Manualy v CESTINE

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
alquadim

Manualy v CESTINE

Příspěvek od alquadim » 26 led 2006 12:52

.. tady opravdu nejsou :), ale chci jen podotknout, ze pokud
jste si zakoupili jakekoliv zarizeni ci program v ceske republice, mate
pravo na to, aby vam prodejce poskytl navod v ceskem prekladu..
sice uz vidim prodejce, jak louska anglicky original do cestiny,
ale od toho jsou prekladatelske firmy.. je to vyrobcuv problem..

nechcete toho vyuzit (zneuzit) ? :) protoze mnoho lidi by takoveto
preklady urcite uvitali, nemylim-li se..

alquadim

Příspěvek od alquadim » 26 led 2006 12:56

jo, a mimochodem, co rikate na m-audio firewire solo?

da se vyuzit tato zvukovka s:

Revo 7.1 - Win 32, nebo
Delta SDK - Win 32

asi ne, co..

predem diky..

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 26 led 2006 13:47

je k ni CZ manual ?
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

safa
Profesionál

Re: Manualy v CESTINE

Příspěvek od safa » 26 led 2006 13:49

alquadim píše:jste si zakoupili jakekoliv zarizeni ci program v ceske republice, mate
pravo na to, aby vam prodejce poskytl navod v ceskem prekladu..
sice uz vidim prodejce, jak louska anglicky original do cestiny,
... nejen pravo, dokonce dodavatel ma POVINNOST prikladat k zarizeni manual v cestine, tady alespon v cechach (nevim jak na SK).
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 26 led 2006 14:09

Hlavní důvod povinnosti dodat manuál v češtině je možnost úrazu v důsledku neznalosti návodu k obsluze,nebo poškození zařízení.

dano

Příspěvek od dano » 26 led 2006 17:30

hlavne zabudnite na to, ze firmy ako Sunteq alebo Disk nieco take spravia... aj tu sa potvrdzuje fakt, ze kvalitu a komfort robi jedine konkurencia... a v CR a v SR duplom o nejakom zdravom konkurencnom prostredi v oblasti distribucie SW nemoze byt ani rec... preto je filozofia tychto firiem zarobit co najviac bez zbytocnych vydavkov... ked som sa v Sunteq pytal, ci maju k Cubase co som u nich kupil aj preklad manualu, bola mi ponuknuta 20 stranova brozura !!! za 1200Sk, ktora ani nebola prekladom, len tam bolo zopar rad od uzivatelov - expertov.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 26 led 2006 17:35

Přiznám se, že několik málo manuálů v CZ jem viděl a docela hrůza. Většina překladů je tragicky blbá. Často naprosto nepochopitelný otrocký překlad, hromady nesmyslů. Překládají to lidé, kteří neumějí terminologii. Spíš bych dodporučil nučit se anglicky a CZ manuály vůbec neřešit. I když chápu, že učit se jazyk kvůli manuálu může být pro někoho celkem otrava - mám to za sebou kvůli německému manuálu ke Kurzweilu K2000 a byl to boj.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 led 2006 23:14

no .. ked som bol maly .. nevedel som ani slovo po anglicky .. ale citanim manualov od syntakov som sa dost naucil .. tam sa omiela par slov dokola .. ked clovek chce , vzdy sa to da .. treba sa len trosku snazit .. sem tam staci pozerat len obrazky ..

Puf

Příspěvek od Puf » 27 led 2006 04:16

Kdyz uz je rec o prekladech nechce se nekomu prelozit tuhle BIBLI ? :)

Obrázek

Jindy

Příspěvek od Jindy » 27 led 2006 11:20

alquadim: Jo k mojí UC-33e to udělali lišácky. Normálně jsou tam dva anglické manuály - jeden pro začátečníky a druhý, mnohem tlustší, pro pokročilé. Samozřejmě Muziker přeložil jen ten základní a to ještě k tomu do slovenštiny. Když sem je potom žádal, jestli by nebyl i ten pokročilý, řekli něco na způsob, že to není jejich problém, ale problém výrobce...no suďte se s nima o tom...

