Podle čeho mám vybírat monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik »

koaxial sa robi koli fazovemu skresleniu, tj hrebenovemu filtru, ktory vznika scitanim zvuku z basaku a vyskaca, ked nie su v jednom bode a potom samozrejme koli presnejsiemu stereu. cena za to je kruta, a sice vyrazne dopplerove skreslenie: basova sekcia moduluje vyskovu ovela viac nez pri klasickom usporiadani.
vo vysledku maju koaxialy superpresne stereo podanie ale zvlastne zafarbene vysky. pri istych zanroch vyhody mozu prevazit nevyhody, ale svaty gral elektroakustiky koaxial nie je

Cyril

Příspěvek od Cyril »

kexik: to zni jakoby to byly bajecny druhy monitory na kontrolu, neni-liz tak?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

na kontrolu sterea .. nie farby ..

Becherius

Příspěvek od Becherius »

Uvažuju o nich z toho důvodu, že budu poslouchat poměrně z blízka. Nejhorší je, že jedni tvrdí, že to nemá chybu a druzí naopak. Nerad bych šlápnul vedle. Cenově jsou pro mně ještě přijatelné Tannoy PRECISION 6D, teda kdyby se mi podařilo u prodejce ukecat ještě nějakou slevičku :-D Četl jsem na ně recenzi z Music store a ta hýří chválou.

Becherius

Příspěvek od Becherius »

Mimochodem, taky mně napadlo, když se píše ta dolní frekvenční hranice třeba 59 hz tak to znamená, že pod tuhle hranici už se neozve nic nebo to od tehlé hranice začne plynule klesat. 59 hz je nějaké kontra e, f, fis a to mi připadá divné, že už by nebylo slyšet. Samozřemě jsou tu alikvoty obsažené v každém tónu ale stejně...

rastis

Příspěvek od rastis »

Becherius - to si jednoducho pozri na diagrame konkretnej bedne, co zahra a co nie. oni tie uvadzane spodne hodnoty uz tak ci tak byvaju niekdey s poklesom

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jo ale zavisi s jakym poklesom .. standardne by to malo byt -3dB .. Yamaha trebars udava -10dB co je pekna chujovina ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

co mi viete povedat o monitoroch MACKIE . HR824 ?

fova

Příspěvek od fova »

To se zeptej spis na americkych forech.

smog

Příspěvek od smog »

EXCOM píše:co mi viete povedat o monitoroch MACKIE . HR824 ?
O techhle monitorech uvazuju uz delsi dobu, nikdo je tady ale asi nema. Mam Adam A7, coz jsou super monitory, potrebuju ale slyset vic basu. Navic cena HR824 je super, nejakych 35 000,- hodne se pouzivaji v USA, prolezl jsem hodne diskuzi, bylo to ale na nic, protoze je kazdej vychvaloval do nebes, nebo zatracoval, takze nevim, jestli tady bude nekdo, kdo je ma, tak bych byl rad za nazor... diky...
Akai MPC Ren, Event 20/20 Bas V3, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200, Rane TTM 56S

matucha

Příspěvek od matucha »

EXCOM píše:co mi viete povedat o monitoroch MACKIE . HR824 ?
necitelnej bas
velkej bas
umej hrat hodne nahlas

dival bych se jinam, pokud nepotrebujes relativne maly bedny, ktery umej fungovat skoro jako PA

Becherius

Příspěvek od Becherius »

Tady je na ně recenze
http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=1121
Její přečtení mně na ně taky docela nalákalo, méně čitelné mají být ty středobasy, a basy jsou prý hodně výrazné. Jinak v Prodance mi doporučovali spíš Adam, přes to, že prodávají i Mackie.

Becherius

Příspěvek od Becherius »

Neznáte někdo ADAM P11A? žádné recenze jsem nenašel. Nevím, jestli se do nich vyplatí investovat téměř dvojnásobnou cenu proti A7.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff »

ja je mam a jsem s nima velmi spokojen...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

skypi

Příspěvek od skypi »

Very zajímavá novinka od KV2audio:

http://www.kv2audio.com/product.asp?Pro ... dSeries=EX

Odpovědět