Yamaha S03 nebo Roland Juno D

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Merlin

Příspěvek od Merlin » 26 led 2006 08:33

...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

fova

Příspěvek od fova » 26 led 2006 14:11

tomas888 píše:Má někdo zkušenost s Roland GW-7?
Četl jsem recenzi,ale nepochopil jsem,jestli je to syn?ák,keyboard nebo nějakej mutant. Recenze byla celkem vztřícná, tak nevim. Má to mít
sekvencer a cena za nový 16200.
Je to v podstate takova lepsi samohrajka vhodna pro pop music. Mam takove tuseni, ze na tom vubec nejdou editovat zvuky, ale muzes tam asi nacpat rozsirujici zvukove karty. Ma to vlastni sekvencer.

To si musis rozmyslet, co v teto cenove relaci potrebujes - jestli digi piano, ktera ma vetsinou super 7-oktavovou kladivkovou mechaniku a par hodne kvalitnich klasickych zvuku nebo samohrajku, kde budes nuceny pouzivat pouze preddefinovane zvuky (ale jsou jich tam mraky) a vetsinou 5-oktavovou obycejnou dynamickou klavesnici nebo nakonec syntezator, kde si vytvoris zvuk dle sveho gusta a klavesnice bude jako u te samohrajky. Zalezi na tvem stylu hrani a tvorby.

Hele, pripominas mi me pred lety, kdyz jsem kupoval sve prvni klavesy a resil jsem, jestli koupit samohrajku, syntak nebo workstation (syntak, ktery ma sekvencer, sampler, atd.). Tenkrat jsem nevedel, co vlastne chci a nakonec jsem koupil tu samohrajku - byt docela drahou a od Rolandu. Po nejake dobe jsem toho litoval. Jestli chces hrat jen v hospode pro kamarady, tak klidne samohrajka, ale jestli chces delat neco kreativniho, tak urcite syntak. Pokud nemas prachy na workstation, tak si ji muzes castecne nahradit tim, ze levny syntak pripojis k pocitaci a sampler a sekvencer budes mit v PC softwarovy. Ale to uz je pak asi lepsi koupit jen masterkeyboard (klavesnice bez zvuku). Pres moji spatnou zkusenost s Fatarem doporucuji Fatar. Prodava je K-Audio Praha. M-Audio radsi ne.

Jestli musis mit novy syntak, tak bych ti take doporucil to Juno. Pokud ses ochoten jit do ojetiny, tak XP30 nebo 50 a nebudes dlouha leta litovat.

fova

Příspěvek od fova » 26 led 2006 15:16

Par nazoru lidi, co si koupili XP30. Rozhodne to asi koupit s expansion boards.

http://www.harmony-central.com/Synth/Da ... 30-01.html

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 26 led 2006 23:09

607272929 email : DDuki@seznam.cz

tu sa predava XP-80 za14litrov a tam naozaj nie je co riesit, len rychlo volat:-)

tomas888

Příspěvek od tomas888 » 27 led 2006 01:44

A jaký je zásadní rozdíl mezi XP30,50,80?

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 27 led 2006 01:50

XP-80 je klavesova verzia z JV 2080, co bola vlajkova lod JV serie a ma 76kl.
XP-50 vysla sucastne s 80, ale ma iba 5 oktav, chudsi efektak a je trochu v dalsich veciach okliestena oproti 80ke. Ale uplne presne si uz nepamatam.
XP-30 je najnovsia s tejto trojky a jedine co si pamatam, ze mala zabudovany nejaky rozsirujuci board + quantum zvukov a ma 5oktav.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 led 2006 08:02

xp-30 nema sekvencer.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 27 led 2006 09:05

tomas888 píše:A jaký je zásadní rozdíl mezi XP30,50,80?
presne tak, XP-30 nema sekvencer a okrem banky z XP-80 obsahuje v zakladnej vybave 3 expansion boardy - Techno, Orchestral, Session - celkom 1406 zvukov. okrem toho vyzera mensia a lahsia

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 27 led 2006 10:39

Poshook, nevies mi povedat ci ma Juno-D stvorvrstvovy system patchov ako XV synthy, alebo len dvojvrstvovy? Jednovrstvovy ?

A nevies kedz pride na pulty Juno G ?

fova

Příspěvek od fova » 27 led 2006 13:19

Hawkens píše:Poshook, nevies mi povedat ci ma Juno-D stvorvrstvovy system patchov ako XV synthy, alebo len dvojvrstvovy? Jednovrstvovy ?

