Používáte monitory i pro běžný poslech?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
nunu

Příspěvek od nunu » 15 lis 2006 22:58

Division bell zni neuveritelne blbě pres vsecko co ma alespon nejakou rozlisovaci schopnost.Cim vetsi a dospelejsi bedna,tim mi to proste vic nesedi. Mnohem stravitelnejsi je treba kdyz uz se zminujou Pink Floyd Roger Waters - Amused to death. Pro mne co se tyce zvuku je mnohem stravitelnejsi.

Jinak predpokladam ze udelam nejake srovnani,jelikoz jsem se stal majitelem (pres vsechna tvrzeni ze mi to nesmi do domu) Uliho truthu a Shanama E530.Je to zhruba 15x drahsi bedna,jsem opravdu zvedav nakolik budou ULIbudky horsi.Doufam ze mi to nejak vyjde mezi nynejsima svatkama.TUDY jsi zvanym hostem -)))

Jinak prvni dojem z TRUTH,za ty prachy mne prekvapily jak jsou pekne vyrobene,kdybych si nechal podobnou bednu delat,nejen ze by nebyla ve stejne kvalite,ale dal bych za ni mnohem vic nez za cele byt trosicku starsi Truthy.Pokud to bude alespon trochu slusne hrat,nema to konkurenci v DIY,levneji a lip to doma nikdo neudela.Akorat nevim kam ty potvory dam...

nunu

Příspěvek od nunu » 15 lis 2006 23:05

A k tematu,myslim si ze ve srovnani se slusnou hifi bednou za kterou konkretne E530 povazuju nemaji ulibudky sanci.V jakekoliv casti spektra.Tak jako ja nemam sanci s lepsi bednou,tady plati ze za vice penez vice muziky.Hlavne vice prirozenosti v muzice.Ale pokud se mi podari sehnat jeste jednoho alesise k tem truthum do biampu,mohlo by to byt velmi zajimave,ten biamp by jim mohl citelne pomoci...

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 16 lis 2006 08:25

taky pslouchám, akorát sem si všimnul že mi moje Tapco S5 nějak chrastěj jak to občas vykulim na maximum , je to možný vůbec aby začli chrastit?

kexik

Příspěvek od kexik » 16 lis 2006 10:40

nunu píše:Division bell zni neuveritelne blbě pres vsecko co ma alespon nejakou rozlisovaci schopnost.Cim vetsi a dospelejsi bedna,tim mi to proste vic nesedi. Mnohem stravitelnejsi je treba kdyz uz se zminujou Pink Floyd Roger Waters - Amused to death. Pro mne co se tyce zvuku je mnohem stravitelnejsi.
neprehanaj ;)
neuveritelne blbe je velmi silny vyraz. je to urcite zvukazsky majsterstuk. samozrejme ze amused je niekde inde, ale to je najlepsie nahrate rockove cd vsech dob :)
(na druhej strane na lacnych kramoch znie amused hrozne (bubny v miracle miniveza urcite nestravi) a TO je imho nevyhoda, a velka)

nunu

Příspěvek od nunu » 16 lis 2006 20:19

hehehe,no jasne -)))Trosku nadnesene to bylo,ale proste Division Bell je nic moc...Sakra tak mi pripada ze bych mohl: a) uklidit stul, b) vyhazet prebytecny bordel, c) pokusit se nekde narvat Truthy, d) pokusit se nekde narvat zesak, e) nekde strcit i predzes, f) presvedcit manzelku ze takto vlastne vypada skoro kazdy obyvaci pokoj bezne rodiny -)))))))))))

Tudy

Příspěvek od Tudy » 16 lis 2006 20:33

nunu píše:Division bell zni neuveritelne blbě pres vsecko co ma alespon nejakou rozlisovaci schopnost......
No jóó nóó !!! :)
Ještě že moje uši mají tak malou rozlišovací schopnost, že tohle album žerou od začátku do konce.

Jinak ještě moje velmi oblíbené album (jak po hudební tak zvukové stránce) je Violator od DM, ale ten je dost ošidnej - ten hraje téměř na všem.
nunu píše:...jelikoz jsem se stal majitelem (pres vsechna tvrzeni ze mi to nesmi do domu) Uliho truthu...
Nikdy neříkej NIKDY! :) :) :)
nunu píše:Jinak predpokladam ze udelam nejake srovnani...
...Doufam ze mi to nejak vyjde mezi nynejsima svatkama.TUDY jsi zvanym hostem -)))
...
To je výzva :) Pokud to nebude 27.12, tak myslím, že bych mohl přijet.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 16 lis 2006 22:13

nunu píše:A k tematu,myslim si ze ve srovnani se slusnou hifi bednou za kterou konkretne E530 povazuju nemaji ulibudky sanci.
Čéče nunu, co stály nové E530? 100 litrů? A to jsou pořád v dané katergorii jedny z nejlepších beden, co kdo kdy udělal. Co stojí ulibudky? Pasivní 20x míň aktivní 10x míň. Má tohle vůbec cenu srovnávat?

