problem s PC -

Vše o hudbě na počítačích se systémem Windows
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22489
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

za celu dobu co sa bavim s komputrami som nezazil , ze by procesor odisiel .. co samozrejme nevylucuje, ze mohol odist .. Skorej by som to videl na tu dosku ..

styx_oarsman
Příspěvky: 97
Registrován: 24 úno 2006 00:06

Příspěvek od styx_oarsman »

jasne, ja som sa len tak preventivne opytal :)
Je nejaky sposob ako zistit ci ta doska funguje alebo nie? Myslim iny ako pozicat si niekde druhu, vsetko na nu premiestnit a vyskusat ci to pobezi . . .

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Uz jsem ti to psal jednou:

Abys nekupoval zbytecne nove komponenty, tak to vem k nejakemu znamemu IT chlapikovi, ktery bude mit vedle sebe dva compy (jeden z nich bude tvuj) a bude mezi nimi prehazovat komponenty a zkouset, co presne odeslo.

Pokud to nejsou ty konektory, tak bych si take tipnul tu desku.

styx_oarsman
Příspěvky: 97
Registrován: 24 úno 2006 00:06

Příspěvek od styx_oarsman »

fova: jasne, tym by sa to sice vyriesilo, ale moj problem je, ze vsetci moji znami IT chlapici su na Slovensku a ja v Prahe. Tak ma len zaujimalo, ci sa to neda zistit inak... aby som ten komp nemusel tahat domov.

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

styx_oarsman : a trafo ti ide?
kexik, pytkin : moze sa stat ze by trafo islo na polovicny vykon? respektive, ze sice ma zapojene kable ale do procaku cez ten kabel nejde prud ale trafo sa tvari ze funguje.. mohlo by toto teoreticky nastat? alebo proste trafo ma dva stavy, ide/nejde...

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

myslis zdroj? jasne, zdroj moze vsetko. videl som vela prasiacky zapojenych zdrojov. to je jedna z moznosti, vyskusat druhy zdroj, najlepsie celkom iny typ

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22489
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

no pisal ze uz ma novy zdroj a nejde to ..

Vuid
Příspěvky: 819
Registrován: 20 led 2006 22:46

Příspěvek od Vuid »

Nepodcenuj tu baterii, jestlize se chyba stane behem nacitani BIOSu tak komp nepipne ani chybovy hlaseni, uz se mi to 2x stalo u ruznych desek.
Nemer ji, rovnou ji vymen, stoji asi 30Kc:)

styx_oarsman
Příspěvky: 97
Registrován: 24 úno 2006 00:06

Příspěvek od styx_oarsman »

Hm, tak sa nakoniec ukazalo, ze chybna bola skutocne doska. Tu som teda vymenil, komp sa rozbehol, ale vzapati nastal dalsi problem - zacne sa bootovat system, nabehne mi ta obrazovka, kde si mozem vybrat safe mode atd, ale nech si vyberiem cokolvek, pocitac sa hned restartuje (pri safe mode sa najprv nacitaju tie ovladace, az potom sa restartuje). Tak neviem. Pomohlo by preinstalovat Xpcka?

Este by som podotkol, ze nejdu ukladat zmeny v Biose - ked dam save and exit, pocitac proste zamrzne (napadlo ma, ze toto by mohlo byt sposobene zlym nastavenim jumperov na doske, ale skontroloval som manual, a vsetko sa zda byt v poriadku).

Inak by som rad vsetkym podakoval za doterajsie rady, dost ste mi pomohli :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22489
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

styx : jasne .. ked ich preinstalujes , vsetko bude OK ..

ked nejde SAVE and EXIT , tak to je dake divne .. to je na reklamaciu podla mna ..

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

co presne sa snazis v biose menit? ak nejake frekvencie pamati, tak doska proste nenapostuje a po restarte sa vrati na povodne nastavenie

Uživatelský avatar
Kimi
Moderátor
Příspěvky: 6614
Registrován: 12 led 2005 22:43

Příspěvek od Kimi »

styx: me tohle delal, kdyz se zmenil radic disku.

styx_oarsman
Příspěvky: 97
Registrován: 24 úno 2006 00:06

Příspěvek od styx_oarsman »

kexik: no, nedaju sa v biose proste menit nastavenia. Lepsie povedane, daju sa zmenit, ale ked dam save and exit, pocitac zamrzne, a musim ho restartovat...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22489
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

styx ; a ked nabehnes do biosu po restarte tak su tam povodne nastavenia ? ak ano , to je na reklamaciu .. alebo skus CMOS clear , alebo load bios defaults .. a tam zasavovat .. ak nepojde , rovno ju chod vratit ..

styx_oarsman
Příspěvky: 97
Registrován: 24 úno 2006 00:06

Příspěvek od styx_oarsman »

pykin: no, tie zmeny v biose sa ukladaju, ale proste to nejde bez toho restartu.

inak som sa pokusal preinstalovat xpcka, kamos mi pozical disk (na tom svojom mam nejake data o ktore by som celkom nerad prisiel), ale setup z cd sam od seba nenabehne, spusti sa len dos, a ked sa pokusim spustit setup xpciek odtial z cdcka cez winnt.exe, vyhodi mi to modru obrazovku "not enough space to create swap file" a koniec. Z disku sa mi ale v dose neda nic vymazat, nejde ani naformatovat . . .
Inak sa ten disk chova pri normalnom spusteni (tj bez xp cdcka) rovnako ako ten moj, tj restartuje sa pocitac v momente, ked sa ma spustit system - len s tym rozdielom, ze skoci na tu modru obrazovku "system windows objavil chybu a vypol sa aby nedoslo k poskodeniu pocitaca . . ."

Tak neviem. Moj povodny plan bol na tento kamosov disk hodit provizorne system, len aby som mal kam zalohovat data, a potom xpcka od zakladu nainstalovat na moj disk. Momentalne zacinam zvazovat druhu moznost, a to vyhodit to cele von z okna :(

Odpovědět