Patricie -Zvyratka

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Patricie -Zvyratka

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2011 17:41

dendy : otazne je samozrejme co je vkus .. isteze si ten svoj vkus kazdy vybuduje sam .. ale mozes ho ovplyvnovat .. ako ty si napriklad sestru ovplyvnoval raveom a technom .. BTW : podla mna od tych picovin switchla spravne k offspringu :D vidim ze si ju ovplyvnil spravne ..i ked negativne :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2011 17:43

Ivo píše:Je to naivní myšlení ... Dítě je samostatný člověk a půjde svou vlastní cestou. Čím víc se mu něco rodiče budou snažit "vštěpovat", tím obvykle vzdálenější :)
ja syna usmernujem .. samozrejme tym smerom ktory povazujem ja za spravny .. a zatial sa mi to zda OK .. uvidime samozrejme neskor ... V kazdom pripade si myslim ze ked s dietatom clovek pracuje a vysvetluje mu , ze techno a hip hop je kokotina .. tak aspon nieco pre to spravi , nez ho nechat tak , nech ho formuje ulica (v dnesnej dobe asi skorej internet) ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 črc 2011 17:46

Pytkin píše: ja syna usmernujem .. samozrejme tym smerom ktory povazujem ja za spravny .. a zatial sa mi to zda OK .. uvidime samozrejme neskor ...
jj, když je dítěti 5, jde to snadno :) přijd nám to říct až mu bude 17 ... (a je dobře že to asi bude jinak - jinak bychom všichni byli xerox kopie rodičů ...)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2011 17:49

ivo : pockaj .. usmernovat ho v 17 .. to moze len totalny blb .. tam uz neni co usmernovat ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 črc 2011 17:54

No jasně ... tam už je vidět jen výsledek usměrňování :)

peteness

Příspěvek od peteness » 13 črc 2011 18:06

Pytkin píše:dendy : ja ale netusim aka je cielova skupina Radia Europa .. Mne ten song pride uplne kokotny a nech by som bol v akomkolvek radiu , tak by som ho nehral ..

ja neviem .. mozno mam skresleny pohlad o tom , co mozu nastrocke pipky pocuvat .. ale mne pripada , ze toto nie ..
To víš, že ne. Že je někdo náctiletý, neznamená, že je kretén. :)
Šimek by řekl,´to je pro Vás mladé, užijte si mladí...´
Jestli carloffova předělávka plní nějaký účel, tak je to účel vynikající vaty mezi reklamama. Sorry. Lidi by si měli pamatovat písničku protože je zajímavá, ne proto že je vlezlá; i kdyby to bylo jen na školní besídku. V tom je imho rozdíl mezi british a czechish.
BTW současná Evropa 2 mi přijde poslouchaterlnější než před pár lety, to tam byli samí negři s řetězama.

dendy

Příspěvek od dendy » 13 črc 2011 18:14

Podla mna decku len staci umoznit okusit co najsirsi zaber a (chranit ho pred komernymi radiami:)) Zvysok uz nechat na nom, nech si vybere... Vtlkat mu do hlavy to co pocuva rodic je imho nezmysel... To je dobre jedine pre rodica ze ho decko nebu srt s hudbou co mu vadi... Aj to len do momentu kym pride do puberty a zacne pocuvat nieco uplne ine tak ci tak :)))

Ja az budem mat deti urcite to necham plne na nich a az si vyberu +/- nejaku hudobnu oblast, len sa ich v ramci svojich moznosti budem snazit usmernoat aby v ramci tej oblasti vedeli najst tie kvalitnejsie veci... Lebo blbosti aj kvalitu najdes vsade, vzdy sa treba v tom hrabat ako v zumpe a vediet najst to "dobre" :)

peteness

Příspěvek od peteness » 13 črc 2011 18:18

Dendy, ja myslim, ze moznosti jsou nekonecne. I opacne je to mozne. I deti muzou usmernovat rodice. Moje mama (byt odkojena Vaskem Neckarem)poslouchala Iron Maiden, kdyz mi bylo 14.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2011 18:22

vidis .. to sa u nas nestalo .. moji vysokoskolsky ucitelia SEX PISTOLS nechceli pocuvat ani za svet :D

dendy

Příspěvek od dendy » 13 črc 2011 18:23

pete ness píše:Dendy, ja myslim, ze moznosti jsou nekonecne. I opacne je to mozne. I deti muzou usmernovat rodice. Moje mama (byt odkojena Vaskem Neckarem)poslouchala Iron Maiden, kdyz mi bylo 14.

