Akai mpc1000

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
pm

Akai mpc1000

Příspěvek od pm » 29 led 2004 21:02

... ma to nekdo?

matucha

Příspěvek od matucha » 30 led 2004 00:47

urcite :-)

tomas ex etien

Příspěvek od tomas ex etien » 30 led 2004 08:10

Akai MPC Forums
http://www.mpc-forums.com/viewforum.php ... =0&start=0

ja zatim nikoho osobne v cechach neznam, vsichni felas si koupili MPC 2000XL, na tom foru jsou na 1k nazory ruzny, nekdo modli nekdo zatracuje

Venti

Příspěvek od Venti » 25 led 2006 09:57

JA ;)

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 25 led 2006 11:38

a?názory postrehy pripominky?
hrozne dlouho premejslim kery MPC(neni to teda uplne aktualni pac pred nim sou ve fronte este dalsi dve krabice ale..) :)

Venti

Příspěvek od Venti » 25 led 2006 11:49

MonkeyFighter .. nerobil som predtym s inym MPC.. ale zatial som spokojny, akurat predvcerom som nahodil novy OS a je tam sakra vela dobrych veci, myslim ze pridali okolo 30 novych funkcii. (oproti 1.7)
Velmi mi vyhovuje USB spojenie s pocitacom, stiahol som si freeware sw na robenie programov, potom das len save as, a kompletne sa to uploadne do samplera.. aj so samplami.
Dobre sa v tom robia bicie a naraba so samplami. I ked mi tam zaroven chyba prehladnost a jednoduchost.. niekedy... ktoru poznam z PC.
Co som sa rozpraval s kamaratmi co maju 2000xl, tak som nespozoroval ziadne negativum alebo vacsiu funkcionalitu oproti 1000.

toolz

Příspěvek od toolz » 25 led 2006 13:57

V tuhle chvili mam tisicovku 6 dni - a chte nechte musim rict, ze se systemem 2.10 XL asi predbehla. XL sice prodavat nebudu (citovy vazby), ale 1000 je vzhledem ke schopnostem fakt dal. A tyka se to i toho, jak hezky ten system 'otevreli'. Je tam spousta detailu, ktery hrozne usnadnujou praci - odhlednu-li od uplne novejch veci, jako je LFO, delay, pripadne slidery pracujici na samplu v realnym case. Jediny, kde 1000 zaostava, jsou pady, coz se ostazne nejak obecne vi. Uz ted jsou nektery min citlivy - co jsem cet, bude se to s casem spis zhorsovat. Na XL nikdy takovej problem nebyl, proste tam ma z tech padu clovek lepsi pocit. Ale jinak jsem subjektivne hodne spokojenej.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 25 led 2006 14:36

hmm hmm to zní pěkně:) až na ty pady teda,pač bych to chtěl hlavně kuli lajvku:/

a kolik to má výstupů, resp. na kolik se to dá rozšířit?někde sem to studoval a je támnějakejch 6 tušim?

toolz

Příspěvek od toolz » 25 led 2006 16:28

MonkeyFighter píše:hmm hmm to zní pěkně:) až na ty pady teda,pač bych to chtěl hlavně kuli lajvku:/

a kolik to má výstupů, resp. na kolik se to dá rozšířit?někde sem to studoval a je támnějakejch 6 tušim?
Presne tak, stereo out, 4 individualni, SPDIF (kopiruje stereo out). To je v zakladni vybave, zasek nicmene je, ze narozdil od XL to na vic nerozsiris... Na lajfko bude prijemna ta velikost, tahal jsem dlouho XL, dneska uz by se mi do toho nechtelo. Ty pady jinak snad nebudou tak tragicky (sam doufam), utecha je, ze se narozdil od ostatnich MPC daj vymenovat jednotlive - stojej ovsem 16 dolaru za kus. Nicmene modlim se, aby na to nedoslo. :-) U kazdyho lze nastavovat citlivost individualne, nicmene fakt, ze u nekterejch jsem na stupnici 1-16 musel dat hned po vyndani z krabice 13, abych se bez prehnanyho buseni dostal na velocity 127, me moc nepovzbudil. Ale jinak je to fakt jizda. 8)

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 25 led 2006 17:35

A to sem si myslel že to tady u nás mám sám. :)

Taky nemám z jinýma MPCčkama zkušenosti. Pady mě nějak neštvou, sou hodně citlivé a to se mi právě líbí. Ten nový OS 2.10 tomu dal fakt úplně novou š?ávu. Hlavně se mi moc líbí že de na MIDI Velocity namapovat začátek samplu, takže i bez multisamplů si člověk užije super sanre.