Já sám mám původní E520 s focaly. Skvělá bedna (bohužel už jsem je půl roku nezapnul, protože chodím poslouchat do "studia" a nejsem uhlobaron, abych si držel 2x hrající aparaturu ve dvou místnostech jednoho baráku), ale pokud bych chtěl s něčím srovnávat, tak bych si musel vzít něco v té kategorii 30-40 tisíc, co nové stály. Jinak to nemá smysl.

Každopádně by mě zajímal tvůj názor na zvuk Adam A7, Adam P33A, Dynaudio B5A (compact), KRK V6 apod. Protože jako jeden z mála v tomhle fóru jsi vyrostl (stejně jako já) spíš z hifi podhuobí a máš jistě ledacos naposlouchané.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 17 lis 2006 11:26

nunu: na co si hrajes...? pokud tvrdis, ze division bell zni hrozne, chtel bych slyset tvoje mixy... tak trochu mi to pride jak hospodske tlachani o lize mistru ve fotbale, v duchu "prihrej, dej gola, ja bych jim ukazal... pote, co si dotycny koupil prvni poradne kopacky"
troufam si rict, ze division bell je jednim z nejlepe znejicich alb vsech dob (po zvukove strance samosebou, po te hudebni je to standardni PF deska)..
proste takovehle soudy mi pridou vice nez smesne... muj nazor

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 lis 2006 11:45

nick_valensi: aniz bych chtel hodnotit Division Bell, musim rict ze presne tenhle nazor je dost mimo misu. Clovek prece nemusi byt kuchar, aby poznal, ze je jidlo spalene. Stejne tak nemusi byt zvukar, aby poznal, ze je neco blbe smichane.

nunu

Příspěvek od nunu » 17 lis 2006 11:50

Ctirade,ja to nemyslel zle,neco jako ten uli je sileny srac to si nikdo vubec nekupujte ale takove nejake rozumne pojednani o tom co se v tak levnych ULIBUDKACH opravdu skryva oproti stredne dospele bedne,protoze ani E530 nejsou dokonale.Pro mne to srovnani moc cenu nema,ale mohlo by mit treba pro nekoho kdo jej nemuze sam zrealizovat a treba se rozhodne koupit misto drahsich monitoru nejaky jiny gear.Musim se pousmat jak jsou na tom nekteri obdobne.Ja taky svoje E530 alespon pul roku nezapnul,byl jsem liny udelat kabely k zesaku a bednam -))No kazdopadne do vanoc jim to doufam dopreju -))))))))))))

Jinak prvni postrehy jsou hodne pozitivni,sice z toho po vcerejsim DVD PULSE (jste mne nejak do nej ukovali,hehehehe -) jsou ze za ty penize to je hodne dobre.Ted do toho solim mp3 co mam proste rad a super.

Hodne velkym prekvapenim byla populnocni anabaze ze syntakem.Manzelku to nevzbudilo a vecer hladina okolniho hluku se drasticky omezi, to bylo po dlouhe dobe neco,co mne nadchlo.Jelikoz do toho lezlo jen par tonu,zadna cela pisnicka,tak toto vetsina zesilovacu a beden poda mnohem lepe nez cely song.A verte mi,fakt jsem si to vychutnaval a uzival.Uprimne receno,takto jsem jeste svuj syntak hrat neslysel.

Bylo to presne to co jsem potreboval,male monitory maji alespon neco co se podoba basaku a umeji slusne zahrat potichu.A toto TRUTHY umi a na to k cemu je pouzivam jsou asi naprosto dokonale.

Zivim to Alesisem RA-100 coz je cca 100W diskretni konec.Taky spokojenost,kdo vi jak by to hralo s dvama alesisama v aktivu...

Zvuk adamu nedokazu posoudit,ale jedno je jiste. Stale to budou jen monitory,nikdy z toho nebude dospela bedna.Mam za sebou srovnani pro mne slusneho konce a biampovym zapojenim Dudkovo modulu s LMxxxx ktere jely vzdy jeden modul do mustku,takze to dalo i nejaky ten vykon,a jelikoz jich tam bylo dost,tak se zkousel biam,nebiam,mustek a kdo vi co vsecko.Vysledek byl ten,ze zapojenim DPA380SSE to proste zaclo hrat mnoem prirozeneji,s lehkosti a suverenitou.Takze ja osobne kdybych se mel rozhodovat,tak bych sel do pasivnich,nesel bych do aktivu s koncakama s LM.Jiste ze v monitorech za desitky tisic budou i slusne koncaky a biamp,bude to hrat se subama asi i pekne...Ale porad to budou monitory,tripasmo je proste nekde jinde.Myslim tim dobre tripasmo.Kamos ma doma 4pasma a 15" basackem,v aktivu,pohanene Dudkovo zesaky,no hraje mu to uplne jinak nez HIFI co mam doma ja -)))

