Kytara elektroaukustika 7 - 10 000,-Kč

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Fillippos

Re: Kytara elektroaukustika 7 - 10 000,-Kč

Příspěvek od Fillippos » 22 črc 2013 18:02

jazzym píše:nedá mi to , aby som to tu ešte nespomenul , mam gitaru zo vzácneho dreva bubinga ( boky a zadna doska ) , predna je ceder , je to španelka a celu dobu mi znela nejak divne kupoval som jej struny La bella flamenco , aj tak nič moc , až ked som ju postavil konečne pred mikrofón zistil som že má v celku pekný profesionálny sound. :wink: čo z toho vyplýva? , že v obchode ked si ju skúšate toho o zvuku vela nezistíte, pokial nemáte dlhý krk a môžte dať hlavu tak meter pred otvor. :lol:
Jako zajímavý názor.. :roll: , ale přece nebudu posuzovat kytaru podle toho, jak hraje sejmutá mikrofonem. O tom jsem doposud neslyšel. (to by jsme tu mohli rozvést dál diskuzi na téma mikráky, předzesilovače, převodníky a akustiku místnosti 8) 8) :lol:)Tazatel upřednostňuje především dobrou akustickou odezvu kytary. Na druhém místě je u něj sejmutí. Apropo co se mě týče, tak chytnu kytaru do ruky a vím, jestli mi v ruce hraje něco, co se mi líbí.. Zbytek už posoudí právě odborník, kterého si vezmu k ruce.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 22 črc 2013 18:26

Gitaristi sú celkovo nejak viac zatúlaný v mýtoch a faktoch o svojom nástroji , viem to aj ja sa pokladam za gitaristu a dlhu dobu som bol na 100% presvedčený , že viem vybrať dobrý nástroj. Nečudujem sa , že niekto stále neúspešne hľadá ten super zvuk gitary , ktorý počul na nejakej nahrávke známeho hudobníka. možno už pár krát taký zvuk v rukách mal , len pozabudol dokúpiť správny mikrofon compresor, reverb a v neposlednom rade equalizer :lol:
Kolik tech kytar ted hezky plave na hladine berounky :roll: ?

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 črc 2013 18:45

Pokud někdo hledá zvuk, který už někdye slyšel, jeho věc. Já mám rád originál, který se líbí mně. K tomu ostatní mašinky nepotřebuji. Tvrdit, že kytara bez těchletěch mašinek nehraje (což ty defakto tvrdíš), to je hodně sveřepý názor. :) Nezapoměn, že se tu bavíme stále o elektroakustice - a to především o té akustice..

peteness

Příspěvek od peteness » 22 črc 2013 18:48

nebo muzes pozadat prodavace, to je jasne ze jinak to zni zepredu. Ja takhle zamestnal cca na hodinu prodavace v Brne, jak jsem kupoval toho Furcha. Postupne zkousel ctyry kytary, co jsem vybral uzsi vyber, postupne odpadaly, nakonec drtil uz jenom dve a jedna to o chlup vyhrala :D
BTW bazaru uz dneska tolik neni, natoz aby se tam povalovay Furchy nebo neco kvalitniho imho.
Pres midi.cz, bazos.cz apod neco koupit prodat je taky kapitola sama pro sebe. Treba Laga jak byl na midi, tak jeden chlapek volal snad osmkrat (vygoogloval se z nej docela vytizeny showbusiness producent), pokazde ozraly, vzdycky se domlouval ze uz jede a kdy budu doma a vzapeti prisla sms, ze dneska uz to nestiha a ze se ozve priste :D .....

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 01 srp 2013 01:04

Vela krasne radite, chlapci ... a kdyz uz jste v tom, vedel by nekdo o nejake slusne klasicke spanelce s nylonkama pro "klasickou" hru prsty ? Je asi zbytecny, abych kvuli tomu zakladal nove tema. Budget tak kolem 15k, snimac neresim ... nejak mi ty vsechny novy znacky unikaji, jak se v tom uz dyl nepohybuju. Díky za odpovedi.

jackies

Příspěvek od jackies » 01 srp 2013 12:37

Zkus tady :
www.schneider-kytary.com
kdysi jsme pár "školních" brali a nebylo to špatné.

