Podle čeho mám vybírat monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
aum generator

Příspěvek od aum generator »

o tych focal bedniach fakt nikto nic neviete / nikto ich nemate / nedaju sa nikde v okoli vypocut? to je dost bieda :( by som to potreboval nejako akcnejsie vyriesit.
nechapem ze ako to maju vymyslene ze pre slovensko je distributor nemecka firma (ktora ma navyse odkaze na slovensku ktora nic take nepredava)...(ale kedze su to francuzi tak ma to az tak neprekvapuje)
jihad on riaa & soza.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

aum: Focal nejblíž asi u thomanna. Nebo se zkus nějaký hifi studia, co mají vyšší věci od focalu. Třeba budou ochotní něco dotlačit nebo alespoň nasměrovat.

Martin

Příspěvek od Martin »

Becherius píše:Prosím pěkně ty Emes Black někdo v ČR prodává? Já jsem našel jen nějaké pasivní a nic o nich nepíšou.
poslal jsem ti PM zprávu.

jinak mrkni sem:

http://www.soundonsound.com/sos/sep03/a ... sblack.htm

Cyril

Příspěvek od Cyril »

aum: nasel jsem Focal na http://www.soundservice.de/index_slova.htm ale nejspis to je to, o cem mluvis :)

aum generator

tak mam uz doma pozicane ADAM S2A. a celkom ma zmiatlo par veci. hned po zapnuti ma sokovalo nakolko sumia (robia to obidva kusy, takze asi to nebude vada). aj ked su vypojene a aj ked som 'input gain' stiahol na -10 dB tak zo vzdialenosti 1m to je dost pocut. netusite ci je to normalne, alebo ci sem prodance dovaza nejaky b-stock a preto ich maju lacnejsie ako thomann? mne sa to teda moc nepaci. ked nieje nic pustene tak to je proste pocut a otravuje to.

druha vec co mi trochu vadi je ze bez attenuatora by som sa s nimi asi nezaobisiel, kedze input gain sa da nastavovat len v rozmedzi -10 az +10 dB. no aj pri -10 je to pekelne nahlas ked prepojim Echo Audiofire priamo do nich. musel som na internom mixpulte dat -18dB na ten vystup aby to bolo pri -10dB input gain rozumne hlasne. no digitalne to stisovat mi prijde ako nie velmi rozumne...
inak hraju krasne. uzasne detailne. co sa basov tyka, tak mam chvilami pocit ze tomu nieco chyba...hlavne v jednej skladbe kde je chvilami len violoncello + gitara, mi prijde ze tomu violoncellu nieco chyba. (tu skladbu mam dost napocuvaju na sennheiser hd580...a na nich to znie dokonale)
jihad on riaa & soza.

ADDyS

Příspěvek od ADDyS »

no kdyz jsem slysel S2 v prodance tak si nepamatuju,ze by sumeli,ale bylo to dost v prisernem prostredi takze je mozne,ze sumi...
jinak detailni bedna,ale prisla mi strasne ostra,takova stredovyskova
od male bedny nemuzes cekat velky basy,ale aji ten spodek podala vyborne
No chtelo by to treba zkusit S2.5 :wink:

fova

Příspěvek od fova »

Vypada to, ze je to jsou charakteristicke rysy levnejsich Adamu :-)
Sumi, jsou stredovyskove orientovane a nemaji vyrazne basy.
Presne takhle bych popsal i svoje A7.
Nicmene ten sum neni tak hrozny, stredovyskvovost mi naopak vyhovuje pri michani vokalu a co se tyce tech basu, tak zatim jsem nepocitil, ze by mi to vadilo.
VIm, ze nekdo se mnou nebude souhlasit, ale osobne preferuji ostrejsi zvuk Adamu pred uhlazenejsim zvukem BM5a.

