ucel svati prostriedky... bedna za 30k/kus je aj pre mna velka palka, ktoru by som zatial nevyuzil inak, ako na luxusne pocuvanieBS píše:
V poho. Ja vim ze s pozadavkem na bedny 30k za par tady ani nemam votravovat :)
TESTOVALI JSME BEDNY K+H_ADAM_KRK_uli
To myslíš BM15A nebo aktivky dynaudio obecně? Totiž pasivky BM15 mají jinej vejškáč, takže to bude asi úplně jiná bedna. Taky jsem koukal, že na stránkách mají nové modely BM5A MKI (jiné měniče, přinejmenším výškáč, bassreflex dopředu), BM6A MKII (jiný design, rozměry a čert ví co ještě) a BM12A. Snad o nich poreferuje Safa, až se k nim dostanou.kexik píše:1800Hz, vyhybka 5 (!) radu, cize 30dB na oktavu
Focal byl vždycky špička. Bohužel udělal před pár lety pěknej podraz tím, že přestal dodávat svoje měniče třetím výrobcům. Holt mnozí z nich mu konkurovali tím, že dělali špičkové bedny s jeho měniči za mnohem nižší cenu, než samotný Focal-JM Lab. Viz třeba tuzemský Shan, který dělal skvěle hrající a přitom zaplatitelné bedny, pak musel přejít na jiné měniče a už to nebylo ono. Ve finále na to dojel úplně.matucha píše:no podivej se taky po poslednim "hitu" cim je Focal
Jo, tak to by me taky extremne zajimalo, Safo, budete je nekdy v dohledne dobe mit ? A mas nejake zpravy o ukonceni vyroby BM6A ? Ten mark II je uplne jina bedna, crossover 1800Hz/6dB a rezonancni frekvence 37Hz.Ctirad píše:To myslíš BM15A nebo aktivky dynaudio obecně? Totiž pasivky BM15 mají jinej vejškáč, takže to bude asi úplně jiná bedna. Taky jsem koukal, že na stránkách mají nové modely BM5A MKI (jiné měniče, přinejmenším výškáč, bassreflex dopředu), BM6A MKII (jiný design, rozměry a čert ví co ještě) a BM12A. Snad o nich poreferuje Safa, až se k nim dostanou.kexik píše:1800Hz, vyhybka 5 (!) radu, cize 30dB na oktavu
... mmno dostanou se k nam nejdriv zacatkem brezna, pak dam vedet. Jediny co tu este nepadlo ze 12A maji neodym nagnet na ESOTEC vejskaci ... jinak toho v oficielni tiskovy zprave krome obecnejch kecu moc nepsiou. Maximalne vam muzu hodit nekam tabulku s parametrama ... ale to je asi i na webu .Ctirad píše:bassreflex dopředu), BM6A MKII (jiný design, rozměry a čert ví co ještě) a BM12A. Snad o nich poreferuje Safa, až se k nim dostanou.
PS: Kermitakovi jsem to psal PM, tak este tady verejne: BM6A je i nadale uznavana, osvedcena a nasledne i velmi zadana bedna, takze se vyroba zatim ukoncovat nebude, pojede mkI. i mkII. soubezne.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz
... este upresneni, BM5 mkI. neni novej model ale naopak starej model, predchudce BM5P, tedy pasivni. Ke zvuku ... mmno ja tuhle bednu zrovna nemusim ... (este tem mam dva pary, nechcete nekdo ?Ctirad píše:jinej vejškáč, takže to bude asi úplně jiná bedna. Taky jsem koukal, že na stránkách mají nové modely BM5A MKI (jiné měniče, přinejmenším výškáč, bassreflex dopředu), BM6A MKII (jiný design, rozměry

Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz
ctirad: len bm15A, male pasivky maju naopak 6dB vyhybku s este nizsou deliackou... ale je to aj iny vyskac, myslim... vtip je prave v tom, ze ten 8" basak je useknuty naraz a tak nemoze kazit stredy svojou smerovou charakteristikou + nedochadza k fazovym problemom
samozrejme pasivku s 30dB vyhybkou by som chcel vidiet, citlivost by bola asi 70dB
samozrejme pasivku s 30dB vyhybkou by som chcel vidiet, citlivost by bola asi 70dB

ty by si to na ich mieste neurobil? ;)Ctirad píše:Focal byl vždycky špička. Bohužel udělal před pár lety pěknej podraz tím, že přestal dodávat svoje měniče třetím výrobcům. Holt mnozí z nich mu konkurovali tím, že dělali špičkové bedny s jeho měniči za mnohem nižší cenu, než samotný Focal-JM Lab. Viz třeba tuzemský Shan, který dělal skvěle hrající a přitom zaplatitelné bedny, pak musel přejít na jiné měniče a už to nebylo ono. Ve finále na to dojel úplně.matucha píše:no podivej se taky po poslednim "hitu" cim je Focal ;-)
Aha, mě se to značení zdálo nějaký divný, ale jelikož jsem to neviděl v prodeji, tak jsem to měl za novinku.safa píše:... este upresneni, BM5 mkI. neni novej model ale naopak starej model, predchudce BM5P, tedy pasivni.
Leda zadarmo. Bohužel teď namísto gearu budu muset řešit tohle: http://www.volny.cz/c.fertr/zivel/ Fňuk(este tem mam dva pary, nechcete nekdo ?)

-
- Profesionál
- Příspěvky: 3559
- Registrován: 06 úno 2005 01:03
tak jsem jeden den michal na bm15a - uplne jina bedna nez moje bm6a, do ty miry ze se clovek divi, ze jde o stejnou znacku. 15a jsou suchy a prisny a pripomnely mi stary truthy. na prvni poslech bych si je asi nikdy nekoupil. jenze po par hodinach jsem si zvykl a postupne si liboval, jakej mam prehled - hlavne v basech. jedna vec je, jak bedna zni v obchode nebo na navsteve u znamyho. ale michani je jina disciplina a v tomhle ohledu by mi myslim vubec nevadily, stejne jako mi nevadily kdysi truthy.
Re: TESTOVALI JSME BEDNY K+H_ADAM_KRK_uli
neni nic tezsiho nez vybrat monitory vyssi tridy...na ty nej z nej bohuzel nemam, slysel nekdo KLEIN+HUMMEL O 110D v porovnani s O 300D ?
- SoundsFine
- Příspěvky: 511
- Registrován: 28 črc 2008 15:29
Re: TESTOVALI JSME BEDNY K+H_ADAM_KRK_uli
To jsem nějak nepochopil, co tím chtěl básník říci?Fractal píše:neni nic tezsiho nez vybrat monitory vyssi tridy...na ty nej z nej bohuzel nemam, slysel nekdo KLEIN+HUMMEL O 110D v porovnani s O 300D ?
porovnání O110 a O300 snad nemá ani smysl. Je to stejné jako bys porovnával Polo a Passata.
Re: TESTOVALI JSME BEDNY K+H_ADAM_KRK_uli
No a ? A proč by se nemohl srovnat Polo a Passat ? Co tím chtěl básník říct ? 

Re: TESTOVALI JSME BEDNY K+H_ADAM_KRK_uli
spis mi slo o to zjistit o co presne jsou ty mensi horsi, to je cele... zalezi mi trochu i na cene, jak prekvapive