Lavry Blue (+ ukazky)

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 24 kvě 2005 10:25

Hele, bude to mit takovy ten klasicky efekt, ze laik ti rekne, ze to zni supr...

vsak vis...

Ale o tom ten zvuk je ne? Melo by to znit supr. Vsechnu tu energiii co davas do mixu , komprese, ekvalizace, tam davas pro to , ab to znelo supr...
Kdyz budes mit supr prevodniky, bude to jeste vic supr... :)

pm

Příspěvek od pm » 24 kvě 2005 11:26

matucha: tu basu sem si nasel a znovu poslech a porad este nic neslysim:) neco je spatne s moji transformaci v netopyra:)

matucha

Příspěvek od matucha » 24 kvě 2005 11:37

jakoze vubec neslysis rozdil nebo slysis rozdil a pride ti to, ze je to fuk?

kexik

Příspěvek od kexik » 25 kvě 2005 09:10

no, tak na to konecne doslo a vypocul som si. na okraj pripominam ze v zahranicnej stacii mam novy posluch, konkretne drobce B1 od Monitor Audio a este nie som celkom napocuvany, ale tu boli fakt dost zretelne rozdiely.
1. zacnem od najjednoduchsieho vzorku: fujara, tak tam Matousi, hehe, nebolo pocut ani ho..no, fujara bola zle nazvucena a znela ako, no. hehe, ale pobavil som sa
2. vokal. tak tam som najskor tiez myslel ze ten objem na vyssich basoch je proximity, ze si mal proste inu vzdialenost od mikrofonu, ale potom na ukazke toho bassyntacku sa ukazalo, do riti, vazne, lavry ma viac vyssich basov a v doledku toho je zvuk plastickejsi, ale mne pride menej strhujuci a urcite si viem predstavit track kam by lepsie sadla audiofilka (teraz hovorim o bassynthu), hlavne v nejakej elektronike, dnb a tak...
co sa tyka toho hlasu, tak midiman tam ma take to celofanove skreslenie na vyssich stredoch, ktore aspon mne evokuje vzdycky pocit akoby mal recnik plnu hubu slin a niekde vzadu na podnebi sumiacu tabletku celaskonu, pri niektorych recnikoch a niektorych mikrofonoch to ale casto zvysuje citatelnost. opat zasa ale bol ten zvuk celkovo priebojnejsi u audiofilky.

moj zaver: lavry je urcite o rad vernejsi a neutralnejsi a asi si zasluzi tie peniaze od ludi ktori potrebuju nahravat akusticke a najma komorne veci, ako jeden dva tri nastroje a nevelmi potom babrat s mixom, cele s umyslom vysokej vernosti. nahravka takeho kontrabasu alebo organu snad ani audiofilkou neprichadza do uvahy trebars, presne viem kam by to viedlo: do rozlezleho bahna na najspodnejsej oktave z ktoreho by sa triasol barak, ale basa by sa od organu rozoznat nedala :)

musim priznat ze ma rozdiely prekvapili a aspon som si potvrdil iste kvality novych bedniciek :)

kexik

Příspěvek od kexik » 25 kvě 2005 09:14

a este jeden postreh: zda sa mi ze lavry ma az prilis agresivne naladeny vstupny filter... proste ze ukusava z najvyssich vysok viac nez je zdrave, co ale vysoko pravdepodobne vedie k nizsiemu kvantizacnemu skresleniu na oplatku :)
vsetko je zjavne vec rozumneho kompromisu

a este na okraj: audiofilka podla mna ziadny vstupny filter nema (aspon ho na borde nevidim), mozno preto ten celofan :) (mozno by nebolo od veci nejaky zospajkovat, hehe, bohuzial tu v grenobli jaksi nemam fidlatka :( )

matucha

Příspěvek od matucha » 25 kvě 2005 10:15

fujara... no tu se mi zatim teda nepodarilo nahrat nejak extra dobre, to priznavam, vychazi vzdycky hodne suse (este aby ne, v my cimre je to hodne zblizka a z vetsi dalky to uz ma moc osklivej room). Co teda doporucujes na nahravani fujary?
Taky mozna nevis jakou ja mam fujaru a jak hraje, kdyz ji takhle prefukuju, tak ona uz spis jenom syci a ton uz se ztraci, sice je objemnejsi nez nahravka, ale ne o moc (stereo by to spravilo). Taky mi pride jako kdyby se tam neco fazove odecitalo na vejskach, asi nejakej odraz od stolu nebo tak. Privitam jakykoli zkusenosti s nahravanim fujary ;-).

