Nord vs Discovery

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
bassline

...

Příspěvek od bassline » 08 led 2007 23:24

Dno píše:bassline : preco jedno nezmazes ??
iba admini vedia robit poriadky

bassline

Příspěvek od bassline » 08 led 2007 23:35

ECSON WALDES píše:jojo to si pamatujes dobre:) TI POLAR bylo velky lakadlo, spolu s NORDLEAD 3 patri k tem hodne zajimavejm DSP synthum. To jsou hodne dobry stroje. Ale jak uz jsem psal, do DSP urcite investovat neplanuju. Kdyz na to prijde je spousta uzitecnejsich veci..compressory, eq, preampy, atd atd
Tak to aby som si na tvoju pocest stiahol svoj avatar :P

Dno

Příspěvek od Dno » 08 led 2007 23:48

bassline : co blbnes ??? svoje prispevky mozes mazat !

BS

Příspěvek od BS » 09 led 2007 10:06

bassline píše:
BS píše:No mne hlavne u podobnych srovnani prijde, ze si lidi co pouzivaji jenom software leceji svuj mindrak z toho, ze hw nikdy poradne nemeli a porad se snazi poukazat v cem je sw pozadu,,. Naopak lidi co maji zkusenosti s HW se povetsinou (cest vyjimkam) zacinaji pomalu vic zajimat o SW. Nemyslim to ve zlym, ale dneska v dobe, kdy uz je sw na takovy urovni, kdy track udelanej ciste v softu muze mit ve finale teplejsi analogovejsi feeling nez track udelanej ciste z hw masin, tak uz mi podobny porovnavani pripadaji docela zcestny,.
Zo softwaru sa daju dostat pekne a slusne zvuky a osobne sa s nim rad hrajem...ale ten rozdiel medzi SW a dobrym VA tam proste je. Ja proste pocujem ten rozdiel medzi saw leadom zo softwaru a saw leadom z Virusu....pred nejakou dobou som bol sam toho nazoru ze SW je to iste co VA a ze medzi tym nie je ziadny rozdiel, ale cim dlhsie sa so SW bavim a cim viac ukazok z VA pocujem, tym viac akosi opustam moj nazor ze to znie rovnako....
To by bylo na nekonecnou debatu, a stejne je to tady OT,. kazdej ma na vec svuj nazor, jenom myslim, ze rozdil mezi softem a hardverem uz neni takovej jako bejvalo treba pred 5-10lety. Chapou to lidi co zacinali na HW a ciste analogovejch studiich,.
Jinak, jak myslis, ze bude celkove znit hudba, kdyz vsichni budem pouzivat saw lead z Viruse, hm_?

bassline

Příspěvek od bassline » 09 led 2007 10:25

BS:

Lenze tu nejde len o ten saw...to bol len priklad...tych veci co sa mi na virusovi paci je ovela viac...take filtre napriklad, efekty....a vobec cely jeho charakter...to ziadny softaware nevie tak verne podat...

Inac virus je pre mna strasne obrovska motivacia a inspiracia pri programovani zvuku v reasone...keby som nikdy nepocul zvuk virusa z ukaziek tak nikdy nedostanem take zvuky z reasona, ktore ladim vdaka tejto inspiracii :P ...skratka, som access virus infected :-)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 09 led 2007 10:44

Tak souhlas s BS- virus je virus.. je to dnes pro elektroniku celkem potrebny synth, ale ja sem zastancem toho.. cim rozmanitejsi spektrum nastroju tim lepe.. takze klidne nizsi verzi virus .. ale k tomu norda.. jpcko apod. Pak to totiz neni jednotvarne. Mimochodem, zapomneli jste na legendarni NORD MODULAR. Docela dobra hracka :)

BS

Příspěvek od BS » 09 led 2007 11:19

bassline: ja nijak nesnizuju kvalitu viruse,. urcite je to uz legenda mezi hw, o tom zadna,. jenom rikam, ze pokud clovek vi jak na to, tak muze zvuk ze sw synthu dostat vicemene na stejnou uroven jako z HW synthu. bude ho to stat mozna vic namahy, ale pokud vi jak na to, tak to uz dneska se sw synthy jako Reaktor, Surge, Sytrus, FM8 neni problem... sorry za OT a flame SW vs HW :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 led 2007 11:49

preco sa v poslednom case skoro kazda tema ohladom synthov na ezone zvhrne na diskusiu o viruse ? :-)))

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 09 led 2007 11:54

dendy: protoze vetsina mladych, co jsi dou koupit prvni "poradnej" syntak tak si koupi prave virus..

