Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
HemikCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2024 11:43

Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od HemikCZ »

Ahojte,
před nějakou dobou jsem začal pomocí AI zhudebňovat příběhy z našeho hraní DnD. Aktuálně mám písně o jednotlivých postavách a začal jsem postupně s příběhem.
První písně jsou všelijaké z důvodu omezení a učení s AI. Ale věřím, že poslední kousky jsou již dobré.
Pokud vás zajímá téma AI, DnD, nebo chcete sledovat, jaký bude progress v tvorbě, tak se nebudu zlobit za odběry, "lajky" atd. Však to znáte :) .

Poslední song je balada o naší zesnulé zlodějce Youtube kanál https://www.youtube.com/@DraciDoupevNotach

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od biscuit »

:lol: :lol: :mrgreen:
určitě už házím lajky a odběry :shock:

HemikCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2024 11:43

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od HemikCZ »

3. píseň z tažení na Albion. Samotná plavba odhaluje své nástrahy.

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od Cyril »

dobrej napad :)

HemikCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2024 11:43

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od HemikCZ »

4. píseň, Rybáci útočí.

Uživatelský avatar
jackies
Příspěvky: 497
Registrován: 21 úno 2014 01:23

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od jackies »

Když neumíš sám udělat muziku, písničky, hrát na něco... tak dělej raději něco jiného. Třeba peč dorty. Vždyť přece nemůžeš mít ze sebe ani radost. Nebo je ten svět opravdu už tak pokřivený? Doufám, a přeji si, že ne.
Kde je touha něco umět? Něco dát lidem ze sebe? Ukázat umění něčeho?

O jakém progressu v tvorbě mluvíš?
Vygenerované AI sračky budou ještě větší AI sračky?
muzikant

HemikCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2024 11:43

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od HemikCZ »

Svět se vždy hýbal nějakým směrem. A zavírat oči před něčím novým nikoho nikdy nikam neposunulo.
Jestli mě to dělá radost? Ano, dělá. Dělá mi radost, že si můžu hrát takto s příběhy, které jsem s kamarády prožil? A jestli myslíš, že i toto je bez práce, tak si vedle.
AI je nástroj a progress může být v tom, jak se ho naučíš využívat. Progress může být v tom, jak se budu zlepšovat v textech...
Já vím, že to vygeneruje tuny odpadu. Ale v tom odpadu se nakonec pár dobrých kousků objevit může.
A hlavně to dělám pro sebe a své přátelé. A třeba se to nakonec může líbit i někomu jinému. Jestli ne tobě, tak v pořádku. Vím, že se to spoustě lidem líbit nebude. A vadí mi to? Ne. Až budu mít další kus, stejně ho sem dám.

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od Cyril »

Určitě dej, mě to připadá jako dobrej počin / experiment, navíc se to tak nějak hodí k tomu, že to je (napůl?) hra... ještě víc by mě bavilo, kdyby to video nějak zahrnovalo i vás, jak hrajete :) To by to posunulo do takovýho přijemnýho bizárku. Vidim nějaký černobílý blackmetalově laděný zpomalený záběry házení kostkou a následnýho popíjení džusu, čarodějka jde na záchod, zloděj vyřizuje telefon, hraničář něco zapisuje... (samozřejmě by to možná ale hodilo někam, kde to mít nechceš... a navíc ta vážnost toho je vlastně taky vtipná).

jackies: znáš žánr (a podžánry) dungeon synth? Některý věci maj prostě svoje velmi specifický pravidla (nebo jejich absenci) a má to svoje publikum

p.s. tahle věc může mít i zajímavý přesahy... nějak to ten imaginární (?) příběh "fixuje" v naší "konsenzuální" realitě, nějak ho to zprostředkovává dalším lidem, jakoby to ten svět šíří dál apod. Docela dobrej námět na přemejšlení...

