$1milion - za důkaz že předražené kabely znějí lépe

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
nunu

Příspěvek od nunu » 04 říj 2007 18:06

Jinak ani z toho pocitace to neni jednoznacne,vyvydeli jsme i nejake vylomeniny cd z mechaniky pres ide versus wav z HDD.Rozdil tam byl ve prospech placky.Pres asio drivery primo na spdif ESI Julie.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 04 říj 2007 18:08

Vuid: proc tomu neveris? Kdyz grabnes CD do fajlu, budes mit 100% kopii cd a nemusis pri prehravani resit jitter, ktery vznikne nepresnym ctenim landu a pitu.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 04 říj 2007 18:14

nunu píše:Jinak ani z toho pocitace to neni jednoznacne,vyvydeli jsme i nejake vylomeniny cd z mechaniky pres ide versus wav z HDD.Rozdil tam byl ve prospech placky.Pres asio drivery primo na spdif ESI Julie.
Takoveto testy jsou k nicemu pokud nejsou slepe. To asi nebyl regulerni slepy test co?
Nerikam tim ze v tomto pripade nemuze byt v poslechu rozdil, jen pripominam ze pri testech to chce metodu, jinak je to jen subjektivni pocit a nic vic....

Vuid

Příspěvek od Vuid » 04 říj 2007 18:21

Kermitak píše:Vuid: proc tomu neveris? Kdyz grabnes CD do fajlu, budes mit 100% kopii cd a nemusis pri prehravani resit jitter, ktery vznikne nepresnym ctenim landu a pitu.
Neverim totiz tomu ze prumerny cd player nedokaze to co kazda cd/dvd mechanika v pc - korigovat odchylky landu a pitu na cd.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 04 říj 2007 18:46

nunu píše:Svata pravda...Nicmene dokonaleho vysledku nedosahnes ani s emu.Dokonaly vysledek ale podle mne je pouziti superclocku,cili vest oddelene 256 x fs.A je vymalovano,kabelomanie konci.
To si nemyslím. Zase budeš honit kvalitu kabelu, transmitteru, receiveru, generátoru a nějaké fázové posuny. Jediné řešení od podlahy je s hodinama nepracovat nikde jinde než tam, kde to je nezbytně potřeba, tj. až u převodníku.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 04 říj 2007 18:50

Tak on ma clovek potrebu stale se za necim hnat :)
Vyresi se jeden krok a uz bude potreba vyresit druhy a tak porad dal, kdovi kam se dostaneme na ceste za dokonalym zvukem :)

nunu

Příspěvek od nunu » 04 říj 2007 18:52

bylo to takto...pavel Dudek sedel v kresle a poslouchal,vzdycky rek prepni a ja prepnul.Na monitor nevidel a uz vuuuuuuubec netusil ktery track je ktery...Takze myslim ze se to da nazvat jako objektivni slepak -)))A slysel jsem to i ja,ale prepinal jsem si to dalkacem z foobaru sam,ale predtim zamichal abych nevedel...

Kazdopadne rozdil je zcela nepodstatny,jen jsem chtel poukazat na to,ze pokud nekdo tvrdi ze to slysi,tak mu ja osobne verim.

Na prumernem cd playeru za uslysis tak kulove,to ani nemusis zkouset.
Naposledy upravil(a) nunu dne 04 říj 2007 18:57, celkem upraveno 1 x.

nunu

Příspěvek od nunu » 04 říj 2007 18:54

Ctirad píše:
nunu píše:Svata pravda...Nicmene dokonaleho vysledku nedosahnes ani s emu.Dokonaly vysledek ale podle mne je pouziti superclocku,cili vest oddelene 256 x fs.A je vymalovano,kabelomanie konci.
To si nemyslím. Zase budeš honit kvalitu kabelu, transmitteru, receiveru, generátoru a nějaké fázové posuny. Jediné řešení od podlahy je s hodinama nepracovat nikde jinde než tam, kde to je nezbytně potřeba, tj. až u převodníku.
Ano,mas naprostou pravdu.Neuvedomil jsem si to,ale je to stale mensi zlo nez PLL.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 04 říj 2007 19:01

Vuid píše:Neverim totiz tomu ze prumerny cd player nedokaze to co kazda cd/dvd mechanika v pc - korigovat odchylky landu a pitu na cd.
Tam nejde o nějaké korigování. Tam jde o to, že při grabování se data načtou do bufferu a hodiny se "zahodí". Tudíž máš bezchybná data a k nim se pak vygenerují fungl nové hodiny ve zvukovce a těmi se krmí převodník. U CD přerhávače krmíš převodník původníma hodinama a jejich odchylka od signálu nesoucího digitální data (neboli jitter) je závislá na všem možném včetně landů a pitů, kalibrace laseru nebo otáček média v mechanice.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 04 říj 2007 20:28

