Ukázky mojí tvorby

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Džirka

Re: Ukázky mojí tvorby

Příspěvek od Džirka » 06 dub 2013 19:37

dano píše:Vidis? Zase si napisal dlhu uvahu ako nechces liezt do kapusty Williamsovi a prvej lige. Ale preco by si nemal? To je niekde zakazane, alebo su na to kvoty?

A prave toto musi byt z tvojej prezentacie citit. Ze s tym nemas problem :-) Dufam ze rozumies co chcem povedat...
Jednoduše hudbu nevnímám jako sport, jako něco co se měří, jako mety, které chci dosahovat či překonávat. Moje prezentace je taková jaká je, vychází ze mě a dal jsem do ní své srdce, jinak to neumím. Kdybych to uměl lépe, určitě bych to udělal lépe :)

dano

Příspěvek od dano » 06 dub 2013 20:24

:) ok

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 06 dub 2013 22:12

Džirka píše: Jednoduše hudbu nevnímám jako sport, jako něco co se měří, jako mety, které chci dosahovat či překonávat. Moje prezentace je taková jaká je, vychází ze mě a dal jsem do ní své srdce, jinak to neumím. Kdybych to uměl lépe, určitě bych to udělal lépe :)
Úplne Ti rozumiem...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 dub 2013 22:55

Co je zvláštní - proč nejsou v Indii nakloněni práci online ? Ve výsledku to vlastně vyjde úplně nastejno. Myslím že i jiní velcí filmoví skladatelé často pracují doma (což nemusí být v geografické blízkosti produkčních studií)

jackies

Příspěvek od jackies » 06 dub 2013 23:01

A co tak si najít třeba lehčí práci (místo kuchařiny), lépe placenou, a za méně hodin nebo dní v měsíci ?
Pak by ti zbylo více času na rodinu a muziku.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 06 dub 2013 23:55

Džirka píše:
dano píše:Vidis? Zase si napisal dlhu uvahu ako nechces liezt do kapusty Williamsovi a prvej lige. Ale preco by si nemal? To je niekde zakazane, alebo su na to kvoty?

A prave toto musi byt z tvojej prezentacie citit. Ze s tym nemas problem :-) Dufam ze rozumies co chcem povedat...
Jednoduše hudbu nevnímám jako sport, jako něco co se měří, jako mety, které chci dosahovat či překonávat. Moje prezentace je taková jaká je, vychází ze mě a dal jsem do ní své srdce, jinak to neumím. Kdybych to uměl lépe, určitě bych to udělal lépe :)
myslim, ze dano tady mel jeste lepe vysvetlik svoje uvahy, veskrze velmi ciste a svezi. mam dojem, ze pravou podstatu vicemene odhalil. neni nic spatneho na tom, predstavit svou praci jako neco vyjimecneho, nadprumerneho. zvlast ty, ktery ovladas sve remeslo opravdu bravurne, se nemas za co stydet. trochu nafouknout tu promocni bublinu te nebude zas tolik stat, myslim, ze vlozene investice se ti nekolinasobne vrati. a jeste za mne skromna rada, zkousej to rovnou v zahranici, na cr se vybodni. ty jsi svetovy, a to rikam naprosto uprime bez toho, ze bych ti chtel skakat sipky do kadaku...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 dub 2013 16:11