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od dendy »

Hudobme ma to nebavi ale moc sa mi to paci ako experiment v sirsom kontexte ako a preco to je robene .. Ja AI pri hudbe rozhodne nikdy pouzivat nebudem, za prve ju denne pouzivam pri praci a za druhe by ma to pripravilo o dovod preco vlastne muziku robim - ale, ako hovorim, fajn experiment .. fandim a davam follow zo zvedavosti kam sa to bude uberat..

K hudbe samotnej - je vidiet ze tie modely este potrebuju prejst velky kus cesty (== tak 2-3 roky) aby to znelo na nerozoznanie od ludi, co je ale zaujimave je, ze generovanie hudby uz tomu ide o kus lepsie nez generovanie videa …

Samozrejme stari pani co prezili cely zivot v zasadne inom svete nez je ten co uz klope na dvere sa budu pohorsovat .. to je uplne v poriadku .. Len velmi malo ludi chape ako sa v nasledujucich 10-15 rokoch zmeni svet..

Plus - kdo si hraje, nezlobí.

HemikCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2024 11:43

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od HemikCZ »

Díky za podporu. :)
5. píseň z tažení na Albion. Přípravy na druhý útok.

geomystery
Příspěvky: 269
Registrován: 03 kvě 2021 17:38

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od geomystery »

Tyjo, ten hlavní obrázek je dobře mimo. Vůbec to nedává smysl. Divně trčící meče, hořící kouzelník, borec držící neexistující zbraň, hlavní stěžeň na přídi atd. Přesně to co od AI očekávám, dobře vypadající nesmysl. Pokračuj, to se bude líbit.

Uživatelský avatar
jackies
Příspěvky: 497
Registrován: 21 úno 2014 01:23

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od jackies »

Cyril píše:
30 kvě 2024 16:01
Určitě dej, mě to připadá jako dobrej počin / experiment, navíc se to tak nějak hodí k tomu, že to je (napůl?) hra... ještě víc by mě bavilo, kdyby to video nějak zahrnovalo i vás, jak hrajete :) To by to posunulo do takovýho přijemnýho bizárku. Vidim nějaký černobílý blackmetalově laděný zpomalený záběry házení kostkou a následnýho popíjení džusu, čarodějka jde na záchod, zloděj vyřizuje telefon, hraničář něco zapisuje... (samozřejmě by to možná ale hodilo někam, kde to mít nechceš... a navíc ta vážnost toho je vlastně taky vtipná).

jackies: znáš žánr (a podžánry) dungeon synth? Některý věci maj prostě svoje velmi specifický pravidla (nebo jejich absenci) a má to svoje publikum

p.s. tahle věc může mít i zajímavý přesahy... nějak to ten imaginární (?) příběh "fixuje" v naší "konsenzuální" realitě, nějak ho to zprostředkovává dalším lidem, jakoby to ten svět šíří dál apod. Docela dobrej námět na přemejšlení...
Nevím, jestli dobře chápeš Cyrile a nevím zdali máš nějaké zkušenosti s AI. Nevím zdali víš že tam je jen hozený psaný text (snad, a přeji si aby to tedy alespoň nevygeneroval chatGPT z nějakých promptů) a nic co slyšíš nemá s člověkem co dočinění.
muzikant

Uživatelský avatar
jackies
Příspěvky: 497
Registrován: 21 úno 2014 01:23

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od jackies »

HemikCZ píše:
30 kvě 2024 15:19
A jestli myslíš, že i toto je bez práce, tak si vedle.
Ne nejsem vedle, vím o co jde a umít používat AI a vím co umí.
muzikant

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od biscuit »

On si dneska kdekdo myslí, že když něco trvá dlouho, že je možný to nazývat prací :-)
Já mám AI rád, ale jako impuls, inspiraci a jako pomocníka. Tohle je slaboduchý, resp. bezduchý... Ale nikomu neupírám, aby se nad tím opájel a žasnul, jak je to skvělý. Nicméně se musím smát, protože lidská hloupost je opravdu nekonečná.

HemikCZ
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2024 11:43

Re: Zhudebněné příběhy z hraní DnD

Příspěvek od HemikCZ »

Další song se blíží. Už se jistě těšíte... :D :lol: :lol:

Odpovědět