c9000

Příspěvek od c9000 » 01 srp 2013 12:46

markuc píše:Vela krasne radite, chlapci ... a kdyz uz jste v tom, vedel by nekdo o nejake slusne klasicke spanelce s nylonkama pro "klasickou" hru prsty ? Je asi zbytecny, abych kvuli tomu zakladal nove tema. Budget tak kolem 15k, snimac neresim ... nejak mi ty vsechny novy znacky unikaji, jak se v tom uz dyl nepohybuju. Díky za odpovedi.
Alhambra dělá slušný španělky. Z toho co jsem za posledních 5 let měl možnost zkusit mě určitě nejvíc zaujala ta Alhambra, jejich kvalita se v posledních 2 letech trochu snížila ale pořád to hraje moc pěkně. Potom Kantare ale to se v CR moc nebojevuje. A z komerčnějších Yamaha ale tam je potřeba zkusit, ne každýmu ten jejich tvrdý zvuk sedí.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 01 srp 2013 15:19

určite by som už hladal kytaru s cedrovou prednou doskou a výrezom , práve výrez je pre mna najdolezitejši , preto chcem predat moju bubinga/ceder španelu , ceder dodá jemnosti na zvuku ..

http://kytary.muziker.cz/klasicke-kytar ... GX-171-SCF
yamaha mi pri španelkách príde ako najrozumnejšia volba .. popripade Ibanez .. ved Ibanez je pôvodne španielska firma ktorá sa zaoberala výrobou španelek :D

toto može byť zaujimavy zvuk :roll:
http://kytary.muziker.cz/klasicke-kytar ... N-30SYE-NT

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 01 srp 2013 21:01

Diky vsem za typy. Dneska jsem zkousel francouzskej LAG, kterej byl vybornej a navic se mi i libil vizualne a remeslne, ale delaji ty nylonky jen s uzkejma krkama, bud 48 nebo dokonce 46 a to je pro me nestravitelny ... nejakych cca 17k v Muzikeru v Praze.

peteness

Příspěvek od peteness » 23 srp 2013 00:35

K studio píše:Základem je dobrý nástroj, snímač nemusí být nutně zabudovaný. Je řada dobrých snímačů do ozvučného výřezu, někteří mí známí je používají i přesto, že mají v kytaře dobrý piezosnímač.
Nevím přesné typy, ale určitě třeba L.R.Baggs:
http://www.thomann.de/cz/search.html?KF ... &wgf13368=
...nebo Fishmann...
http://www.thomann.de/cz/search.html?KF ... &wgf13394=
Tohle momentálně řeším. Chci koupit některý Fishman Rare Earth (http://www.fishman.cz/?enLANGUAGE_SEPAR ... ytary,26,2) - možnosti jsou tři: Single coil za 3200, humbucker za 4500 nebo Blend (s malým mikrofonem na husím krku) za 8400. Ten Blend zní nejlíp, jsou i srovnávací vudea na YT s Humbuckerem, který zní zastřeně. Nikde ale nikdo netestuje Single. Z principu to bude víc náchylné na hum, ale zase by to mohlo mít jasnější zvuk než humbucker. Blend je už moc drahý. Má s tím někdo zkušenosti, hlavně z podia???
Obrázek

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 zář 2013 23:22

Tak nakonec si ten můj kamarád vybral tuhle slovenskou kytaru Dowina DCE 333 S http://dowina.eu/guitars/dce-333-s-le/
Vybíral v nějakém skladu při Bratislavě a s přístupem byl velmi spokojen.
Já jsem tu kytaru měl pár minut v ruce a měl sem dojem, že fakt hraje, ladění prý drží, záruka 3 roky. No prostě co víc si přát.

marylin

Příspěvek od marylin » 06 zář 2013 06:48

Dowiny jsou super kytary, kamarád určitě neprohloupil. Navíc se jedná o "náš" výrobek :-)
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

peteness

Příspěvek od peteness » 23 zář 2013 16:54

Dneska jsem koupil přenosný snímač Seymour Duncan Woody HC. Stojí 1413,- Kč a hraje za ty peníze skvěle. Má to pevný zvuk, vyrovnaný. Ani není moc poznat, že je to HB.
Obrázek
Je to pasivní snímač typu HB. Za stejnou cenu dělají taky SC. Ten jsem taky testoval, ale zní hrozně. Zvuk je jakoby rozsypaný a navíc to brumí. Tady ten humbucker hraje bezvadne. Byla to jasná volba. Nasazuje se to bez povolování strun. Doporučuju.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 23 zář 2013 17:33

no gratuluju , a čo ten hrubočízny kábel ,kadial povedie? .. to končí samicou velkeho jacku ? :roll:

vasek

Příspěvek od vasek » 24 zář 2013 08:44

Koukám na ukázky, no... je to levný a praktický, ale asi by mě ten zvuk po čase začal štvát. Dokážu si to asi představit v kombinaci s nějakým multiefektem.

Odpovědět