Ctirad píše:
Vuid píše:Neverim totiz tomu ze prumerny cd player nedokaze to co kazda cd/dvd mechanika v pc - korigovat odchylky landu a pitu na cd.
Tam nejde o nějaké korigování. Tam jde o to, že při grabování se data načtou do bufferu a hodiny se "zahodí". Tudíž máš bezchybná data a k nim se pak vygenerují fungl nové hodiny ve zvukovce a těmi se krmí převodník. U CD přerhávače krmíš převodník původníma hodinama a jejich odchylka od signálu nesoucího digitální data (neboli jitter) je závislá na všem možném včetně landů a pitů, kalibrace laseru nebo otáček média v mechanice.
Asi chapu jak to myslis. Rekl bych ze muj cd player se ale chova uplne stejne jak to popisujes u cd mechaniky+zvukovky v pc. Copak asi znamena napis "PULSE D/A CONVERTER" na mem (celkem beznem) cd playeru? Rekl bych ze to znamena ze prevodnik ma svoje hodiny. To sice nemam overeno ale zda se mi to logicke - jde prece o kvalitni poslech tak proc to kvalitne nevyrobit?

nunu

Příspěvek od nunu » 04 říj 2007 20:37

rekl bych ze je to SONY.Myslim te tim oznacovali nejaky konkretni obvod,ale uz nevim,dlouho se tomu nejak nevenuju a zapominam...Jinak kazdy prevodnik ma svoje hodiny,naprosto kazdy.

To sice nemam overeno ale zda se mi to logicke - jde prece o kvalitni poslech tak proc to kvalitne nevyrobit? - tomu nerozumim.Nicmene jedinny sony se kterym bych zil bez nejakych velkych zasahu je SCD777ES. Modelove rady XA-..ES mne nechavaji naprosto chladnym a jde to jeste mnohem lepe.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 04 říj 2007 22:01

Vuid píše:Asi chapu jak to myslis. Rekl bych ze muj cd player se ale chova uplne stejne jak to popisujes u cd mechaniky+zvukovky v pc. Copak asi znamena napis "PULSE D/A CONVERTER" na mem (celkem beznem) cd playeru? Rekl bych ze to znamena ze prevodnik ma svoje hodiny.
To pochybuju. Převodník v klasicky řešeném CD přehrávači nemůže mít svoje hodiny už jenom z toho důvodu, že by se jeho hodiny rozjížděly s hodinama dat, které mu tečou z transportu. DAC se vždycky (o výjimkách mezi stolními přehávači nevím) synchronizuje na hodiny dat z transportu. To je právě ten problém.
To sice nemam overeno ale zda se mi to logicke - jde prece o kvalitni poslech tak proc to kvalitne nevyrobit?
Vyrobit kompletně "asynchronní" CD přehrávač taky není problém. Ale nikdo z výrobců CD mechanik to dělat nebude, protože 99,99% konzumentů je to fuk. A kór dneska. A výrobci highend zařízení zase nemají zázemí na to, aby si vyráběli vlastní CD mechaniky včetně řídících čipsetů.

Dalo by se to, ale vyrobit v rámci DIY a využít právě toho, že tentýž problém vyřešili dávno jíní v PC branži. Jako základ bych vzal třeba efiku ( http://www.genesippc.com/efika.php ). Na IDE vrazit nějakou dobře vybranou mechaniku, co dobře grabuje. Do PCI nějakou vysoce kvalitní zvukovku nebo digitální interface, jako firmware linux s cdparanoia + nějaké další utilitky, ovládání přes lirc, naskriptovat přehrávací funkce a tradá. A když už jsme v tom, tak se tam dá dát i harddisk a přidělat tam možnost zgrábnout CD do flacu a přehrávat to z disku, přidat podporu dalších formátů a když už je tam LAN rozhraní, tak třeba i přehrávání internetových rádií atd atd atd. Jenže kdo by to dělal?

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 04 říj 2007 22:04

nunu píše:Jinak kazdy prevodnik ma svoje hodiny,naprosto kazdy.
Měli bychom si srovnat terminologii, zjevně každý pod pojmem "svoje hodiny" myslíme něco jiného ;)

nunu

Příspěvek od nunu » 04 říj 2007 23:47

tema hodinama v cd jsem myslel masterclock ktery byva ve vetsine pripadu 384 x fs, u sony zase 512 x fs. Na tech 384 x fs je zavesen i transport, ktery na ne pousti data.Transport svoje vlastni hodiny nema,alespon jsem to nikdy nevidel.Sony to ma ale jinak, DAC jede na 512 a transport na 384,alespon modely XA7ES, XA5ES, XA30ES atd.Dokonce i SCD777ES to ma takto.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 05 říj 2007 11:56

James Randi je u mne kanon ;-) fakt mu drzim palce v poirani mytu. Behringer forever ;-)

S tama kabelama ... ono taky zalezi na prostredi. Pokud se kolem nedeje zadny ruseni tak rozdil mezi Gotham a Proel treba nepoznas ale pokud mas 5km od baraku vysilac pro stredni cechy nebo staci na baraku BTWku, radioalarm nebo podobny zarizeni emitujici elmg. pole tak ten rozdil muze bejt sakra znat.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Odpovědět