ANALOG vs. Virtual Analog

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 lis 2006 14:26

ad synthetiserz.com- pripada vam jako dobrej napad koupit si jenom nejakej modul a pouzivat ho standalone? Treba filter? Ceny jsou zajimavy...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 08 lis 2006 14:36

cyril: nevidim dovod, preco to neurobit... ak si vies poriesit napajanie a dalsie veci...

mpa

Příspěvek od mpa » 08 lis 2006 14:36

atomx: vyborne, uz jsem parkrat zvazoval, ze to tady postnu, ale pak jsem to vzdycky vzdal.

Uz to mas doma? Ja dlouhodobe zvazuju rack-24 (plus par dalsich modulu), ale nejak se nemuzu rozhodnout. Druha varianta je MOTM, ten se mi libi vic. Ale ceny jsou dost nadsazeny ...
kilgore trout forever

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 lis 2006 14:37

kexik> aha, tam by mohl byt zadrhel
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

mpa

Příspěvek od mpa » 08 lis 2006 14:41

cyril: ja si to chci koupit prave pro to abych tim procesil a ovladal ostatni nastroje.

nevim, co tim kexik mysli, ale muzes si u nich koupit i zdroj z napajecima snurama a ramecek to racku. staras se jen o CV a signaly.

CV muzes ovladat pres midi
kilgore trout forever

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 08 lis 2006 14:44

Aj synthetizers celkem drahe aj, je tam spousta veci co nepotrebuju treba modul na zakladni oscilacni krivky, k cemu to vsechno kdyz potrebuju jen pilu a sinus :) a to same se vsim, nez platit 3 tis, tak to radsi koupit nejaky stary analogovy vergl, a trosku ho prekopat za ty penize :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 08 lis 2006 14:48

Nezapomínej, že budeš potřebovat napájení a case. Mě tohle odrazuje od koupi Doepfer A100. Chtěl jsem několik modulů, ale samotný case stojí tuším 9.000.

Navíc pozor na filtry ne každý filtr se snáší dobře se signálem, který do něj pouštíš. Když porovnám ty analog mašiny co mám, který mají filtr input tak co kus to originál zvuk a ne ke všemu to sedne. Asi nejlépe se snáší Yamaha CS5/10/15/30 filtry používal jsem je třeba na digitální pazvuky z Kurzweila.

Jinak podle toho co mi říkal Peter Forrest tak www.synthesizers.com je seriózní firma a prý je to zvukově výborné (měla by to údajně být kopie Moog Modular V), pochvalně se vyjadřoval i o tom Doepferu A100. www.synthesizers.com navíc nabízí docela zajímavý entry program pro lidi, který nemají na celej systém prachy, ale na základě měsíčních splátek ti posílají jednotlivé moduly (což by mohlo být zajímavé i kvůli problémům s clem a DPH - podle mě se to vejde do bezcelního limitu).

Každopádně pokud se bavíme na téma analog tak modulární synth je rozhodně věc, která je neuvěřitelně flexibilní a dají se na ní vyloudit neuvěřitelný zvuky a neomrzí se. I relativně jednoduchej Korg MS20 díky tomu "drátování" dokáže hodně zajímavá spektra a pořád se nestačím divit co z toho leze. btw. pokud někdo máte zbytečněj MS10 tak koupím jako třetí osciáltor ;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

kexik

Příspěvek od kexik » 08 lis 2006 14:53

mpa píše:cyril: ja si to chci koupit prave pro to abych tim procesil a ovladal ostatni nastroje.

nevim, co tim kexik mysli, ale muzes si u nich koupit i zdroj z napajecima snurama a ramecek to racku. staras se jen o CV a signaly.

CV muzes ovladat pres midi
no, myslim tym to, ze ked kupim origos zdroj, ramik, prepojovacie kable a ostatne sragory, dostanem cenu, ktora uz je zaujimava pomenej... teda ak to chces LEN ako filter
koncept ako taky cenovo zaujimavy je, ak chces postupne postavit velku vec
Naposledy upravil(a) kexik dne 08 lis 2006 14:54, celkem upraveno 1 x.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 08 lis 2006 14:54

jo a MIDI převodník ten se taky hodí ;) počítej cca 3000 nejlevnější varianta nebo second hand

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 08 lis 2006 15:04

Jo proc je ten midi prevodnik tak drahy?

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 08 lis 2006 15:12

tak se podívej na http://www.kentonuk.com/digital_interfa ... tras.shtml ať vidíš co je oravdu drahé ;)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 08 lis 2006 15:19

jezis! tak to musi byt tak drahe ty cipy co ty CV prevadi na digi signali (opet elektrina a posilaji to ven :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 08 lis 2006 15:48

v podstate je to prevodnik (DA pokud se nemylim) a nejakej dalsi svab se software, kterej prevede MIDI data na CV.

Obvykle je tam i vyřešen dvojí CV standard Hz/V (Yamaha, Korg a některé další třeba Moog Taurus, Paia apod.) a V/Oct (Roland. SCI. Moog, Oberheim, ARP) resp. dvojí gate signál V-Trigg (Roland, SCI) a S-Trigg (Yamaha, Moog, Korg) :) .... pro jednoduchost ... alespoň ale nějakej standard. Slušné firmy tam mají i nějakej clock na arpeggio a LFO.

Jo a pak taky je problém u synthů s více oscilátory, že občas mají CV vstupy pro každý OSC zvlášť (třeba moje Yamaha CS15 tak to pak musí být něco dvojitého - třeba Kenton nebo dva jednoduché CV převodníky

kexik

Příspěvek od kexik » 08 lis 2006 15:59

acit punk: prosim odpusti si podobne extaticke vylevy, ktore len prezradzaju jak si mimo...

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 08 lis 2006 16:02

Moduláry... jednu dobu jsem byl přesvědčenej, že si koupím skoro kompletního Doepfera, 5 oscilátorů, všechny filtry a budu pracovat/hrát si výhradně na tom.

Pak jsem se stal majitelem jedné modulární bestie - a volnost je sice neuvěřitelná, cokoliv může řídit cokoliv, věci jako waveshapper, děličky, bezpočet LFO a obálek jsou rozhodně super - ale udělat na tom zvuk zabere fakt hodně času, v podstatě neexistuje možnost, jak jej zakonzervovat (ani fotky u kabeláže moc nepomůžou, kreslení konektivit by mě zabilo:-)) a když s tím človek chvilku nedělá, hodně rychle zapomene co kde je (ale to se týká spíš šílený modulační matrice 17 x 82 na mým kousku).

Přitom si nejsem úplně jistej, jestli ta práce s tím vyváží výsledek (zvuk je samozřejmě vynikající, mluvím o poměru čas/zvuk ve srovnání s nemodulárními systémy), ale zároveň rozumím fancinaci, kterou to celé obnáší.

Obrázek

Odpovědět