Juno D ma dvouvrstve patche.
Juno G se zacal v USA prodavat tusim tento mesic za 1000 dollaru.

dano

Příspěvek od dano » 27 led 2006 13:34

Hawkens píše:Poshook, nevies mi povedat ci ma Juno-D stvorvrstvovy system patchov ako XV synthy, alebo len dvojvrstvovy? Jednovrstvovy ?

JUNO-D sa neda porovnavat s JV/XP/XV/Fantom. Je to nastroj, ktory ma podobne ploche zvuky (aj ked pouzitelne) ako RS.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 27 led 2006 14:44

Este keby sa tak Juno G aj v EU predavalo za ekvivalent 1000$ ....

Poshook

Příspěvek od Poshook » 27 led 2006 14:45

dano píše:

JUNO-D sa neda porovnavat s JV/XP/XV/Fantom. Je to nastroj, ktory ma podobne ploche zvuky (aj ked pouzitelne) ako RS.
JunoD sa s nimi neda porovnavat, pretoze on medzi ne patri (rovnako ako RS)!!!
JV/XP - JV zvuky, tusim 18bit DA
RS/JunoD - XV zvuky a rovnake DA ako JV/XP
XV/Fantom/ - XV zvuky a 24bit DA
RS-5/9 rovnako ako JunoD obsahuju polovicu vzoriek (32MB) z XV-88 (64MB). Roland nerobi pre kazdy svoj synth uplne nove zvuky. vezme zaklad z XV a podla potreby nieco prida (vyssie kategorie alebo odoberie (nizsei kategorie) (rovnako ako pri JV nastrojoch).
Rozdiel medzi vyssou triedou (XV-3080 a vyssie) a nizsou triedou (XV-2020/RS/JunoD) je hlavne v pouzitych DA prevodnikoch, velkosti ROM a efektovej jednotke.
nezdielam nazor, ze JV-1010 znie lepsie ako JunoD/RS a plochy (viac stredovy) zvuk je vseobecna vlastnost Roland syntakov ako takych
Naposledy upravil(a) Poshook dne 27 led 2006 15:11, celkem upraveno 1 x.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 27 led 2006 14:52

... a tu sa navyse pod pojmom "zvuky" myslia vzorky v ROM-ke, takze niekedy na prvy pohlad "nova generacia" prinasa XXX "novych zvukov", ale to su len nanovo urobene patche z tej istej alebo o 20 samplov vylepsenej sady vzoriek.

Ale vzorky nie su vsetko, preto som sa pytal aj na tie vrstvy. Stvorvrstvovy engine poskytuje o dost lepsie kreativne moznosti ako napriklad lane jednovrstvovy Yamahacky. Tam si mozes tak zalozit na zvuk filter a obalku a ani prd viac.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 27 led 2006 15:09

Hawkens píše:... a tu sa navyse pod pojmom "zvuky" myslia vzorky v ROM-ke, takze niekedy na prvy pohlad "nova generacia" prinasa XXX "novych zvukov", ale to su len nanovo urobene patche z tej istej alebo o 20 samplov vylepsenej sady vzoriek.

Ale vzorky nie su vsetko, preto som sa pytal aj na tie vrstvy. Stvorvrstvovy engine poskytuje o dost lepsie kreativne moznosti ako napriklad lane jednovrstvovy Yamahacky. Tam si mozes tak zalozit na zvuk filter a obalku a ani prd viac.
presne tak, rozdiel medzi Fantomom a XV-5080 sa zda byt len v par samploch navyse a pridani dalsich Patches do kniznice presetov, ale
zakladnych 64MB v XV-5050 znie podstatne lepsie ako zakladnych 8MB v JV-1010. aj tie prevodniky zneju pocutelne lepsie. pri porovnavyni sa vzdy viac zameriavam na kvalitu akustickych zvukov, pri ktorych ma vrstvy moc netrapia.

ja mam dojem, ze vsetky rolandy za poslednych 10 rokov (mozno viac) zneju tak nejak rovnako. ak chces vyrabat plochy a tucne synteticke farby, pojdes do viacvrstvovych systemov, ak hladas kvalitnejsie akusticke gitary, dychy, smicce a pod., urcite pojdes do 64MB ROM.

ak hladas superuniverzalny syntak, obratis sa na NUNU kurzweilistu... :wink:

mimochodom, ktoru Yamahu mas namysli?

Odpovědět