U toho mikraku sem se moc nehejbal, ale 1cm tam plavat bude klidne. Samozrejme sem si dal praci na tom, aby to bylo co nejstejnejsi....
Ale popisujes to docela dobre. Nejvic se mi zda, ze je to slyset potichu. Roztrepenost audiofila a relativni zaostrenost lavry.
Ta nahravka toho hlasu taky ma do dokonalosti daleko, stredaky tam hucej.

U basssssynthu je to asi fakt vec chuti, ja teda ten audiofil zvuk moc neocenim.

Takovyhle kejkle s basama a stredobasama se dely taky u apogee minidacu, akorat se mi zda, ze v mnohem vetsi intenzite. Spodek najednou nakynul a byl "Oo.Oo.OOOo.OOOo.." a ne "H=_H=_HHH=_HHH=_". Lavry zni mekcejc na prvni poslech.
Nekdo by moh rict, ze teda potom proc nevzit EQ a nezvednout ty basy trochu u audiofila, ale ono nejde o ekvalizaci, de o "hustotu".

Tvoje bedne vypadaji dobre, otazka je nakolik sou studiovy, ale to je asi fuk, protoze b&wcka taky nejsou puvodne do studia... Jen koukam, ze koncej na ~50Hz, coz neni zly na neportovany bedny, ale mam ten dojem, ze ten spodni ton ty syntakovy basy je nahranici tvy bedny a mozna proto slysis, ze se ty basy zvedaj ve vyssich basech nebo co. Me se spis celkove zaplnej, ne jen v nejakym pasmu.

peteness

Příspěvek od peteness » 25 kvě 2005 11:29

poslouchal jsem to na hifi technicsech a rozdil tam je. Ta audiophilka tu basu hodne zkresluje. Z Lavry je to o dost cistejsi, ma to atributy, ktere u druhe ukazky chybi. Taky by se to dalo popsat, ze to ma bliz tomu, kdybych to pustil directout ze syntaku do beden. Pozitek ze zvuku je vetsi a urcite to udela svoje hlavne v mixu. Ta basa bude drzet pohromade a vysledny zvuk bude naslaplejsi, bude to s lidma vic skubat......kvuli temhle drobnym nuancim se takove krabice kupuji, ne? :-))

kexik

Příspěvek od kexik » 25 kvě 2005 12:17

matucha: no ja popravde neviem presne ako na fujaru, ale urcite zdaleka a v dobrej miesnosti co je tvoj problem ze ju nemas, ostatne to plati o vacsine dychov... voja fujara bude dost rozsusena pocitam, olejujes ju? staci obycajny repkovy olej akurat potrebujes na to geret (dlhu kefku alebo tycku s filcovymi koleckami na konci... moj stryko vyraba fujary, origos baza a je dost dobry v tom, vyrobil mi jak decku malu fujarku akurat sa mi tiez rozsusila lebo mi nik nepovedal ze ju treba mazat... a samo panelakovy byt tomu moc neprospeje...

bedynky su samozrejme kompromis, ale za 237 euro za par celkom dobry kompromis podla mna, jasne ze najnizsia oktava je rozplizla, ale bol by si podla mna celkom prekvapeny ze na objem to ma basov az az. co sa tyka priestoru a fazovej vernosti dost dobre, vysky vynikajuce (ostatne 1" Al kalota je tutofka). a su to prcky, dostanes ich v krabici ktora je mensia ako krabica od pc...

