Ukázky mojí tvorby

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
dendy
Vybavení

Re: Ukázky mojí tvorby

Příspěvek od dendy » 04 dub 2013 12:28

xdudy píše:Přijde mi šílený, že člověk s tvým talentem a umem dělá kuchaře - držím palce
dusanmsk píše:Robis si prdel, ze? Toto stvoris a jebes sa tu ako kuchar ?! "Poser mi kozy" sa mi chce povedat.
toto presne som chcel tiez povedat... ta hudba je tak dobre ze si dokonca myslim ze v CZ/SK sa ani netocia tak dobre filmy ktore by si zasluzili takuto dobru hudbu :-)

posli to demo Zimmerovi alebo Howardovi :-)

Džirka

Příspěvek od Džirka » 04 dub 2013 21:51

Díky přátelé ještě jednou. Měl jsem za to, že se tady většina živí muzikou.. je pravda, že Čechy jsou malý rybník a Slovensko asi také. No, kdybyste někdo věděl nějaký kontakt, dejte vědět.. asi pojedem do té Asie :) počkáme jen, než trochu miminko povyroste :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 dub 2013 23:50

dizrka : neodpovedal si mi :
Pytkin píše:dzirka : fakt super dobre veci .. aj tie vsetky orchestralne veci si robil ? napriklad ten uvod ?

Džirka

Příspěvek od Džirka » 05 dub 2013 09:11

Pytkin píše:dzirka : fakt super dobre veci .. aj tie vsetky orchestralne veci si robil ? napriklad ten uvod ?
Moc se omlouvám Pytkine, ve skutečnosti jsem si sám vzpomněl, že jsem ti zapomněl odpovědět, ale už jsem měl vypnutý počítač.. včera jsem tu byl jen tak ve spěchu.. Ano, robil jsem úplne všetko i ten úvod.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 dub 2013 10:05

Dzirka : jasne pohoda .. Mal by si cas skladat muziku , keby bola na to poziadavka .. Mozem tvoj "showreel" poslat kolegovi , ci to dakde nepretlaci do reklamy ..

Džirka

Příspěvek od Džirka » 05 dub 2013 10:35

Ještě jednou děkuji za komentáře. Je pravda, že je to především o kontaktech. Ono se řekne, odeslat to filmovým studiím, ale věřím, že jim chodí denně tisíce emailů a že nemají zkrátka čas se takovýmto emailům zaobírat- A skutečně cenné kontakty člověk na internetu nesežene.
Pytkin píše:Dzirka : jasne pohoda .. Mal by si cas skladat muziku , keby bola na to poziadavka .. Mozem tvoj "showreel" poslat kolegovi , ci to dakde nepretlaci do reklamy ..
Pyktine, budu samozřejmě rád za jakoukoliv pomoc, kontakt či cokoliv. Myslím, že jsem schopen skládat na zakázku v různých žánrech. Pracoval jsem také pro dva profesionální filmy v minulosti.

PS: Bohužel mi nefunguje předchozí účet Džirka2. Změnil jsem si email a nepřišel mi ani po delší době aktivační email, možná jsem zadal email chybně a už mě to nechtělo pustit zpátky. Založil jsem si teda (již třetí) účet Džirka3 (Ten první mi z nějakých pro mě neznámých důvodů přestal fungovat úplně)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 dub 2013 11:05

Dzirka: ohledne uctu zkus napsat pixelovi, treba zjistite kde je problem.

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 05 dub 2013 13:33

Džirka3 píše:Ještě jednou děkuji za komentáře. Je pravda, že je to především o kontaktech. Ono se řekne, odeslat to filmovým studiím, ale věřím, že jim chodí denně tisíce emailů a že nemají zkrátka čas se takovýmto emailům zaobírat- A skutečně cenné kontakty člověk na internetu nesežene.
Skoro bych si myslel, že je to pravda, kdybych se přes midi.cz neseznámil z člověkem, který mi umožnil začít se živit hudbou/zvukem. Spíš ale tím zvukem, protože nechat si dělat na zakázku autorskou hudbu se mi zatím poštěstilo jen párkrát. Člověk musí být už hodně vypracovaný a velmi cílevědomý, aby se uživil jen skládáním. Ale ještě je tu práce hudebního dramaturga, což s hudbou sice souvisí, ale není to úplně skládání. Je k tomu potřeba taky hudební cit a v určitém ohledu je to docela zábavné. Takže uživit se tu v CZ jen jako skladatel bude asi fuška. Ještě je tu možnost prodávat svoji hudbu v různých bankách. Envato apod. Myslím, že tam je ten trh prakticky celosvětový, ale je to taková neosobní sériová výroba.

