Lepší (nebo jiné) alternativy iPadu

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Pavel87

Re: Lepší (nebo jiné) alternativy iPadu

Příspěvek od Pavel87 »

Ono není tablet jako tablet. Např. Lenovo Yoga Tab 3 je vůči ostatním úplně jiný a podle mě i mnohem propracovanější a lepší. Pokud jde o iPady, podle mě se teďka vyplatí koupit Apple iPad 9.7 (2018) - ty nové jsou fakt drahé, viz názor výše. (Viděl jsem i video, jak se lehce zlomí!) Podporuje dokonce Apple Pencil, ale tužka není v balení, jak tady píší: https://www.testado.cz/nejlepsi-tablety-10-palcu/

Nejsou špatné ani Samsungy, třeba Samsung Galaxy Tab SM je perfektní, až na tu cenu :shock: Nedávno jsem hledal tablet, tady jsem o tom samsungu čerpal https://www.testado.cz/recenze-samsung-galaxy-tab-s4/

Stan

Příspěvek od Stan »

alternativa iPad === iPad PRO ;)

Neznam duvody proc nechces iPad, ale novy iPad Air zacina cca na 14.500 kc tak nevim co v teto cenove hladine chces najit lepsiho. JInak jsem si na 100% jisty ze zadnou alternativu cena/vykon nenajdes a kdyz uz najdes tak na tom budou Widle a jsi zase na zacatku, a i tak jsem presvedceny ze hledat neco jineho (stejne kvalitniho co se tyce nejen dilenskeho zpracovani a pouzitych materialu ale i spolehlivosti, zaruky, rychlosti ...) je zbytecne usili. Ale drzim palce treba najdes neco co ti bude vyhovovat.

Magion

Příspěvek od Magion »

... já tedy iPad nemám, ale jedině proč o něm uvažuji, je právě kvůli hudebním softům a možnostem ovládání. To mi tedy přijde jako nejlepší věc na něm a činí z něj normální nástroj (na jako laptop).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Co sa tyka hudobnych aplikacii , tak alternativa k iPadu neexistuje ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Velmi zavisi na aky ucel ma byt ten tablet pouzivany.

Ako povredal Pytkin, na hudobe aplikacie, potom jednoducho ziadna alternativa k iPad / iOS proste neexistuje. Ani sa nerysuje sanca ze by niekedy mohla byt, minimalne najblizsich par rokov nehrozi - nejde ani tak o HW ako o SW. Ekosystem (nemam rad to slovo ale je vystizne) hudobnych aplikacii na iOS, ich vyladenost (a vyladenost samotneho iOS co sa tyha driverov na audio/midi) je uz tak daleko pred Androidom, ze aj keby na iOS vyvoj v tomto momente zastal, Androidu bude trvat dlhe roky kym ho dobehne.

Zial toto je holy fakt, ci sa to niekomu paci alebo nie.

Co sa tyka ineho vyuzitia (nie hudobbe aplikacie - dajme tomu multimedia, browsovania, videa, hry, citanie knih atd), tam je to diskutabilne. Velmi zavisi na prioritach, na ucele daneho zariadenia. Nemam prehlad ako je spolahlivy aktualny Android ako system, viem ze par rokov dozadu to bolo zufale, aj co sa tyka updatov, aj co sa tyka stability, postupnej "degradacie" rychlosti celeho systemu, aj co sa tyka malwaru a virusov v Google Store aplikaciach, bezpecnost systemu.

Pre mna cela tato diskusia je ovela viac o OS a aplikaciah nez o samotnom HW. Lebo porovnanie cisto HW na papieri je jedna vec, druha vec je potom user experience, stabilita a kvalita dostupnych aplikacii, bezproblemovost prevadzky, rychla odozva, hednoduchost konfiguracie, atd.