nie, mne sa zda ze audiofilka ma spodnych basov dost, len na tych vyssich je uplna jama... je to pocut aj na dvojakych sluchatkach (mam koss td61, sennheiser hd212)

kazdopadne diky za podnetny experiment

peteness: no ja prave mam pocit ze skubat bude viac ta basa z audiofilky; ten lavry z toho robi prijemne anglicke popoludnie, majestatne intro od pink floydov a tak :)
do party muziky by sla urcite audiioilka u mna, hocico downtempove naopak lavry :)
ale sa to keca... na lavry nebudem mat nikdy budget, to je iste...

peteness

Příspěvek od peteness » 25 kvě 2005 12:49

2 kexik: jj, rozumim. Trochu spinavosti se nekdy hodi na drsnejsi veci. Tahle konkretni basa me treba zrovna neoslovuje. Myslel jsem to spis tak, ze kdyby se pres lavry nahravala nejaka basa nebo vubec nejaky nastroj, ktery by hral spis staccato......nebo nejaky ostre frazovany zpev, proste za ucelem aby to dokreslovalo spis rytmiku nez melodii.......tak z toho Lavry ta rytmicnost bude zretelnejsi......jen muj dojem podle zvuku tech ukazek :-)

matucha

Příspěvek od matucha » 25 kvě 2005 12:53

mazat mazat, nemazal sem ju nikdy.... a sucho tu je teda fakt fest, takze pocitam, ze to by udelalo svy.

http://www.zka4t.com/equipment_fujara.html tu je spolu s nejakejma blbejma kecama...

no me se ta fujara jinak libi, nemam s ni problem, beru to jako zvuk, kterej takovej je, ale asi nevim, o co prichazim.

jak se to olejuluje?

kexik

Příspěvek od kexik » 25 kvě 2005 15:09

namocis ten geret do oleja (hovorim, normalny rastlinny olej), utries handrickou aby ho nebolo privela a vytries tym fujaru zvnutra; stetcom naolejujes pistec a je to... ten olej vsiakne a casom zavadne a vytvori taky hodvabny povrch...
sucha fujara casom zacne vydavat take nedobre sycive pazvuky kadejake... vlastne tie fufnave sykoty by vobec nemali byt pritomne... to je otazka kvality fujry ale aj sposobu hry. samozrejme vsecko je vecou vkusu a narokov a podobne; aby si to zasa nebral ze ta za nieco peskujem alebo si ukazoval na celo, nic take

matucha

Příspěvek od matucha » 25 kvě 2005 16:41

ne to si nemyslim, jen tohle proste nevim a tak sem rad, ze nekdo vi ;-)

kexik

Příspěvek od kexik » 25 kvě 2005 17:24

apropos tatka vyzera naozaj bozsky :)
na pohlad to vyzera ako seriozny kusok... nemam sice rad tuto povchovu upravu ale to myslim nie je moc podstatne.
mimochodom offtopic jak prasa :)

matucha

Příspěvek od matucha » 25 kvě 2005 20:08

offtopik neofto pik, me to zajima a ja sem pan tohoto prispevku ;-), fujarku namazu, uvidime co to provede. Stala me co si tak pamatuju 1500 slovenskych nebo 1800 ;-). Na polytea si zahrala a ted bude i v bratrech orffech... ;-)

kexik

Příspěvek od kexik » 25 kvě 2005 20:29

no tak to je lacna kupa... dobra fujara sa dneska predava tak cca za 4 papiere :)

strucne: ak je vsetko jak ma byt tak pri primeranom natisku musis byt schopny zahrat uplne priezracny ton bez sykotu. ten je pripustny len na najvyssich tonoch... hovorim ze je to tiez otazka techniky, ked do toho moc dujes, tak to proste syci furt; ale ked je fujara spatna tak sa na nej neda zahrat cisto pri ziadnom natisku, to sa cely cas snazim povedat a nejak sa mi to neto :). nevadi

Odpovědět