Na live je fakt komfortní. Už s pár základníma sadama sem si užil spolu z jedním basákem výborný jamík. Nejsou to úplně reálné bicí, ale podle mě je to hodně blízko. Myslím že posluchač konzument rozdíl nepozná.

Na začátek je to fakt sice trochu zmatek co se týče orientace v MPC, ale jakmile se člověk nazpamě? naučí které pady ho přepnou do jakého módu tak si připadá jako blesk.

Sekvencer je sice vynikající, ale trochu mě mrzí že v jedné sekvenci nemůže mít člověk různě dlouhé smyčky. Co už.

Opravdu geniální že se dá teďka (OS2.10) použít jako efektový procesor, to je fakt bomba. Zvýšilo to drasticky užitnou hodnotu.

Ještě mě taky celkem mrzí, že nemá v obálce na sampl sustain point. Myslím třeba použití klavíru a ruzných klávesových nástrojů. Technicky to ten stroj zvládá. Byl by sice asi problém z polyfonií protože má jenom 32 hlasů, ale určitě bych to uvítal.

No já zatím můžu jenom doporučit (mám ho 2 měsíce). Jako jedinou slabinu bych viděl ty pady. Ale pokud se budou dát někde v Evropě dobře sehnat tak sem za ten pad těch 16$ ochotný klidně dát.

smog

Příspěvek od smog » 25 led 2006 22:22

Nevi nekdo z pritomnych o cernem MPC 1000 ??? Porad se o tom mluvi na forech, ze by nova verze, podobna MPC 2500 ???

toolz

Příspěvek od toolz » 25 led 2006 23:43

smog píše:Nevi nekdo z pritomnych o cernem MPC 1000 ??? Porad se o tom mluvi na forech, ze by nova verze, podobna MPC 2500 ???
Ahoj, je to ciste klasicka tisicovka v cernym provedeni - jedinej rozdil je, ze to prodavaj se 128 mega pameti (nemusis rozsirovat) a mas v tom rovnou nahranej dvojkovej system. Podtrzeno a secteno - esticka zalezitost. :) Jinak prave ted nekdy by konecne mela byt k mani mimo Japonsko.

smog

Příspěvek od smog » 26 led 2006 00:16

toolz píše:
smog píše:Nevi nekdo z pritomnych o cernem MPC 1000 ??? Porad se o tom mluvi na forech, ze by nova verze, podobna MPC 2500 ???
Ahoj, je to ciste klasicka tisicovka v cernym provedeni - jedinej rozdil je, ze to prodavaj se 128 mega pameti (nemusis rozsirovat) a mas v tom rovnou nahranej dvojkovej system. Podtrzeno a secteno - esticka zalezitost. :) Jinak prave ted nekdy by konecne mela byt k mani mimo Japonsko.
Urcite bude moc peknej, mozna jsem s tou dvoutisicovkou ujel, taham si ji do prace a jak hovoria Kontrafakt: Mam z teho jebakovy chrbat :D Na druhy strane je to ale poradnej macek, takovej namakanej :wink:

toolz

Příspěvek od toolz » 26 led 2006 00:35

smog píše:
toolz píše:
Urcite bude moc peknej, mozna jsem s tou dvoutisicovkou ujel, taham si ji do prace a jak hovoria Kontrafakt: Mam z teho jebakovy chrbat :D Na druhy strane je to ale poradnej macek, takovej namakanej :wink:
Tak zase z hlediska mechanickyho zpracovani a provedeni ma XL jasne navrch, oproti ty tisicovce je to fakt postaveny jako tank. Ty cudly na 1000 pusobej obecne trochu vic 'plastikove'... ;)

mrmnk

Příspěvek od mrmnk » 26 led 2006 13:27

este naky komentare k mpc1000 vs 2000xl ? zni to docela zajimave.. praev software (strasne omezene funkce) a nic moc efekty jsou nejvetsi minus 2000ky .. docela zacinam premyslet o vymene .. pady zas tolik nevyuzivam, pouzivam sekvencer na pc a pak si to do mpc nahraju ..
co zvuk ? porad stejnej maximalne dynamickej??

Odpovědět