Používáte monitory i pro běžný poslech?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Oxyygen
Profesionál

Používáte monitory i pro běžný poslech?

Příspěvek od Oxyygen » 14 lis 2006 01:22

Byl jsem nedávno u kamaráda, který byl pyšný na svojí hifi sestavu za několik desítek tisíc. Pouštěl mi to s nadšením, ale já si nemůžu pomoct, ale všechny hifi sestavy co jsem slyšel zní hrozně nepřirozeně (tvrdý až přesyčený vejšky, přehnaný basy apod). Je mi trošku záhadou, proč hifisti ještě neobjevili monitory, protože mi přijdou mnohem víc Hi Fidelity a jsou ve vysledku praktičtější menší a levnější . Já osobně dost poslouchám hudbu na monitorech, dokonce jsem si ještě pořídil kvůli pasivnímu poslechu dva levnější M-audia satelity pro intenzivnější zážitek. Jak jste na tom vy? Pousloucháte hudbu na monitorech nebo je používáte pouze na "práci" a vlastníte paralelní hifi systém?
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

matucha

Příspěvek od matucha » 14 lis 2006 02:00

Mezi hifistama je urcite hodne "druhu", to co popisujes mi pride spis jako nejakej typ, co ma na hifi za "hodne penez", ale neholduje prirozenymu zvuku... asi na tom neposloucha klasiku a jazz, co?

Jak tu psal carloff, tak takovy lidi obcas mivaj drahy prehravace CD(SA) a zesilovace a soupravy a kabely atd... a pak k nim prides a zjistis, ze si zhruba rok vychutnavaj svuj bomba zvuk poradne a na mono, protoze to je jedinej cudlik na minimalistickym zesilovaci a nekdo ho asi pri instalaci omylem zmacknul a uz u toho zustalo.

Ja jasne posloucham normalne vsechno na monitorech, neni duvodu to tak nedelat, naopak je super mit co nejvic naposlouchano.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 14 lis 2006 08:19

aj ja pouzivam svoje S8 na bezne pocuvanie. spokojnost...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 lis 2006 08:26

jasne jednoznacne.. bednicky treba mat co najviac napocuvane takze neni dovod pocuvat oficial na niecom inom...

hifi supravy su, pokial viem, robene pre pocuvanie s V frekvencnou charakteristikou .. takze logicky pre nas frekvencnych puristov to nema zmysel.. zaujimave je, ze ked som v robote pustal moje truhy kolegom ne-hudobnikom tak sa cudovali ako to dobre hra a zatracovali svoje drahe hifi supravy :-) takze ono je to skorej o nevedomosti u hifistov - nevyskusali svet monitorov, nevedia o co prichadzaju :))

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 14 lis 2006 08:47

hmm, já mám spíš pocit, že většina trochu lepších hifi beden (cca >50t) hraje hodně monitorově, charakteristika je přímá nebo se k ní alespoň blíží. Cílem hifisty je poslouchat hudbu tak, jak byla natočená v co nejlepší rozlišení a kvalitě, což jiná než rovná charakteristika nedokáže (taky se za hifistu trochu považuju, ale čudlík mono na zesilovači nemám).

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 14 lis 2006 09:10

Ja tedy posloucham vic na hifi nez na monitorech (vetsinou pri tom neco delam a pri poslechu na tech hifinach u me neni takovej propadne zvukovej rozdil kdyz nesedip presne na spisce pravouhleho trojuhelniku jako u monitoru). Je ale otazkou, co clovek povazuje za hifi ;-) Coz u me vyvolava otazku, proc ve vetsine masteringovych studiich se mastruje na hiend hifi bednach, ale klasicky monitory jako jsou videt v reziich, kde se micha, tam proste neuvidite...

chicco

Příspěvek od chicco » 14 lis 2006 09:46

Monitory nejsou příliš vhodné pro běžný poslech, protože jsou stavěné na blízký poslech. Takže do nějakého většího obýváku, nebo haly jsou naprosto nevhodné. Hudba se na nich dá běžně poslouchat, ale musí se prostě dodržovat vzdálenost v řádech maximálně dvou až tří desítek centimetrů. Já je ale na běžný poslech používám, nechci mít na stole nebo jinde bordel v podobě dalších repráků.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 14 lis 2006 09:49

chicco: jen pro tvou informaci: monitorů je celá řada i podle určení práce, takže tady by se nejednalo o nearfieldy, ale třeba o midfieldy nebo tak :-) ale to jen tak na okraj...

chicco

Příspěvek od chicco » 14 lis 2006 09:49

Tranzistor: no ono to v masteringových studiích má význam ty hi-finy, už se to tady probíralo, nepamatuju si ale už důvod...myslim něco s akustikou / prostorem...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 lis 2006 09:50

no ja hudbu pocuvam prakticky len pri praci a kedze moja praca je ze cely den sedim za kompom a programujem takze nemam problem sediet v osi monitorov :)

chicco

Příspěvek od chicco » 14 lis 2006 09:50

pavlii: no dobře, tak jich je víc, já předpokládal, že jde o near-fieldy...

kexik

Příspěvek od kexik » 14 lis 2006 09:57

no, ja miesam na hifi bedniach :)
takze na nich, prirodzene aj pocuvam. ale chovaju sa v podstate ako nearfieldy, ked clovek nie je blizo a v osi, nehraju prave rovno (aby nie, ked maju 5 litrov a ziadny difuzor na tweetri)
problem je ten ze mimo osi hraju aj hodne dobre nearfield monitory hodne zle. a nie je pravda ze hifisti monitory neobjavili, pasivne revealy su hodne cenena bednicka, napriklad, a najde sa v mnohych hifi studiach ako referencia

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 lis 2006 10:54

kexik: zrovna vcera jsem premejslel, na cem ty, znamej mudrlant, michas- priznej se!!!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

velvet

Příspěvek od velvet » 14 lis 2006 11:00

Nevlastním žádnou super hifi záležitost a na běžných "věžích" mne poslech fakt nebaví, používám je pouze pro kontrolní poslech v akusticky nevyhovujícím prostředí . Jediný místo, kde si ve větší míře pouštím hudbu a poslouchám jí kromě studia je auto...

PS- zajímavý zjištění pro mne bylo, že poslouchat hudbu na tzv. "Home cinema" systémech cca do 30. tisíc nemůžu vůbec. U filmů jsem si toho nijak nevšímal (ty o který mi jde ohledně zvuku a hudby si stejně pouštím ve studiu...) Nevím , kde je pomyslná cenová hranice, od který by mne home cinema nevadilo, jen ty systémy co jsem slyšel byly zhruba od 15 -30 tisíc Kč (různý Pannasonic, Sony, Magnat). Dost možná to bylo i tím, že nebylo ani akusticky nejlepší prostředí, ale ten poslech byl fakt tristní, hroznej, prostě fuj Velebnosti!
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

-------------------------------------

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 lis 2006 11:01

Cyril: uz se tu priznal nekolikrat ;)

Odpovědět