Dno

Příspěvek od Dno » 09 led 2007 13:57

tak virus je aj najlacnejsia alternativa , ked si chces kupit poriadny syntak .. zober si co stoji trebars jupiter 8 ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 09 led 2007 14:34

no tak dneska koupis na inzos levne jak Virus B/C tak NordLEad2, Roladn JP8000, MicroQ, Pulse, AN1X, teda tim nechci tvrdit ze sou ty synthy nektere srovnatelne.. kazdy ma neco.

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 09 led 2007 17:31

dokazete nekdo (EW?) rict nakolik se Discovery v.2.9 podoba HW NL2 ? kdyz si vzpomenu na nejakou predeslou davnou verzi discovery, tak sem ji nainstaloval, pozvracel se a do peti minut sla do kopru odsouzena jako nejvetsi hruza, ted po nahozeni dema na verzi 2.9 ale cumim jak krava, zvuk myslim hodne slusnej a i ja hardwerista smekam.
jestli je NL2 kteryho sem slysel kdysi pred lety a ted uz neumim posoudit jeste o kus dal tak asi zacinam setrit 8)

muzete nekdo prosim vyjadrit aspon procentuelne podobnost k hardweru ?

bassline

...

Příspěvek od bassline » 09 led 2007 22:09

neural:...no jo, ja som to tiez skusal pred par dnami to demo discovery...akoze zvuk to nema vyslovene zly...celkom ujde, ale podla mna to rozhodne nie je nic unikatne...aspon mojim usiam...a ze ci ma NL lepsi zvuk ako discovery? Jasne ze moj nazor nebudes brat do uvahy, pretoze s NL nemam skusenosti, ale aj tak si trufam tvrdit ze ten zvuk bude o HODNE lepsi ako z discovery...ved nepocujes napr. ten rozdiel v tom videu? ja hej a dost velky....

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 led 2007 00:13

bassline: ty porad beres jako rozdil to, ze ten konkretni PATCH znel jinak, ale kde beres tu jistotu, ze neznel dobre... proste to neni uplne identickej klon. je to vstcko, ktery umi cist presety z norda a ma stejny ovladani - zvuk dejme tomu podobnej... ale zvuk ma fakt dobrej! nevim jestli lepsi nebo horsi nez nl2, ale co na tom zalezi? chces norda - kup si norda, vyhovuje ti discovery... a dost uz srovnavani, prijde mi to zbytecny a mozna az trochu hloupy. vsichni snad vime, ze tam rozdily jsou a s tema to taky berme, ne? ;)

Ondrash

Re: Nord vs Discovery

Příspěvek od Ondrash » 14 zář 2012 15:45

Tak jsem tady narazil na tento thread a říkal jsem si, že ho trošku opráším. Dostaly se mi do rukou tyto synthy:

Nord Lead1
Nord Lead2
Nord Lead2X

Sám jsem majitel Nord Leadu 2X, Discovery jsem odinstaloval, protože zvukově to byl slabý odvar HW. Nyní však můžu říct, že Nord Lead 2X je slabý odvar starejch dobrejch Nord Leadů. Dvojka je mnohem univerzálnější, především na střední zvuky, jednička je skvělá na basy (fakt uderný, plný a kulatý). Zvuky ve výškách (zvonky,percussivní zvuky a pod.) znějí taky líp. Takže 2X asi půjde z domu, koupím dvojku a časem dokoupím jedničku (tu dám někam bokem do racku a budu jí ovládat z dvojky. Zvuk jsem testoval nejenom tak, že jsem ho nakroutil na všech třech mašinách stejně (což vůbec není objektivní), ale chvíli jsem dělal na jednom, pak n druhým a pak na třetím. Testoval jsem suchý zvuk, zefektovaný a pak v arranži. Každý Nord zní jinak, přitom 2X je suchej a téměř nebasuje (co je Leadovský bass jsem pochopil při hraní na jedničku). Testoval jsem na Dynaudio BM6A na SSL převodníku v akusticky upravené místnosti.

Ať mi někdo povídá, že mezi nimi je nepatrný rozdíl... Takže zase se mi potvrzuje názor, že nové super high-end převodníky, precizní kvality, studiově čisté a přesné postrádají to, co staré synthy ještě mají, a to duši... :(

Odpovědět