No a další věc co mě napadla je, jak zvrácená společnost jsme, když si ceníme člověka, který nás oblbuje krásnou hudbou, ale člověka, který nám uvaří si moc nevážíme.
Jirka Štolfa

Poklop

Příspěvek od Poklop » 05 dub 2013 16:38

citace: No a další věc co mě napadla je, jak zvrácená společnost jsme, když si ceníme člověka, který nás oblbuje krásnou hudbou, ale člověka, který nám uvaří si moc nevážíme.

No jak to víš, třeba by ti Džírka rád uvařil, kdyby s tebou bydlel. Ale tady se nebavíme o svých drahých polovičkách. Za druhé, mluv jen za sebe, já si drahé polovičky cením a to dokonce i když moc nevaří :-D

c9000

Příspěvek od c9000 » 05 dub 2013 17:19

já bych to s tím předhazováním ambiciozních komentů nepřeháněl. Jsi dobrej muzikant, o tom žádná. Ale trhem vládne průměrnost čím blbější a průmernější písničky budou, tím lépe. Ostrý lokty a mít na to žaludek a MŮŽEŠ SE HUDBOU ŽIVIT, při troše štěstí. Zase tak skepticky to neber :) příklad: Sice trochu zaujatej ale přesto vypovídající článek, který jsem nedávno četl : http://www.itneverends.cz/news/cz-sk-hu ... ft-to-die/
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 05 dub 2013 20:36

c9000 píše:já bych to s tím předhazováním ambiciozních komentů nepřeháněl. Jsi dobrej muzikant, o tom žádná. Ale trhem vládne průměrnost čím blbější a průmernější písničky budou, tím lépe. Ostrý lokty a mít na to žaludek a MŮŽEŠ SE HUDBOU ŽIVIT, při troše štěstí. Zase tak skepticky to neber :) příklad: Sice trochu zaujatej ale přesto vypovídající článek, který jsem nedávno četl : http://www.itneverends.cz/news/cz-sk-hu ... ft-to-die/
No já jsem už na pár profesionálních projektech a filmech dělal. Jen přemýšlím, jak to funguje v čechách. Nedělám si iluze, že by moje písničky šly v čechách na dračku, ani v tom nejbláznivějším snu jsem neměl v úmyslu jít touto cestou, přece jen ve mě kus realisty je. Myslel jsem spíš práce skladatele, aranžera pro různé projekty, reklamy, filmy a tak... Ale čím víc o tom přemýšlím, tak česká republika není asi tím správným místem, je to přece jen malý rybník.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 06 dub 2013 00:01

Jasně, on to už tady někdo psal, že ta tvoje hudba není pro ty český filmy dobrá. Paradoxně, když se tu udělá velkofilm, tak si nechaj udělat hudbu ze zahraničí v domnění, že bude lepší. Přitom co Čech to muzikant. Našlo by se tu hodně lidí, kteří by uměli udělat něco pořádnýho, ale holt na ten jeden film za 5 let ....
Odstěhujte se do Ameriky, to aspoň budeš v zemi, kde se takováhle hudba používá a paradoxně tam máš asi větší šanci.
Dokonce si myslím, že by si tě tam mohl někdo všimnout. Tady budeš muset lézt do prdele a navíc s velmi nejistým výsledkem,
Já třeba dělal demo hudbu (ucházel jsem se o hudbu) na velkofilm Bathory (Jakubisko) a oni mi poskytli video, domluvili jsme že že udělám demo a teď dobře čti, oni si to vůbec neposlechli :-)
Takže jsem 3 tejdny dělal 3 minuty velkoorchestrálu, šperkoval jsem to atd. a oni si to ani nepustili. Trapný přístup a hlavně smutný.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 dub 2013 09:05

Poklop píše:Jasně, on to už tady někdo psal, že ta tvoje hudba není pro ty český filmy dobrá.
ja som pisal naopak ze ceske (a slovenske) filmy niesu dost dobre pre jeho hudbu :-) v zmysle ze by bolo takej dobrej hudby skoda do filmov co tu vznikaju :-)

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 06 dub 2013 10:11

ak si ta niekto nevsimne v cechach alebo na slovensku tak v amerike si ta uz vobec nikto nevsimne... do "prdele" sa tam leze asi tiez... kvoli prachom budes musiet robit kompromisy :-) vsade na svete je to tak
velke umenie je zadarmo, prachy zarobis len na komercnych srackach

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 dub 2013 10:24

Jak už jsem zmínil jinde , jediné co je opravdu v našich rukou, je to co děláme, jak to děláme, jak nás to těší a jak je to kvalitní a zajímavé. Jaký to bude mít dopad, efekt, "úspěch" atd. - nemáme šanci ovlivnit. Můžeme s tím obíhat půl světa a nikdo nebude mít moc zájem, nebo nehneme prstem a staneme se přes noc "slavní" apod.. Jako přítel Indie si vzpomeň na to co o tom říká Krišna v Bhagavadgítě :wink: (to samé ... )

Odpovědět