Kazdopadne ty ADAMY jsou moc hezke...Ale nezapominat ze zesilovac potazmo zdroj signalu (ten tady muzem nejak opomenout) se velkou merou podileji na vyslednem projevu.Docela by mne zajimalo i srovnani s aktivnima truthama...Nedokazu odhadnout vysledek,protoze ten alesis neni zadny zazrak.Spis vubec zadny zazrak,kdyz jsem ho otevrel,tak jsem ho zase hodne rychle zaviral-))) Neco jako ochrany alespon pred DC tam vubec nejsou.kaslu na to,ma to hodne dobre tranzistory na konci (SANKENY tusim,uz nevim,je to nejaka doba) takze tim ze to pouziva nekdo kdo ma mozek a nehuli to furt do clipu verim ze se nerozstreli...

nunu

Příspěvek od nunu » 17 lis 2006 12:12

Nickovi Valensimu,v klidku,na nic si nehraju.Akorat jsem toho uz neco slysel a nejspis na aparatu ktery ma mnohem vetsi rozlisovaci schopnost nez ma ten na kterem si poslouchal ty.Mi to proste nesedi,je to takova koule nemastne,neslane,slite. Nehodnotim nijak obsah,nesedi mi proste ten finalni mix.

Schvalne si pust treba division bell a potom si pust dire stratis treba brothers in arms nebo lepe on ewery streets.Pust si to treba nekolikrat po sobe,verim ze uslysis o cem mluvim.

Schvalne jsem nahodil disk na kterem mam muziku v rozumnem formatu na poslouchani,protoze uz nevlastnim zadne CD a hraju primo z notebooku,povetsinou do externiho DAC,takze z notesu taham jenom spdif.Ted jsem to pustil z m-audia co ja vim,nejaka externi na FW pres alesise rovnou do truthu.Rozdil jasne slysitelny ve vyrazu division bell a dire stratis je znacny a naprosto jasne definovatelny.Ver mi,ze se zkvalitnenim celeho retezce ne nesrovna ,ale vic prohloubi.

Jo,a fotbal nehraju -)))A PF mam rad.Nejradsi mam stěnu -)))Je to proste moje mladi...

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 17 lis 2006 12:18

hele, mazu ten svuj posledni prispevek, pac je to zbytecne... proste nemam rad takove ty chlapacke reci.. moje puvodni reakce se vztahovala k tomu, ze division zni neuveritelne blbe, coz je blud... tecka
Naposledy upravil(a) nick_valensi dne 17 lis 2006 12:23, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 17 lis 2006 12:23

nunu: to co volas monitory, su nearfield monitory a su urcene na posluch v akustickej ose a nablizko, preto su dvojpasmove a preto NEMOZU byt trojpasmove. vacsie monitory na vzdialenejsi posluch a s plnym podanim basov (midfield, main monitors) su takisto vacsinou trojpasma, main sa najdu dokonca stvorpasmove...

nunu

Příspěvek od nunu » 17 lis 2006 12:26

Jasne,nema cenu se hadat.Verim ze postupem casu si na mne vzpomenes.Nerikal jsem nikde ze bych to dokazal lepe,jenom tvrdim (stale) ze jsou mnohe alby ktere hraji mnohem lepe a mene rozplizle.Mozna neuveritelne blbe byla spatna formulace,mohlo by tam byt neuveritelne blbe s hodne povedenyma.Hele nicku,jestli chces a hlavne jestli se mi podari dodelat to co potrebuju do stavu v jakem chci,prijed treba taky,predvedu ti osobne mnoho dalsich alb u kterych sam posoudis jestli jsou zvukove vyzralejsi nez to division bell.

Problemem inetove komunikace i nemoznost zprostredkovat intonaci,vyraz.Ver mi ze nejsem zadny namysleny osel co sezral vsecku moudrost sveta,verim tomu ze pri mluvene forme by k tomu asi vubec nedoslo.Ale mam uz neco v hifi za sebou a myslim si ze dokazu posoudit co jde a co uz nejde.Dalsim pripadem kde se mi vysledny zvuk hodne ,ale hodne nelibi je Colplay-Parachutes.Proste to je pro mne masochismus.Ted mi tu hraje Leonard Cohen - Dear Heather a musim rict ze jsem nikdy nemel lepsi bedynk k PC -))

Kex:jasne...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 17 lis 2006 12:56

Ty hele Nunu, že ty máš nakonec ty původně moje Truthy?
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Odpovědět