Podle čeho mám vybírat monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Cyril

Příspěvek od Cyril »

skypi: to je naky PAcko, ne? Jak to patri do tyhle debaty?

skypi

Příspěvek od skypi »

A četl sis popis?

safa
Profesionál

Příspěvek od safa »

... mmno nic proti Dzordzovi, ale tohle asi fakt nemiri do studia (vzdor jedny radze z ficur). Leda by k tomu jeste dodelal subik (hraje to od 68Hz). Na druhou stranu jako vykrejvka k VHD to urcite bude dobra bedna (ale to jsme tu OT).
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Becherius

Příspěvek od Becherius »

Tak jsem se dal do obcházení audio firem a poslouchání monitorů, a není to jen tak. Do telefonu vám většinou naslibují hory doly a pak tam třeba nikdo není nebo se jim nechce vybalovat nové monitory z krabic... O tom, že pořádnou paslechovku mají málokde ani nemluvím. :( :shock:

Neslyšel jsem všechny bedny co by mně zajímaly a naopak jsem slyšel ty které mně ani moc nezajímaly. BM5a se mi celkem líbily, ale schodli jsme se s kamarádem, že se nám zdají špatně srozumitelné v hlubších polohách. Zavrhl jsem je kvůli basreflexu vzadu, to by v mém neodhlučněném pokoji dělalo hroznou neplechu. Nejvíc z toho co jseme slyšeli se nám líbily Adam A7, a docela by mně zajímaly P11 ale bohužel.

Nejvíc mně asi překvapily Genelec 8020, na pohled jsou to malá prdítka, ale naprosto mně na tu velikost ohromila plnost zvuku. Nechápu, jak to s touhle velikostí je možné. To mně přivedlo na myšlenku, že by mi mohly vyhovovat 8030, které jsou přecejen větší a ta přenosnost by se mi hodně líbila. Proti adamům my taky připadalo, že nemá takový vliv to, odkud poslouchám. U A7 se mi zdálo, že hned jak se pohnu, tak je všechno úplně jinak. Taky mám doma špatnou akustiku a u meších beden by to mohlo méně vadit (tady bych prosil oponovat - čistě moje dedukce :-) máte někdo nějaké skušenosti s 8020, 8030 nebo 8040. Ikdyž na 8040 už fakt nemám peníze.

Pak jseme slyšeli Event TR8, nějaké starší Tannoy, ty ušly. M-Audio a Yamaha už byly o poznání horší.

Omlouvám se, že jsem se tak rozkecal, ale jsem plnej dojmů :D

fova

Příspěvek od fova »

Martin píše:Až si vyřešíte akustiku, řešte bedny!

Já už jsem do akustiky vrazil více, než kolik stojí mé dva páry monitorů.

Koupit si A7 nebo BM5 do pokojíku o 15 m2 a přitom nemít dořešené basy, odrazy je předčasná investice.

Becherius

Příspěvek od Becherius »

Že ta místnost má zásadní vliv jsem si ověřil i při tom obcházení obchodů. Třeba BM5a postavené na stole zněly příšerně a když jsme je postavili na jiné bedny tak to bylo o dvěstě procent lepší. A přitom celkově ta místnost byla upravená dobře.
Ale co dělat když ta akustika zatím moc řešit nejde, klidně bych do toho peníze dal, ale bydlím v podnájmu. Mám raději míchat na sluchátka?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

Becherius: to je dobrej postreh, ja zatim taky akustiku resit nemuzu do doby nez bude vlastni bydleni, coz potrva este Xlet tak jsem koupil A7 misto drazsich BM5a, protoze nejsem schopnej ted ani ocenit kvalitu A7 natoz lepsich beden. Hold casem.. Ja byt tebou tak si bud koupim bedny, ktere ti vystaci na neblahou mistnost a pak je vymenim az budes mit lepsi bydleni a nebo si koupim lepsi a budu pocitat do budoucna, ze je vyuziju uz v upravene mistnosti s tim, ze nebudes v blizke budoucnosti uvazovat o jejich vymene.

