Levne HW syntezatory

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 23 čer 2006 10:20

Neural_I píše:a.tom.x: tobe prijou nastroje jako SY99, K2xxx nedoceneny ? dyt to sou masiny ktery ma kdekdo a vehlasny jmena na nich jedou uz leta, SY99 je mazec i po tech letech a K2xxx je jak uz nekdo nekdy napsal perpetuum mobile a nebejt toho ze se blbe poji s ostatnima nastrojema tak je to masakr celkem a to ho osobne moc neznam, v kapele ho kamos ma a ze by si stezoval rozhodne nevim
to uz spis ty VLka od yamahy sou nedoceneny ale taky ono to ma od firmy pramalou podporu takze neni cemu se moc divit

k tem levnejm syntakum, myslim ze opravdu na bici a samply dneska neni potreba kupovat hardwer, sam sice na el bici hraju i live ale to je neco jinyho, na skladani doma na to hardwer potreba rozhodne neni, neco jinyho je to s basovkama a tvrdejma pevnejma zvukama, s tim maj VSTcka fakt problem a jeste asi chvili mit budou, neslysel sem z VSTcek nic co by me zaujalo jak je to "nadupany a zly" vsechno to je takovy divny, jasne ze pouzitelny ale kdyz resime ten levnej hardwer nemyslim si ze by to bylo beze zbytku nahraditelny a nemelo to neco do sebe, treba takovej relativne levnej korg MS2000 neni zadnej extra zazrak, ale daj se na tom delat veci hlavne v realnym case ktery na compu treba udelas, ale zkus to na live zejo... asi bych si dal dohromady co mi ve VSTckach nejvic chybi a na to bych dokoupil nakej hardwer, treba ja sem koupil starej dobrej korg 01W/R kvuli plocham a smyccum a studenejm zasumelejm zvukum do oldskulu jak delanejm, ktery ze softu nedostanu, stal me 7t a asi ho nikdy neprodam, smycce atd jedu vyhradne z nej a nic vic me na nem nezajima, to samy bude treba pulse na basy a tvrdy leady, mam rad jednoucelovy veci ktery proste fungujou, naco mit doma deset samohrajek, doporucil bych Cyrilovi koupit jeden, dva, max tri fungujici kousky na to co mu nepokreje comp a zbytek se opravdu da uvarit v compu. osobne bych dneska volil (ja teda osobne toho korga 01w ale to je uzce muj osobni nazor) MS2000, pulse a treba norda 1/2/2x nebo klidne toho kurcvajla treba do racku, zastane i sampler a zdaleka nejen to a s tim opravdu jak se tady nekdo rozkrikoval pak uz ma smysl zacit se s tim ucit a vyzdimat to do sucha, na spoustu let to staci
howgh
no a tak dal
Nedoceneny urcite. Malokdo pouziva ten jejich potencial naplno. Vetsinou na te SY99 sjíždějí FM piana a na K2xxx Orchestral a Contemporary presety. Bohužel se do programování moc lidí nepouští. Takže možná lepší výraz než nedoceněný je nevyužitý.

Bicí samply - mám rád zvuk Akaiů, ale od té doby co jsem shodou š?astných náhod koupil Dynacord ADD-One nedám na tento kus bicího hardware dopustit ;)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 23 čer 2006 10:22

Korg 01W taky dobrej kus hardware na kterej jsem trochu zapoměl. To AM mě tam silně vzrušuje :)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 23 čer 2006 10:33

rotary speaker = otáčející se mluvčí 8) mysim ze to bylo kdysi v muzikusu :mrgreen:

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 23 čer 2006 12:08

Oxyygen píše:...Debilni zvuky udelas i na Virusu o DX7 ani nemluvim...
ano, kdyz se budes hodne snazit tak udelas debilni zvuky i na virusu 8)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 23 čer 2006 12:11

hele otáčející se mluvčí byl i v několika překladech manuálů tuším Roland. Děsný. Mám jeden archivní úchylnej překlad manuálu ke Kawai K4 a to je fantazie, čtu ho vždycky když se chci hodně zasmát.

Merlin

Příspěvek od Merlin » 23 čer 2006 13:19

a.tom.x: Sem s nim! ;-)
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 čer 2006 14:01

Neural_I píše:
Oxyygen píše:...Debilni zvuky udelas i na Virusu o DX7 ani nemluvim...
ano, kdyz se budes hodne snazit tak udelas debilni zvuky i na virusu 8)
a to zase mne sa nepodarilo.. aj ked som sa snazil sebaviac, vzdy to znelo super, pevne a kvalitne .. :)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 23 čer 2006 14:18

ja to jeste nezkousel a zkouset nebudu 8)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 23 čer 2006 15:21

treba klasickej virusacky commerc tranceovy Supermegaultrasaw povazuju za totalne debilni zvuk

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 23 čer 2006 15:22

Myslim ze Scooter velice radi predvadeji jak lze udelat na virusu debilni zvuk..:-)

kora

Příspěvek od kora » 23 čer 2006 15:25

Oxyygen píše:Myslim ze Scooter velice radi predvadeji jak lze udelat na virusu debilni zvuk..:-)
Nojo ale co je to platne? Ad udelaj co udelaj tak jsou vsude.. Nechapu to..
Jo velke jmena :roll: Muzou pouzit treba Yamahu PSR a je to stejne fuk jakej zvuk to ma.. 16tky budou stejne na diskotece skakat...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 23 čer 2006 15:27

ten manuál je fotokopie, psanej na stroji :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 23 čer 2006 15:29

Scooter vůbec předvádějí jak udělat debilní cokoliv, nejvíc se mi ale líbí ten jejich vokalista. Někde jsem slyšel pro něj trefné pojmenování: "vořvanej Fritz z Helmutova"

kora

Příspěvek od kora » 23 čer 2006 15:33

a.tom.x píše:Scooter vůbec předvádějí jak udělat debilní cokoliv, nejvíc se mi ale líbí ten jejich vokalista. Někde jsem slyšel pro něj trefné pojmenování: "vořvanej Fritz z Helmutova"
Nerikam ze je to debilni sound nektery zvuky docela zeru ale je to rozhodne tuctova zalezitost.Udelej neco podebneho dones to treba do radia co ti na to reknou.. Urcite te budou hrat kazdy den Hi Hi Hi
Naposledy upravil(a) kora dne 23 čer 2006 15:35, celkem upraveno 1 x.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 23 čer 2006 15:35

Studem bych se musel propadnout ....

Odpovědět