Kvalitní 8-oktávový masterkeyboard?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
MaJJ
Příspěvky: 29
Registrován: 13 dub 2008 02:10

Příspěvek od MaJJ »

pateson: teď nevím jestli jsi chtěl upozornit na ten zvukový modul (už jsem o něm taky psal) nebo na to, že chyby v uf-80 jsou už většinou spravené ...

no myslím že se teď budu rozhodovat mezi CME UF-80 a ESI K.ON ... jdu hledat chyby u ESI K.ON, vypadá totiž taky docela použitelně, akorát kolem ní není takový humbuk jako u UF...

Uživatelský avatar
pateson
Příspěvky: 336
Registrován: 26 lis 2006 18:06

Příspěvek od pateson »

MaJJ: to byl jsem takový záblesk, pro mě je ZSC 64/76/88- novinka a sjel jsem na konec stránky, dřív než se načetla - tedy jen pro obrázky :-) teprve to čtu
Ale jináč su Moravák

MaJJ
Příspěvky: 29
Registrován: 13 dub 2008 02:10

Příspěvek od MaJJ »

jj ...

tak teda lidi, co byste mi doporučili z těchto dvou?

CME UF-80
ESI K.ON

Fatar VMK-188 kupovat nebudu, UFDP-1 do toho nestrčím a nehodlám (zatím) kupovat něco za 10.000+, co bude mít kromě zvuku klavírů i něco, co nevyužiju.

Uživatelský avatar
Pavel Vantuch
Příspěvky: 1275
Registrován: 23 úno 2003 12:07

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Ono je asi fakt lepší si to sám osahat (pro svůj vlastní klid).
Taky jsem se docela dlouho rozhodoval, nakonec jsem to risknul s tím, že jsem preferoval možnost rozšiřujících karet.
Navíc to, jak to mám teď zapojeno, stejně jiná firma než CME nenabízí, minimálně o tom nevím a to jsem toho prošel docela dost.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

MaJJ píše:no co jsem četl diskuse o tom přehledu, tak tys tam houfně prosazoval ... myslím Oberheim MC-něco :)

Já teda vážně uvažuju o tom CME UF-80 - jednou na internetu čtu naprostou nespokojenost, jednou tady Pavla - naprostou spokojenost ... asi to teda vyřeším tou návštěvou kamenného obchodu.

A Fatary VMK - co jsem se díval na ten VMK-88, tak semi-weighted :/
Oberheim uz se nedela ani neprodava, takze ten dnes uz sezenes asi jen z druhe ruky. Navic, nevim, na co jsi zvykly, ale je to hodne lehoucka kladivkova mechanika.
Obecne mechaniku bys mel vybirat podle svych potreb.
Pokud pujdes do digi piana, tak ty maji tuhou mechaniku, vhodnou pro trenink uhozu, ale nemaji aftertouch, kolecka a nejsou programovatelne.
Pokud pujdes do master keyboardu, tak ty jsou optimalizovane pro praci ve studiu a vetsinou maji lehci mechaniku. Na trenink uhozu to moc neni.
Rozhodne bych nezatracoval polovyvazene mechaniky proti kladivkovym. Kladivkova je sice vyborna na piana, ale uz horsi na organy a smycce a dost nevhodna na dechove nastroje jako je fletna. Proti tomu u polovyvazene sice nemas pri hrani s pianovym zvukem ten idealni pocit, ale pokud pianovy zvuk neni tvuj hlavni nastroj a delas treba elektroniku, tak na vse ostatni je tahle mechanika vhodna.

Co se tyce tech Fataru, tak maji i modely s kladivky:

http://www.musiccenter.cz/CZ/show.asp?c ... =1&fID=342

A urcite osobne vyzkouset!

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

A jestli mas moznost, tak si vyzkousej i Doepfery. Prodava je K-Audio v Praze a jsou sice drazsi, ale hodne kvalitni.

Muj osobni nazor je, ze M-Audio bych se obloukem vyhnul. Jejich kladivkova mechanika pusobi jakoby to byla spis byla hracka pro deti. Pocit ze hry byl hrozny.

No a pak samozrejme nejaky syntak s kladivkovou mechanikou, ale zase to bude ta lehoucka mechanika a pak tyhle HW nastroje jsou drazsi proti masterkeyboardu + SW.