Džirka píše:Dano, vždyť já vůbec netvrdím, že by moje hudba byla nějak extra výjimečná. Nechci prorazit nějakými šlágry a stát se legendou pracující pro hollywood. Jen dělat svoje řemeslo, klidně na nižší úrovni. Musíš předpokládat, že ne každý filmař si může dovolit slavná jména za jejichž práci zaplatí milióny. Na začátku diskuze jsem psal, že jsem muziku dělal v Indii. Budu konkrétní. V Indii, v komerčním hudebním průmyslu, asi jako všude ve světě existuje vždy několik vrstev hudebníků. Nejprve to jsou top hudebníci, slavná jména. Například AR Rahman, ten dostává za hudbu k filmu kolem 15 crore (asi 50 milionů Kč) Moje kamarádka Shreya Ghoshal má za jednu nazpívanou písničku kolem 90.000 Kč (má kolem 20 zakázek měsíčně) Sivamani, pro kterého v Indii pracuji je známý bubeník, který za jedno vystoupení dostane min. 100 tisíc Kč. Tolik si vydělávají hudebníci v té první vrstvě. Ale jelikož ne každý si může dovolit zaplatit takové hudebníky, existují v Indii další méně známí, možná méně invenční muzikanti jako třeba já a ti dělají pro menší projekty za méně peněz, ale stále je to k uživení. Sice se člověk nestane milionářem. V Indii za programování a aranžování nástrojů k jedné již složené písničce dostanu minimálně 20 tisíc na české koruny. Za kompletně složenou písničku je to kolem 100 tisíc. Minulý měsíc jsem měl koncert v Indii, na festivalu, kde jsem byl pozván jako jediný evropan ještě spolu s nějakým známým londýnským DJem a byl jsem velmi slušně odměněn, jak asi nikdy za celou svojí kariéru v čechách. Mimochodem mohl bych dávat další a další příklady, že i já, v podstatě neznámý hudebník, se mohu hudbou uživit. Chápu, že v Čechách se takového ocenění nedočkám, ale jen mě skromně zajímalo, jak to tady vlastně funguje a také mě zajímalo, jestli se někdo zde na fóru hudbou živí. Ale, rozhodně nechci aby to vyznělo tak, že chci brát práci Williamsovi a jemu podobným :) Do Indie s největší pravděpodobností pojedu znovu dělat hudbu, ale až nám trochu povyroste miminko, možná příští rok.
nechces tu indii nejak drzet pri zivote pres nejakyho agenta, to nefunguje? je to podle me bezprikladna zalezitost, v cechach urcite. delam obcas reklamy (jako autor), ale casy takovych rozpoctu jsou pryc, az na vyjimky.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 07 dub 2013 18:46

Ivo píše:Co je zvláštní - proč nejsou v Indii nakloněni práci online ? Ve výsledku to vlastně vyjde úplně nastejno. Myslím že i jiní velcí filmoví skladatelé často pracují doma (což nemusí být v geografické blízkosti produkčních studií)
To už jsme projednávali. Dělal jsem tak na jednom filmu. Ale obecně tomu nejsou nakloněny ani trochu. I v Indii vyžadují, aby hudebník žil přímo v Bombaji.
nechces tu indii nejak drzet pri zivote pres nejakyho agenta, to nefunguje? je to podle me bezprikladna zalezitost, v cechach urcite. delam obcas reklamy (jako autor), ale casy takovych rozpoctu jsou pryc, az na vyjimky.
S Indií jsem v kontaktu neustále. Mám tam mnoho dobrých přátel, ale jak jsem psal, online práce jim nevyhovuje.

Děkuji, že se zde objevilo mnoho návrhů a zajímavých pohledů na věc. I tak by mě upřímně zajímalo, kolik v česko-slovensku hudebník dostane v průměru například za jeden jingle nebo hudbu k filmu.

Tomaslukesmusic

Příspěvek od Tomaslukesmusic » 07 dub 2013 19:32

To teda čumim, nevěřil jsem, že jsou v ČR takhle nadaný lidi! Je smutný že musí řešit co vůbec dělat, měl by si se jen přehrabovat v nabídkách..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 dub 2013 19:48

ale nabidky nejsou :)

tony9

Příspěvek od tony9 » 08 dub 2013 10:47

Džirka zkus napsat tomuhle borcovi možná od tebe bude něco potřebovat http://www.capellen.cz/czech/investment.htm
Já jsem si důkladně prošel jeho web a myslím, že je to borec, který za dotaz stojí.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 08 dub 2013 19:36

Děkuji Tony, napsal jsem a dokonce hned odespal. Ale momentálně nepotřebuje ani skladatele ani aranžéra. Pouze studiového hudebníka do orchestru či člena orchestru. Ale díky moc :)

tony9

Příspěvek od tony9 » 08 dub 2013 19:40

OK Jirko já mu budu psát taky, ale jen kvůli konzultaci. Potřeboval bych něco probrat, tak jsem zvědav jestli bude mít čas.

Odpovědět