Jj samozrejme... V hudobnom vychovavani deti je imho uplne najdolezite naucit ich mat otvorenu mysel, neuzatvarat sa novym veciam, a byt tolerantny k tomu co nechapem - lebo to bohuzial strasne vela ludom chyba, aj dospelym, je blbe ked vidim ze ludia su schopny hadat sa koli tomu komu sa aka hudba paci a ktora je "lepsia" a ktora je "horsia" ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 črc 2011 18:28

Kdybych já šel po vzoru svých rodičů, tak dodnes poslouchám Superstar, Frekvenci 1 a spol. a všechny obvyklé televizní shit lahůdky ... Působilo to na mě ale spíš (naštěstí) hodně opačně :))

bassline

Příspěvek od bassline » 13 črc 2011 18:59

Ja som mal doma uz ako male dieta velmi siroku paletu hudby k pocuvaniu, co mali/maju rodicia...vpodstate som si z toho vybral to, co sa mi najviac pacilo - a to som uz vedel co sa mi paci aj ked mi bolo len par rokov :) ...vkus sa mi nezmenil, akurat som si casom potom nasiel aj sam dalsie skupiny ktore sa mi pacili.

Ako uplne prva hudba ku ktorej som sa dostal bol nejaky vyber elektro-disko-popu z 80 rokov, same chytlave songy...pocuval som to ako 8 rocny na tesla walkmane od rana do vecera :-)..Som si vtedy hovoril, co su to za neobvykle zvuky, neznie to ako bezne nastroje ale strasne sa mi to paci - prve zoznamenie so syntakmi :-)...doteraz neviem mena interpretov, co je skoda. Neskor som zacal cez otca pocuvat rockovy zaner -led zeppelin, white snake, deep purple, jethro tull, nazareth, black sabbath...Z toho ma najprv oslovilo par songov od DP, najme child in time, na tejto pesnicke som sa dlho ukajal :-D...no a potom som spoznal sabbatov. Zo zaciatku mi prisli divni, ale potom som do toho uplne spadol a doteraz to povazujem za hudobne excelentnu zalezitost ktoru si stale rad pustam. Mama pocuva ine veci - sade,inxs,snap, africku hudbu od nasich znamych z anglicka,nejake stare ceskoslovenske kapely na platniach a tak. Cez mamu som sa prezmenu dostal k tanecnej hudbe, namotal som sa v tom obdobi na SASH!. V tomto obdobi prisiel velky zaujem o elektroniku a zacal som viac vyhladavat syntakovu hudbu a hlavne ju aj robit v trackeroch...

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 13 črc 2011 22:49

dendy píše:V puberte otocila o 180 stupnov lebo jej spoluziaci tlacili do hlavy offspring a podobne kktiny a zacala pocuvat to...
Hehe, to mi pripomenulo mňa, keď som v puberte tiež otočil o 180° z Mariky Gombitovej na Metallicu. :-)
Pytkin píše:ja syna usmernujem .. samozrejme tym smerom ktory povazujem ja za spravny .. a zatial sa mi to zda OK .. uvidime samozrejme neskor ... V kazdom pripade si myslim ze ked s dietatom clovek pracuje a vysvetluje mu , ze techno a hip hop je kokotina .. tak aspon nieco pre to spravi , nez ho nechat tak , nech ho formuje ulica (v dnesnej dobe asi skorej internet) ..
Aby si raz nedopadol tak ako môj dedo, ktorý otcovi v 60. rokoch vysvetľoval, že Beatles sú kokotina, a pred pár rokmi pri počúvaní súčasnej hudby z rádia skonštatoval, že tí Beatles boli vlastne celkom fajn muzika. 8)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2011 23:06

jo jasne :) to uz je ta evolucia ..

peeetras

Otazka pro Pytkina

Příspěvek od peeetras » 14 črc 2011 05:14

Snad nebude příliš vadit otázka mimo téma.Kde se dají poslechnout hudební výtrvory diskutera Pytkina ,pokud tedy nějaké jsou ? :o
362

Odpovědět