MaJJ
Příspěvky: 29
Registrován: 13 dub 2008 02:10

Příspěvek od MaJJ »

pavel: no to s tím rozšířením právě podporuje i ten ESI K.ON - že do něj strčíš ten modul (třeba to UFDP-1) a hraje ti to i bez počítače / něčeho šíleně drahého).

fova: jo, oberheim jsem pochopil, ze uz se neprodava, ty fatary - no nevim ... praveze nemaji moc tech kolecek atd. - a ikdyz je ted moc nevyuzivam, tak nechci byt nekdy v budoucnu timhle limitovany.
Jinak hraju hlavne piana - ikdyz samozrejme i ty smycce atd. ... Mam zatim doma jedno predpotopni casio (CTK-530 - samohrajka, nastesti s MIDI I/O), ktere ma vylozene ty nejlehci klavesy - kdyby neco neslo na kladivkovce :) ... Myslim ale, ze na tu kladivkovou mechaniku zahraju vetsinu toho, co budu potrebovat. No nevim, vsak uvidim az si to vyzkousim :)

Doepfery - drazsi. To je u mne prave ten problem. Nejakych 15.000 za UF80 je pro mne docela maximum. Snad nekdy priste :)

Jinak ohledne syntaku ... jeden znamy ma Yamahu Motif 6 ... prijde mi docela mekka (samozrejme ze to nei jak to casio, ale stejne) ... piano bych na tom hrat nemohl ... ale zase to je docela idealni na ty ostatni nastroje.

Takze nejspis uz mam vybrano (ikdyz jeste mne nejspis ovlivni to vyzkouseni) - CME UF80 + UFDP-1 ... snad budu mit stesti a nepripadne na mne jeden z tech vadnejsich :)

Uživatelský avatar
Pavel Vantuch
Příspěvky: 1275
Registrován: 23 úno 2003 12:07

Příspěvek od Pavel Vantuch »

no to s tím rozšířením právě podporuje i ten ESI K.ON - že do něj strčíš ten modul (třeba to UFDP-1) a hraje ti to i bez počítače / něčeho šíleně drahého).
Já to mám právě naopak, že veškeré zvuky tahám z notesu, kde si udělám setup podle svého a díky firewire se to chová, jakoby to bylo součástí keyboardu :wink:

MaJJ
Příspěvky: 29
Registrován: 13 dub 2008 02:10

Příspěvek od MaJJ »

aha, no to je taky možné řešení no :)

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Dalsi mozne reseni: masterkeyboard a k nemu pripojit zvukovy modul od renomovane firmy (Yamaha Motif, Korg Triton, Kurzweil K2xxx, Roland Fantom, Roland XVxxxx a dalsi). Daji se sehnat pouzite za dobrou cenu. Je to vlastne syntezator/sample banka bez klapek.
Naposledy upravil(a) fova dne 15 dub 2008 08:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

MaJJ píše:Takze nejspis uz mam vybrano (ikdyz jeste mne nejspis ovlivni to vyzkouseni) - CME UF80 + UFDP-1 ... snad budu mit stesti a nepripadne na mne jeden z tech vadnejsich :)
Cetl jsi tohle?

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=7906

To neni o tom, jestli narazis na vadny kus, ale o koncepci toho nastroje.
Jestlize u vsech kusu nektere klapky hraji jinak silneji nez druhe, tak ja bych to domu nechtel.

Uživatelský avatar
Pavel Vantuch
Příspěvky: 1275
Registrován: 23 úno 2003 12:07

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Fova: Ale ono to "rozšiřování", aby to člověka uspokojilo ve výběru, potom taky může dopadnout nějak takhle:

Obrázek

Což pro mě na živák není to pravé, raději klapky narvu do notesu + half-playback :wink:

P.S: to je rack, co jsme měli v kapele od r. 2002 - jen tak pro ilustraci.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Ja osobne jsem zastancem softwarovych reseni, ale chtel jsem aby mel Majj vsechny varianty pro rozhodovani.

Na ziva vystoupeni mam sice syntak, ale ve studijku pouzivam na zvuk vyhradne soft: Synthogy Ivory, Sampletank Free a Kontakt 3 na pianove zvuky, NI B4 na hammondky, NI FM8 na e-piana a FM zvuky, EZ Drummer na bici a Kontakt 3 na vse ostatni (basy, fletny, sax a dalsi).

Uživatelský avatar
Pavel Vantuch
Příspěvky: 1275
Registrován: 23 úno 2003 12:07

Příspěvek od Pavel Vantuch »

SW řešení jsem se docela dlouho bránil, ale dnes se na to dívám úplně jinak.
Aktuálně mě baví, že co si vychystám v baráku, není problém přinést kamkoli jinam. V tom je to super :D
Ale to už odbočujeme od tématu. Sorry.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Rekl bych, ze Majj prave takove informace potrebuje ;-)

Odpovědět