenapadlo vyzadovat pri pocuvani rocku, aby nemal spodne pasmo. a ked niekedy z nejakeho dovodu pocuvam bars aj techno, tak ho pocuvam presne na tych istych bedniach, ako vsetko ostatne... fakt nerozumiem celej tejto teme...

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 29 led 2015 20:04

rastis
mne prida docela divne, ze na nejaky styl hudby treba vyzadovat nejake uplne ine bedne (?). ja pouzivam monitory a aj na nich pocuvam hudbu, bezohladu na zaner a pocuvam zamerne na monitoroch, lebo som na ne jednak zvyknuty a podobne ako Matuchu ma bavi sledovat zvuk, aj pri beznom oddychovom posluchu... nikdy som neriesil, ci by nahodou rock neznel na inych monitoroch vhodnejsie, ako na tych, co mam. a nikdy mi nenapadlo vyzadovat pri pocuvani rocku, aby nemal spodne pasmo. a ked niekedy z nejakeho dovodu pocuvam bars aj techno, tak ho pocuvam presne na tych istych bedniach, ako vsetko ostatne... fakt nerozumiem celej tejto teme...

:palec+:

jigssaw

Příspěvek od jigssaw » 29 led 2015 20:46

Pokud by hráli Motörhead se stejným soundystemem a nazvučením jako Carl Cox, znělo by to dobře?
Naposledy upravil(a) jigssaw dne 29 led 2015 21:02, celkem upraveno 2 x.

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 29 led 2015 20:57

Jo.

jigssaw

Příspěvek od jigssaw » 29 led 2015 21:03

Tak pak není důvod, proč bych nemohl mít jedny monitory na obojí. Já jsem nepsal nic o tom, že vyžaduju jiný monitory na techno a jiný na rock, psal jsem, že chci právě jedny monitory na obojí, ale zdá se mi to v daný cenový kategorii čím dál tím míň reálný. Mně by opravdu zajímalo, co by na ten zvuk u techna řekl někdo jinej, kdo vlastní Genelec 8030. Taky jsem nepsal, že vyžaduju u rocku absenci spodního pásma - jen mám rád, když jsou basy v pozadí a nepřekrývaj zbytek.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 led 2015 21:25

jigsaw : len problem je asi v tvojom budgete .. ze sice chces poriadne monitory .. ale nechces za ne adekvatne zaplatit ..

rastis

Příspěvek od rastis » 29 led 2015 22:19

jigssaw píše:...Taky jsem nepsal, že vyžaduju u rocku absenci spodního pásma - jen mám rád, když jsou basy v pozadí a nepřekrývaj zbytek.
na normalnych monitoroch by si mal pocut spodne pasmo tak, ako ho +/- namixovali, takze by to malo zniet, ako povodny umelecky zamer... mne vyznenie rocku na beznych monitoroch vyhovuje a berem to ako fakt. jednuducho sa tvorcovia rozhodli, ze tie basy budu take a ja to akceptujem, preto nehladam bedne, ktore by tie basy potlacali..

Odpovědět