ATTY nebo neco na ten zpusob.

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 kvě 2007 23:42

pripomina mi to nedavne fotky s tym adat prevodnikom ..

nooly

Příspěvek od nooly » 23 kvě 2007 09:34

ok, ja to nikomu neberu ;) jde o to, ze nejsem schopny si podobnou vec zbastlit sam, kdo schopny je, tak si gear pravdepodobne vyrobi sam a pro nas ostatni jsou firmy (viz. smpro), ktere vydelavaji na nasi neschopnosti bastlit ;)

tedy tusim, jake byly naklady na vyrobu one krabicky, ale nechava me to ledove klidnym.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 23 kvě 2007 09:51

Nooly, já to myslel jinak - ta krabička vypadá hezky a je to dobrý základ pro bastlení. Tzn. můžeš si nechat u nějakého technika udělat úpravy, které vyřeší, to co výrobce v rámci "optimalizace výrobních nákladů" ojebal :)

První, co bych řešil, je výměna těch spojených vodičů za stíněné. Spousta lidí tu řeší, jaký mají ty které bedny prostor - přeslechy mezi kanály tomu určitě nepomohou
Naposledy upravil(a) Tudy dne 23 kvě 2007 17:05, celkem upraveno 1 x.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 kvě 2007 09:58

Tudy: prosimte objasnil bys mi, co dela to "neco obracenyho" v ATTY spatne zvukovce? Ale nejak laicky :) Ja mam s ATTY jedinej problem a to sice rozhozeni sterea (resp. jde to doleva) pri nejnizsich polohach, jak jsem ti rikal...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 23 kvě 2007 13:23

hosi, ked sem dam fotky, ako par konektorov, alps potak a par drotov zakopat do krabicky, pomoze to? z tych reci "nie som schopny to zbastlit" mi je nanic. kazdy kto vie zvarit kabel, vie zvarit aj toto, naklady budu 1000Sk a kvalita neskonale vyssia ako henten nanopatch. dost humus, teda...

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 23 kvě 2007 15:07

kexik píše:hosi, ked sem dam fotky, ako par konektorov, alps potak a par drotov zakopat do krabicky, pomoze to? z tych reci "nie som schopny to zbastlit" mi je nanic. kazdy kto vie zvarit kabel, vie zvarit aj toto, naklady budu 1000Sk a kvalita neskonale vyssia ako henten nanopatch. dost humus, teda...
jo to jsem udelal a faralo:) ale pri nizke hlasotosti to bylo rozhozene... tak jsem tam supnul predradny odpor a nejak to fungovalo...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 23 kvě 2007 17:13

Cyril píše:Tudy: prosimte objasnil bys mi, co dela to "neco obracenyho" v ATTY spatne zvukovce? Ale nejak laicky :) Ja mam s ATTY jedinej problem a to sice rozhozeni sterea (resp. jde to doleva) pri nejnizsich polohach, jak jsem ti rikal...
Jako jak laicky???

Potenciometr je odporová dráha, která má na každém konci kontakt. Po ní čudlíkem posunuješ běžec, který má taky kontakt.
Běžně se potenciometr zapojuje tak, že jeden konec dráhy je spojen s kostrou a druhý je jako vstup potenciometru, díky čemuž má potenciometr pro zvukovku téměř konstantní vstupní odpor.
Běžec je pak výstup a když otočíš poťákem doleva, posuneš běžec k tomu konci dráhy, která je ukostřena, takže na výstup nejde nic.
Když zesiluješ, posunuješ běžec po dráze směrem od kostry k druhému konci dráhy, na kterém je plný signál...