ADDyS

Příspěvek od ADDyS »

jo charakter je podobny,ale A7 jsou sumitka proti S2

aum generator

fova: aha. takze S2A za 72 tisic SKK prijde tebe ako levnejsi bedna od adamu...amen lol...Ty poznas nejaku lepsiu nearfield bednu ktoru by vyrabali? ja ak som to spravne pochopil tak S2A a S2.5A su ich najvyssie modeli nearfield bedni. S3A je v uz midfield a na moju nie moc velku miestnost by to bolo asi moc.

ADDyS: ta ostrost sa mne prave velmi paci. nemam rad rozmazany zvuk. s tymi basmi to nieje podla mna ziadna tragedia. myslim ze by mi to moc nevadilo. S2.5A sa bojim, lebo tie maju 9" woofer co mi prijde moc. to skor zvazujem ci si neskusit S1A + Sub10.
no viac mi vadi ten sum. neviem ci to je tym ze byvam v tichom prostredi a tym padom aj ten slaby sum vnimam intenzivnejsie...no kazdopadne mi to vadi.
este som zvedavy na focal twin6. za tyzden alebo dva by som ich mal mat pozicane doma.
jihad on riaa & soza.

aum generator

tak tie ADAM S2A sumia o dost hlasnejsie ako Tapco S8 :shock:
keby to robil len jeden kus tak si poviem ze to je bug. ale robia to obidva kusy nezavisle od seba.

(((ani do jednej bedne nieje zapojeny vstup. adam som dal -10dB input gain a na tapco som vzadu nastavil gain (ci ako to tam je nazvane) na max. no zistil som ze to hlasitost toho sumu neovplyvnuje.)))
jihad on riaa & soza.

kexik

Příspěvek od kexik »

to je divne s tym sumom... to imho indikuje ze v tom nie su diskretne koncaky, ktore by tam ale mali byt, nie?

aum generator

kexik: co mam katalog ADAM, tak tam slovne spojenie "discrete amplifier" vidim az pri S5VA mkII...skusim napisat do adam a spytat sa ich.
jihad on riaa & soza.

fova

Příspěvek od fova »

aum generator píše:fova: aha. takze S2A za 72 tisic SKK prijde tebe ako levnejsi bedna od adamu...amen lol....
:shock: Nevedel jsem, ze stoji tolik. Tak to se omlouvam.

Jinak, kdyz jsem vedle sebe poprve postavil B2030A a A7 a pustil jsem je naprazdno, tak Uli byl tichy a A7 sumela jako by nekde v dalce bylo more.
Ale dnes uz jsem si na to tak zvykl, ze uz to ani nevnimam.

aum generator

fova píše:
aum generator píše:fova: aha. takze S2A za 72 tisic SKK prijde tebe ako levnejsi bedna od adamu...
:shock: Nevedel jsem, ze stoji tolik. Tak to se omlouvam.
no ceskych to bude kusok menej. ale kazdopadne je to ich top model nearfieldov.
fova píše:Jinak, kdyz jsem vedle sebe poprve postavil B2030A a A7 a pustil jsem je naprazdno, tak Uli byl tichy a A7 sumela jako by nekde v dalce bylo more.
Ale dnes uz jsem si na to tak zvykl, ze uz to ani nevnimam.
ze to sumi kym nic nehra, na to by som si zvykol. ale ja ked robim, tak casto mam hlasitost relativne dost nizko (usi mam v poriadku). no ten sum je konstantne hlasny pri akomkolvek nastaveni, a niekedy ked do nich pustam zvuk tichsie, tak ten sum chvilami pocujem aj cez skladbu v tizsich pasazach....a na to by som si uz asi nezvykol.
jihad on riaa & soza.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

aum generator: Ja tam teda konstatni sum nemam, kdyz dam monitory na 0dB tak pri uplnem tichu tam ten sum je slyset, ale kdyz stahnu zesilovac monitoru a vytahnu zvukovku tak ten sum je nizsi.

Odpovědět