dano

Příspěvek od dano » 27 led 2006 11:26

Jindy píše:alquadim: Jo k mojí UC-33e to udělali lišácky. Normálně jsou tam dva anglické manuály - jeden pro začátečníky a druhý, mnohem tlustší, pro pokročilé. Samozřejmě Muziker přeložil jen ten základní a to ještě k tomu do slovenštiny. Když sem je potom žádal, jestli by nebyl i ten pokročilý, řekli něco na způsob, že to není jejich problém, ale problém výrobce...no suďte se s nima o tom...
s Muzikerom by mi to posobilo doslova rozkos :lol:

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 led 2006 11:34

ja sa priznam ze mne osobne sk manual voobec nechyba... technicke preklady vacsinou stoja za hovno a vacsinou to len matie... no ale ja hravam aj RPG hry po anglicky aj ked mam na ne cestinu.. tam ma amaterske preklady seru este viac...

btw: ja som raz pre jednu dost serioznu firmu ako student brigadnicky prekladal manual na ich spickovy produkt (teda updatoval som stary sk manual aby sa zhodoval s novym anglickym) a bola to pekna sranda ;) dokonca som prekladal aj hlasky ktore program vypisuje a to uz som si fakt vymyslal pretoze som ten program nikdy nevidel, mal som len hmlistu predstavu co robi a nikto mi nedal pomocny specializovany slovnicek... useri musia mat z toho radost :mrgreen:

celkovo som sa divil ze dost velka firma nie je schopna zaplatit serioznu prekladatelsku firmu a robi to takto pokutne...

dano

Příspěvek od dano » 27 led 2006 11:38

Solarfall píše:ja sa priznam ze mne osobne sk manual voobec nechyba... technicke preklady vacsinou stoja za hovno a vacsinou to len matie... no ale ja hravam aj RPG hry po anglicky aj ked mam na ne cestinu.. tam ma amaterske preklady seru este viac...
skor tu podla mna ide o princip, ze je to naozaj psia povinnost distributora... dufam ze jedneho dna na Slovensku budu minimalne tri konkurencne firmy v oblasti hudobneho HW a SW, kore si budu navzajom plnohodnotne slapat na paty a potom uvidime ten servis... Ale je to smutne, ze k tomu, aby sa arogantni majitelia firiem prinutili nieco spravit pre zakaznika ich musi motivovat zase len zisk a nie moznost dobreho mena.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 27 led 2006 12:01

dano: já u muzikera kupoval sice zatím jenom jednou (a snad naposledy), ale hned napoprvé mi dali to UC-33e s defektem - bylo to poškozené a já musel čekat asi 4 měsíce, než mi dali nový, bezchybný. Tím na mě tedy vůbec neudělali dobrý dojem. Ten chlápek se pořád nějak vykrucoval a zržoval to - nejdřív říkal, že to bude do týdne, že mají kus který je na slovensku a že ho posílají. No z týdne se nakonec staly 4 měsíce jak už sem psal. Tak to byla jentak na okraj moje špatná zkušenost s muzikerem.

dano

Příspěvek od dano » 27 led 2006 12:05

Ja som v Muzikeri (resp este v Music Planet) pracoval, takze viem svoje 8) Bol som pri otvoreni ich prvej velkej predajne v Auparku a pri stahovani som si odmakal svoje (klavinovy po schodoch a tak)...
A po tychto skusenostiach s uplne vaznou tvarou hovorim, ze som sa este nestretol s ludmi, ktori by viac ficali za ziskom hlava nehlava ako majitelia tejto firmy, aj za cenu uplneho valcovania cloveka po zemi (mne sa to nastastie nestalo, no videl som svoje)... Takze to co pises je len prirodzeny dosledok tohto faktu. Hovorim to hlavne preto, ze kedysi to takto nebolo a v tejto firme som zazil casy, ked to bola mala predajna, ktoru navstevovali len muzikanti (ziadni ocumovaci v nakupnom centre) a aj personalna politika bola ina.... skoda...

A toto vsetko NEHOVORIM teraz z pozicie ukrivdeneho zamestnanca, ktory bol napriklad vyhodeny, nakolko som odisiel sam a dobrovolne kvoli studiu na VS...

ale dost uz bolo sentimentu :lol:
Naposledy upravil(a) dano dne 27 led 2006 12:21, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět