$1milion - za důkaz že předražené kabely znějí lépe

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 říj 2007 15:12

fova: jestli tam nic neslysis, tak nema.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 03 říj 2007 15:25

fova píše:To neni o nejakych 300Kc :-)

Kdybych se rozhodl vymenit, vse co mam, tak je to u me celkem 8 kabelu:

2 kabely od mikrofonu k preampu
2 kabely od preampu ke zvukovce
2 kabely ze zvukovky do monitoru
2 kabely ze zvukovky do sluchatkoveho zesilovace

Coz bude investice presahujici nekolik tisic korun, kdyz si koupim hotove.
Proto chci mit jistotu, ze to ma smysl.
Největší vliv to má tam, kde jsou nejslabší signály - u mikrofonních kabelů. Tam mám ten StarQuad.
Ale ostatní kabeláž taky měním postupně (za standardní Gothamy - ty nejsou o tolik dražší, než Proel a přitom jsou opravdu poctivé)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Cyril

Příspěvek od Cyril » 03 říj 2007 15:41

Amorph píše:fova: jestli tam nic neslysis, tak nema.
Nesouhlasim, on to sice neslysi, ale pak na ten signal aplikuje treba kompresi a uz to slyset bude.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

fova

Příspěvek od fova » 03 říj 2007 15:53

2 Tudy: Myslis od mikrofonu k preampu nebo i od preampu do zvukovky?

nunu

Příspěvek od nunu » 03 říj 2007 16:11

u kabelu prenasejici analogovy signal by se to dalo jeste pochopit,nebo lepe vstrebat,ale u kabelu prenasejici digitalni spdif ???A preci ty rozdily existujou a jsou slysitelne,muzu kdykoliv demosntrovat...A nejen kabel,ale i delka,treba 0,5m versus 3m...Je to fakt tezce pochopitelne,ale je to vohuzel tak.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 říj 2007 17:37

nunu píše:u kabelu prenasejici analogovy signal by se to dalo jeste pochopit,nebo lepe vstrebat,ale u kabelu prenasejici digitalni spdif ???A preci ty rozdily existujou a jsou slysitelne,muzu kdykoliv demosntrovat...A nejen kabel,ale i delka,treba 0,5m versus 3m...Je to fakt tezce pochopitelne,ale je to vohuzel tak.
To je pak vždycky otázka jestli není ve hře jen mysl, které má hodně velkou "fantazii" a dokáže si přizpůsobit vjemy dle předpokladů. Hodně zajímavý by byl zcela "blind test" a ještě zajímavější změřené empirické hodnoty. Pokud něco funguje "jinak" i hodnoty různých veličin musí být různé ... Pokud ne , je to stejné ... Pokud dokážeš "změřit" že drahý kabel zní "lépe" než levný kabel - milion je tvůj :)

Vuid

Příspěvek od Vuid » 03 říj 2007 18:39

Hi-fi maniaci ovsem vedecke metody zasadne nepouzivaji (napr dvojnasobne slepy poslechovy test nebo mereni signalu na osciloskopu), spolehaji se zasadne na usi - kdyz vedi ktery kabel je zrovna zapojen:) Je to jako s temi senzibily.
Ted jsem asi nekoho nastval...
Samozrejme ze kabelaz musi byt kvalitni, ale nemusi byt ze zlata - to uz je pak takova "kabelova homeopatie".

Martin

Příspěvek od Martin » 03 říj 2007 19:14

Minulý rok jsem překabeloval celé studio z levných (proelu,noname...) na "sommer cabel" a to co jsem nesehnal od SC tak jsem pořídil planet waves vyměnil jsem i přepětové ochrany za síťový filtr SUPRA MD06-EU/SP.

Celkový rozdíl ve zvuku byl slyšitelný.
Jako bych z m-audia delta přešel na rme fireface800.
Naposledy upravil(a) Martin dne 03 říj 2007 19:35, celkem upraveno 1 x.

fova

Příspěvek od fova » 03 říj 2007 19:31

Hmmm, tak budu to muset prehodnotit :-)

nunu

Příspěvek od nunu » 03 říj 2007 19:37

Panove,muzu vas vsecky ubezpecit ze slo o slepe testy provadene mnou,jednim mym kamaradem nezavisle na druhem konci republiky a na zcela nezavislych lidech kteri nemeli prazadny duvod cokoliv zvyhodnit nebo nezvyhodnit,jednalo se o bezne lidi kteri maji radi muziku.

Testovalo se tak,ze meli v ruce dalkac,mohli si vybrat nejakou muziku (vybirali si dobre udelane veci ) pustili a poslouchali.Kdyz nabyli dojmu ze jsou pripraveni na zmenu,behem nekolika sekund se kabel prehodil a pustili si dany usek znovu.Ano provedl jsem jim i svinarny ze jsem nevymenil nic.Zmenu nevideli.

Zmerit to nikdo asi nedokaze. Vim, nebo spis tusim cim to bylo zpusobeno a dnes jiz i vim,jak toto odstranit,nebo minimalne eliminovat.

Ivo,bez urazky vazim si te pro tve zkusenosti,ale kdyz prijedes nekdy ke mne,mas to relativne kousek nekdy, na tve vlastni usi ti to predvedu a klidne na tvych nahravkach. Zmenim ti reproduktorovy kabel,nebo zapnu a vypnu koncak z pracky a reknes si sam zda slysis rozdil.

Klidne se s tebou i vsadim ze budes preferovat jako lepsi to,co ja,cili ze ten rozdil jasne uslysis.

Mimochodem,lze nebo nelze poznat zmenu ve zvuku vypaleneho cd (korektnim zpusobem,cili eac v secure modu a spravna rychlost vypalovani) od originalniho lisovaneho???? CRC bude na obou souhlasit.

Kolik ze je v banku kdyz to desetkrat uhadnu a nespletu se?

Nikdo mne neurazi ani nenastve kdyz si bude myslet neco jineho,odlisneho nez si myslim ja, hodne lidi takovou zkusenost nema.

elektri

Příspěvek od elektri » 03 říj 2007 19:40

pokud to slyšet je, tak to musí jít i změřit

fova

Příspěvek od fova » 03 říj 2007 19:46

Martine, jake presne Sommer kabely a Planet Waves si koupil?

nemo

Příspěvek od nemo » 03 říj 2007 19:52

Taky jsem nedávno vyměnil nástrojový kabel (basa -> aparát) z Proelu na Sommer Cable Spirit XXL (45,-/m) a rozdíl je naprosto evidentní. Jenom lituju, že jsem to neudělal dříve.

Ivo: Ten melounek je za rozdíl mezi Monster kabelem a 7k$ kabelem. Ten Monster asi nebude úplný shit.

nunu

Příspěvek od nunu » 03 říj 2007 19:52

elektri píše:pokud to slyšet je, tak to musí jít i změřit
Kdyz na to prijdes jak,bude z tebe velmi bohaty clovek.Netvrdim ze to nejde,jen ze to zatim nikdo neumi.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 03 říj 2007 19:55

Ten test s palenym cdckem by me zajimal! :)

Odpovědět