ATTY to má otočené, takže při zeslabování zkratováváš vstup :(

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 kvě 2007 17:27

tudy : ale mas konstantny vystupny odpor ! TO SE MUZE HODIT ! :)

kexik

Příspěvek od kexik » 23 kvě 2007 17:32

Pytkin píše:tudy : ale mas konstantny vystupny odpor ! TO SE MUZE HODIT ! :)
presne to som mu aj ja hovoril :)
a na 99% zvukoviek je na vystupe operak a 99% modernych operakov je skratuvzdornych (maju 50ohm odpor vnutri chipu v serii so zatazou)

najelegantnejsie riesenie je prepinac s T clenmi, to mas konstantny odpor a perfektne nastavitelny utlm kazdeho skoku...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 23 kvě 2007 17:33

Ano, jako odstrašující příklad! :)

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 23 kvě 2007 22:10

kexik píše:hosi, ked sem dam fotky, ako par konektorov, alps potak a par drotov zakopat do krabicky, pomoze to? z tych reci "nie som schopny to zbastlit" mi je nanic. kazdy kto vie zvarit kabel, vie zvarit aj toto, naklady budu 1000Sk a kvalita neskonale vyssia ako henten nanopatch. dost humus, teda...
To by bylo super. Hlavni otazka je, kde sehnat v cechach ALPS potak. Ty nejkvalitnejsi jsem nikde v nabidce nevidel. (ale jsem naprosty amater, a pajel jsem naposledy uz pred delsim casem)

nooly

Příspěvek od nooly » 24 kvě 2007 13:05

tak sup, objednej si desitky ALPS potaku, draty, krabicky, zbastli jich deset za den a prodavej. kdyby nebyl nikdo, kdo by veci jako mpatch ci nanopatch kupoval, asi by ty krabicky nikdo nevyrabel, jednoducha rovnice ne, pane? =)

cili bastli dal, ja tento um ocenuju a obdivuju, ale nech ostatni zit. napadlo te, ze existuji taky lidi, kteri obcas kupuji finalni produkt? geez, za chvilku me lidi budou posilat s krumpacem do kremikovyho dolu, toze sem lama, ktera si ani neumi vyrobit vlastni PC : ))))))
Tudy píše:Nooly, já to myslel jinak - ta krabička vypadá hezky a je to dobrý základ pro bastlení. Tzn. můžeš si nechat u nějakého technika udělat úpravy, které vyřeší, to co výrobce v rámci "optimalizace výrobních nákladů" ojebal :)

První, co bych řešil, je výměna těch spojených vodičů za stíněné. Spousta lidí tu řeší, jaký mají ty které bedny prostor - přeslechy mezi kanály tomu určitě nepomohou
jasne, diky za technickou... podivam se na to!
Naposledy upravil(a) nooly dne 24 kvě 2007 13:30, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 24 kvě 2007 13:16

nooly: netusil som ze sa najdu ludia, ktorych niecia ochota pomoct urazi. to ako sorry!

nooly

Příspěvek od nooly » 24 kvě 2007 13:30

1. neurazil jsi me.
2. ta odpoved byla myslena spis jako vtip
3. z tvyho prispevku se spis nez snaha o pomoc dal vycist udiv nad nebastliri.
4. konkretni radu jsi mi nedal.

uz se k tomu nebudu vyjadrovat.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 24 kvě 2007 16:04

Tudy píše:
Ano, jako odstrašující příklad! :)
v podstate moc nechapu, proc o tech dvou kontrolerech mluvis tak opovrzlive, ackoliv si je nemel v ruce... pokud budu mluvit o mpatch2, kterej intenzivne pouzivam uz asi 3/4 roku, tam je cena rek bych relativne nizka (vzhledem k tomu, co to nabizi) a mne osobne je jedno, esli je to vevnitr slatane tak nebo jinak, hlavne pokud to plni svou funkci a to tahle krabka plni bezezbytku! tady v bundesu je mpatch2 celkem rozsirenej a zatim sem se nesetkal s jedinym negativnim nazorem.. jinak sem na strane noolyho, i dybych umel bastlit, jakoze neumim, tak bych si koupil mpatch, protoze je zkratka tak levnej, ze se to ani neoplati delat nekde doma na kolene

Odpovědět