Becherius

Příspěvek od Becherius »

Potom, co jsem A7 slyšel bych řekl, že jejich koupí rozhodně nic nepokazím. Ale napadla mně právě tak možnost koupit vyloženě malé bedýnky, třeba ty 8020 nebo 8030, a potom co bych jednou vyřešil bydlení a schrastil peníze na pořádný bedny, bych tyhle používal jenom jako druhé kontrolní monitory a na převážení. Ale přes to, že mně 8020 překvapily plností zvuku, nejsem si jistý, jestli se na nich dá doopravdy míchat, jestli to nebyl právě jen ten efekt. Přenosnost je pro mně fajn, protože natáčím jinde, než míchám a vůbec hrozně cestuju.

fova

Příspěvek od fova »

Myslim si, ze neni pravda, ze v podnajmu nemuzete s akustikou nic delat.
Minimalne muzete udelat to, ze pri kontrolnim poslechu mistnost provizorne upravite.
Za bedny muzete nacpat polstare, za vasi zidli umistit gauc, ktery bude dobre pohlcovat vsechny frekvence a do rohu mistnosti nahazet polstare a deky na spani kvuli pohlcovani basu.
Vice profi reseni je vyrobit si prenosne basove pasti a desky z Rockwoolu na zed. Nikde neni psano, ze musi byt na pevno pripevnene ke zdi. Muzete si je vyrobit jako samostatne stojici, jako se napr. prodavaji sloupove reprobedny a postavit je do rohu. Desky z Rockwoolu muzete povesit na zed na hacky a az se budete stehovat, tak si to vse odnesete s sebou a opet to pouzijete.Vice o akustickych upravach v jinem tematu.
Fakt plati, ze dokud neni mistnost akusticky vyresena, budou vam i lepsi bedny kecat a neda se jim verit.

Martin

Příspěvek od Martin »

Velmi dobře fungují regálové otevřené vysoké knihovny.
Měl jsem kdysi v podnájmu dvě velké 1m x 2m x0,25m knihovny plné knih a zafungovalo to skvěle. Knihy jsem měl jednak svoje a další jsem koupil z bazaru kus 5Kč. Knihy mi zůstaly, po třídění jsem zjistil, že mám kompletního J. Verne... Takže i 20.000mil pod mořem zafungovalo "skoro" lépe než profi akustika za tisíce :)

fova

Příspěvek od fova »

Souhlas. Dobre reseni.

matucha

Příspěvek od matucha »

mluvite o ty akustice, jako by to bylo neco, co nejde udelat prenosny... aaakurna, reaguju pozde...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

inak .. uz som to na ezone urcite pisal .. v SOS je v kazdom cisle rubrika STUDIO SOS .. A v nej chodia do home studii a riesia akustiku a ine veci a chyby .. Casto su tam presne rovnake studia ako ma vacsina z vas doma .. Zrovna v poslednom je clovek co je dakde na internate ci kde a dokoncuje svoj projekt .. Skutocne sa to oplati popozerat .. clanky starsie ako rok sa daju citat na WEBe zadarmo ..

napriklad :
http://www.soundonsound.com/sos/oct06/a ... s_1006.htm

http://www.soundonsound.com/sos/aug06/a ... s_0806.htm

toto hovori za vsetko :
<b>The team create portable acoustic treatment for a composer who has plans to move house.</b>
http://www.soundonsound.com/sos/jul06/a ... s_0706.htm

aum generator

Příspěvek od aum generator »

netusite niekto kde v bratislave alebo okoli (vieden? brno?) by sa dali vypocut Focal Twin6?
idem si kupit nove monitory a rozmyslam nad genelec 8040, adam s2a alebo p33, alebo focal twin6. tie prve 3 si mam kde vypocut, pripadne aj moznost pozicat, ale focal tu nikto nedistribuuje, aj ked na stranke pisu ze ich sem distribuuje nejaka nemecka firma. ked sme ich kontaktovali tak nas odkazali na basis, ktory tu distribuuje len focal veci do auta :/ a celkovo pristup ako keby som ich tym, ze si chcem od nich nieco kupit za >70 tisic, otravoval. pripadne nemate ich tu niekto z vas doma?

becherius: pozor ale na to, ze genelec 80x0 maju tiez bassreflex vzadu . . .
jihad on riaa & soza.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

aum: tak uz je to tady? Drzim palce, at vyberes dobre! (doufam, ze to budou Adamy :)

Odpovědět