Mimochodom pozerat sa po iPad PRO (11" alebo 12.9") ma podla mna vyznam viacmenej len pre ludi ktori chcu pracovat s grafikou (photoshop, pripadne rozne kresliace softwary) - inak su to viac alebo menej vyhodene peniaze, idealne alternative pre bezneho consumera je iPad Air alebo iPad MINI (oba vysli teraz na jar v novej verzii a v 64 GB variante su za velmi priatelsku cenu). Tak isto na muziku su tieto 2 modely lepsia alternativa nez PRO (ak by to niekoho zaujimalo mozem sa rozpisat viac o dovodoch)

PRO ma zmysel z drvivej vacsiny len pre grafikov/animatorov/kreslicov.
Naposledy upravil(a) dendy dne 03 kvě 2019 10:11, celkem upraveno 2 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Pavel87 píše: Pokud jde o iPady, podle mě se teďka vyplatí koupit Apple iPad 9.7 (2018) - ty nové jsou fakt drahé, viz názor výše. (Viděl jsem i video, jak se lehce zlomí!)
Vid co som napisal hore. Na hudobne aplikacie sa urcite najviac oplatia prave tohorocne Air / Midi modely v prevedeni 64GB (hlavny dovod je procesor A12 ktory je vyrazne vykonnejsi nez v 9.7 modeli, a na hudobne aplikacie takmer rovnako vykonny ako A12x ktory je v PRO modeloch zkonca roka 2018)

"ohybanie" a "lamanie" je podla mojho nazoru velmi pochybny argument :) Nic v zlom ale ked zaobchadzam zo zariadenim s citom a rozumom, nikdy v zivote sa mi nieco take nemoze prihodit. Titi "testeri" co tocia videa o tom ako lamu zariadenia mi pridu ze sa snazia za kazdu cenu vyrabat senzacie len aby si zvysili pocet pozreti na Youtube.

Samozrejme, je zreme ze je velmi rozumne pouzivat obal (aj ked ja sam pouzivam len smart cover ktory prekryva vrchnu cast)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Mě to zajíma.. Proč je PRO pro muziku horší? špatně se drží?
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Rad by som udelil Dendymu velku pochvalu za vycerpavajuce vysvetlenie ..

Stan

Příspěvek od Stan »

@Dendy :shock: :palec+:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

chlapi neprehanajte :))

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc »

No nestyd se, bylo to fakt poucne, jako ze v Applech nejedu .. zajimavy.

Pavel87

Příspěvek od Pavel87 »

Nemůžeš srovnávat prémiový tablet od Apple za 50K s běžnými tablety. Jednoduše pro to, protože nikdo nic takového nevyrábí - teda pokud neberu surface od MS. Za sebe doporučuji typ Huawei MediaPad T3 10 TA-T310W16TOM. Je nejprodávanější na Heureka a doporučení jsem našel i zde https://www.testado.cz/nejlepsi-tablety-10-palcu/.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Huawei bude mozno dobry na maily a facebook .. Ale na muziku stale ostava len ten ipad ..

matucha

Příspěvek od matucha »

Android based tablet uz jsem nevidel ani nepamatuju.

Byl jsem ted donucenej si poridit ipad pro testovani hry na ktery delam. A jako garageband je urcite fajn skicovaci tool.

Ale krome toho testovani a obcasnyho kolektivniho brouzdani po netu (kdy potrebujes nekomu neco ukazat a predat do ruky) pro to nenachazim vyuziti. Vlastne me vyrazilo dech, kdyz jsem videl nekoho mit stranku posetou aplikacema s miliardou notifikaci ;). Asi kdyz se nekdo hodne pohybuje, tak to zastane spoustu prace a form faktor tabletu vyhraje nad notebookem.

PMC

Příspěvek od PMC »

Pro ohromení, já teď koupil tento tablet: https://cz.gearbest.com/2in1-laptops/pp ... id=1433363

Stál mě cca 8,5 litru, výbava čtyřjádrový Celeron N4100 1,1 až 2,4 GHz, 8GB ram, 256 GB úložiště, dva normální USB porty, jeden USB-C, jeden 3,5 mm audio jack, operační systém Windows 10. Nemá problém s 48 kHz. Jaký hudební sw na to jde instalovat asi nemusím zmiňovat. To jen k tvrzení, že hudební soft je jen na iPadech.

Obrázek

Odpovědět