Mind Warp - Dreamland

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Hemp

Příspěvek od Hemp » 06 říj 2008 10:36

Tyjo nova verze je kazdopadne lepsi nez stara:). Ten synth to dela old school. Sice to neni muj styl, ale neni to spatny.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 06 říj 2008 10:56

1. verzi jsem nekomentoval umyslne, chtel jsem si ji poslechnout v klidu. Druha verze je lepsi, napadejsi, ale pro me proste ne muj salek kavy. Ten hlavni motiv je celkem fajn, ale ten syntak, co jede vzady, takovy to "ty-da, ty-da" me vazne rusi. Dokonce tak moc, ze nakonec nevnimam nic jineho a nepamatuji si ani ten pekny mollovy prochod.

Tenhle styl mam celkem rad, ale nejak mi tam nesedi prechody - jako by to proste nemelo energii, nikam to nevedlo, atd. Bojuji u sebe se stejnyma vecma a kostlivci se ve skrini kupi a kupi :)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

roocza

Příspěvek od roocza » 11 říj 2008 19:48

tohle mi docela sedlo... mám rád takovouhle syrovější elektroniku... máš tam pěkný synthy, má to fajn atmosféru, nenudí to... přechody se mi zdaj ok... už to tady točím poněkolikátý

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 říj 2008 20:06

Hemp: Díky, také si myslím, že je nová verze lepší.

upman: Díky za koment, už jsem ti odpovídal přes PM (nefungovalo mi tu nějak odesílání).

roocza: Díky moc, alespoň někomu se to líbí (snad) bez připomínek ;)
Syrová elektronika mě baví :)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 31 říj 2008 19:28

Jindy2: Jdu možná se svým komentářem trochu "s křížkem po funusu", ale jednak jsem poslední dobou vůbec nic nestíhal, dále si komentář zasloužíš a nakonec - "funusem" bych Tvoji novou verzi skladby "Dreamland" rozhodně nenazval. Takže - jak to vidím (resp. slyším) já (hodnotím zatím poslední verzi) :

Je znát, že jsi na tom pořádně máknul.
Tajemný začátek je super, ale je škoda, že se v té skladbě něco podobného už jinde nevyskytne (třeba v nějaké mezihře, nebo tak).
Technicky to máš podle mého názoru propracované skvěle (ty různé cutoffy, variace, "nájezdy", stereo-efekty apod...).
Bicí se mi zpočátku zdály jaksi až moc "konzervativní" a neprůbojné, ale vlastně jsou (IMHO) v pohodě a např. ten "RIDE" v pasáži asi mezi 1:36 až 1:48 je tam naprosto nečekaný, hezký a trochu tu skladbu "změkčuje" (čímž nechci řící, že je to jako taková skladbou "tvrdou").
Harmonii to má podle mě zcela jistě zajímavou, i když se mi zpočátku zdálo, že se tam trochu někde "hádá", ale je to nejspíš tím rychlým střídáním akordů.

No a (jak jsem u Tebe už víceméně zvyklý) - má to skutečně čistý zvuk - nevím, jak to děláš, že jsou nástroje tak dobře "čitelné"...

Co bych tomu snad vytknul, to by byly tři věci - zaprvé tajemný začátek, v jehož duchu se už v té skladbě nic takového nevyskytne, dále mi trochu vadí ten stále stejný zvuk, co hraje sólovou melodii a nakonec - KONEC.
Asi si mě už navždy zapamatuješ jako kritika zakončení Tvých skladeb, ale konec mi opravdu opět přijde jako nedotažený, ustřižený, utržený, sorry.

Jinak ale - palec nahoru, zajímavá skladba, líbí se mi a patří k těm, které si mohu pustit i vícekrát, ne jen jednou ;)

Blahopřeji.

Odpovědět