Akai mpc1000

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
zajíc zvědavec
Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2005 21:41

Příspěvek od zajíc zvědavec » 11 bře 2006 11:31

Lepil sem to plastovou páskou, protože mi příde že ten papír nic neudrží. Hlavní problém je podle mě ten že ten grafitový čtvereček je prostě jenom taková jakoby gumová látka, která se snadno potrhá, takže přelepení papírem je fakt na prd. Chce to sehnat nějakou tenkou pevnou folii a přilepit ji shora na ten čtvereček. tím se ten čtvereček zcelí a nestane se že se při zmáčknutí trhlina na tom grafitovém čtverečku projeví jako nedostatek vodivosti. Já sem použil plastovou lepící pásku ale nevím jestli to lepidlo na ní je dost pevné aby to vydrželo (uvidíme).

Další problém je pak upevnit ten čtvereček na své místo. Já to tam mám zatím opět tou izolepou jenom tak narychlo připevněný (zatím statečně drží), protože sem zatim neměl nějaké to silikonové lepidlo a čas. Plánuju tam vytvořit ze silikonového tmelu takové rožky které budou držet čtvereček na svém místě.

Celkově ale musím říct, že je na tom ten opravený pad líp než když byl nový. Až budu mít čas a chu? a silikon, tak se vrhnu ještě na asi další 4 které vykazují menší citlivost.

A ještě jedna poznámka. Na mpc foru ten týpek popisuje jak ten pad opravit aniž byste musili vyndat celý board na kterém sou pady. Doporučuju to takhle nedělat a vyndat celý board (vzadu a na levém boku odpojit všechny ty dráty a povolit 4 šrouby) a teprve pak odšroubovat celý pad a na tom pak provést opravu.

Tky bych byl vděčný kdyby někdo zapřemýšlel kde by se dala sehnat nějaká věc podobná tomu grafitovému čtverečku. Nějaká polovodivá látka (guma) jestli sem to dobře pochopil. Mě zatím nic nenapadlo.

toolz
Příspěvky: 85
Registrován: 25 bře 2004 08:57

Příspěvek od toolz » 12 bře 2006 11:10

Diky za info, mne osobne teda prislo brutalni rvat tu gumu z toho ramecku ven, to by me ani nenapadlo. Jinak co te primelo se do opravy pustit, pokud se muzu zeptat? Nereagoval ten pad vubec, nebo byl proste jen hodne necitlivej? Ja mam treba u vsech padu ted nastavenou citlivost na 13 a dostat z nekterejch velocity 127 je pri tomhle nastaveni trochu fuska. Tak jen premejslim, jestli mam uz tyhle pady oficialne prohlasit za nemocny...

zajíc zvědavec
Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2005 21:41

Příspěvek od zajíc zvědavec » 12 bře 2006 20:38

Byl to PAD6 na kterém mám standartně snare. Ten začal vykazovat celkem brzo menší citlivost (jak říkáš dostat 127 vyžadovalo neúměrnou sílu) a tak sem se rozhodl že ho zkusím opravit.

To nastavení citlivosti mě přišlo že na to moc nepomáhá. Mám je skoro všechny pořád na 9.

No zatím sem opravu udělal jenom na jednom padu a ten se zdá že funguje líp než předtím takže mám v plánu opravit i ty další a pokud možno do té podoby aby se už nepo.... takže si myslím že pokud máš šikovné ruce a trochu času tak dobře provedená oprava by mohl být celkem slušný upgrade. Jak říkám zatím to není prověřené časem...

Odpovědět