$1milion - za důkaz že předražené kabely znějí lépe

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 říj 2007 19:59

fova píše:Martine, jake presne Sommer kabely a Planet Waves si koupil?
Upřímně řečeno Planet Waves je jediný kabel (mikrofonní) kde jsem ten rozdíl slyšel. Po vychválení jidne jsem si ho (nelevně) koupil - a at jsem dělal co dělal, znělo to hůř ostatní normální kabely, které jsem tu měl ... Tisícovka vyhozená z okna ...

nunu

Příspěvek od nunu » 03 říj 2007 20:01

Neveris, co -)))) Mne to nevadi,to ze jsme opakovane rozeznali co hraje a nespletli se svedci jen o tom,ze jsme meli budto neskutecne stesti nebo ze to na nekterych sestavach poznat lze.Nic vic -)

Martin

Příspěvek od Martin » 03 říj 2007 20:07

Ivo píše:
fova píše:Martine, jake presne Sommer kabely a Planet Waves si koupil?
Upřímně řečeno Planet Waves je jediný kabel (mikrofonní) kde jsem ten rozdíl slyšel. Po vychválení jidne jsem si ho (nelevně) koupil - a at jsem dělal co dělal, znělo to hůř ostatní normální kabely, které jsem tu měl ... Tisícovka vyhozená z okna ...
já ty planet waves raději taky nedoporučuji.
měl jsem připojené klávesy pomocí TRS-TRS od PlanetW a oba šuměly, vyreklamoval jsem je a další várka se chovala v pohodě.
ale důvěru už v PW nemám.
taky si myslím, planet waves jsou hodně předražené.
Náš kytarista si je naopak nemůže vynachválí (prý vydrží všechno a kvalita super)...

Sommer Cable = dostupná kvalita
Naposledy upravil(a) Martin dne 03 říj 2007 20:18, celkem upraveno 2 x.

nunu

Příspěvek od nunu » 03 říj 2007 20:08

Panove,to je neprenositelne.Co je u jednoho vnimano jako prinos,muze u druheho diky jinym komponentum znamenat znamenat zhorseni.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 03 říj 2007 20:46

ja pouzivam planet waves pedalboard kit (ci jak se to menuje) na propojeni mezi krabkama na pedalboardu (maji sroubovaci jacky), a PW mam i od boardu k ampu (je to model s vestavenou funkci mute a taktez se sroubovacima jackama) a zatim absolutni spokojenost. chtel sem puvodne na pedalboard george LS, ale musel bych na ne tehdy cekat asi dva mesice, tak sem koupil PW a nelituju. jinak z kytary do boardu mam kroucenej kabel od firmy bullet, vrele doporucuju pro vsechny kytaristy/baskytaristy, kteri si po normalnich kabelech slapou a nejsou schopni se to odnaucit;-)

Vuid

Příspěvek od Vuid » 03 říj 2007 23:22

Acid Punk píše:Ten test s palenym cdckem by me zajimal! :)
No to me taky! Nekdy bych rad takoveho ostrileneho hifistu podrobil skutecnemu slepemu testu. Hifista by sam sedel v poslechove mistnosti a poslouchal mnohokrat tu samou (kratkou) skladbu aniz by tusil jestli hraje z origos cd nebo vypalenyho. V ruce by mel papir - poslech c. 1, 2,... a psal by co slysi. Skladbu by poustel nekdo v jine mistnosti, poradi (palene/nepalene) by urcoval hod kostkou (treti - kontrolni osoba). CD by se po kazdem pokusu vyjmulo z mechaniky. Intervaly mezi skladbami by byly naprosto stejne, nebo nahodne (hod kostkou), stejne tak by se musela vyresit hlasitost. Na konec by se provedla statisticka analyza a videlo by se:)

nunu

Příspěvek od nunu » 04 říj 2007 15:44

nemuzes to poustet nekomu jen tak bezhlave,takove a nebo makove...Musis respektovat jeho potreby a kdyz rekne zmena musis vymenit.Hlavne ale musis mit aparat na kterem to poznat opravdu jde,jestli si myslis ze to jde poznat na cemkoliv,hrube se mylis.Ale pokud chces,muzes si to zkusit na mne a u mne.A to jeste na plackach na kterych to poznat jde,pokud nebude excelentne nahrana,nepoznas ani prd...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 04 říj 2007 16:31

nunu: ono to neni o tom, jestli jde o kopii nebo original, protoze pokud original spravne grabnes a vypalis, klidne i nekolikrat po sobe, ziskas bitove zcela identickou kopii. Muj nazor je ten, ze rozdil, co slysis, je zpusoben tim, jak je prehravac schopny cist dane cd-r, jak presne jsou pity vypalene (uz jsem nekolikrat videl cd-r kopii, ktera byla lepsi nez original), atd. Dospel jsem k opacnemu poznatku nez ty, ze naopak cim lepsi cd transport, tim mene mas sanci nejaky rozdil slyset.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 04 říj 2007 17:02

nunu píše:u kabelu prenasejici analogovy signal by se to dalo jeste pochopit,nebo lepe vstrebat,ale u kabelu prenasejici digitalni spdif ???
A co je "digitální S/PDIF" jiného než zase analogový signál, co se v převodníku mění na jiný analogový signál? Pokud by to rozhraní bylo asynchronní celkově chytřejší a hodiny se do tohoho přidaly až v převodníku, byla by celá diskuse o vlivu kabelů, transportů a jitteru bezpředmětná, stejně jako je bezpředmětná při kopírování souborů v počítači.

Co se týče analogových kabelů, tam zastávám následující teorii. Výstup komponentu má nějakou impedanci, kabel má nějakou impedanci a vstup komponentu má taky nějakou impedanci. Když to spojím dohromady má to nějakou výslednou impedanci (dalo by se udělat náhradní schéma pomocí RLC článku), což není nic jiného než nějaká obecná pásmová propust/zádrž. Tudíž to pak ve výsledku dělá nějaké jemné zdvihy a poklesy v charakteristice.

Z toho pak plyne celá kabelománie, kdy někomu nějaký kabel "sedne" mezi komponenty tak, že mu vzniklý "korekční obvod" někde něco správně dorovná a někde naopak něco správně potlačí a výsledek je dokonalý. S jinými komponenty to ale samozřejmě nefunguje, takže můžeme svatý grál hledat donekonečna. Problém totiž není ani tak v těch kabelech, jak spíš v těch komponentech samotných.
Naposledy upravil(a) Ctirad dne 04 říj 2007 17:09, celkem upraveno 1 x.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 04 říj 2007 17:06

nunu píše:Mimochodem,lze nebo nelze poznat zmenu ve zvuku vypaleneho cd (korektnim zpusobem,cili eac v secure modu a spravna rychlost vypalovani) od originalniho lisovaneho???? CRC bude na obou souhlasit.
To záleží, na čem to budeš poslouchat. Pokud to bude klasický CD transport, kde to jede synchronně od placky až po D/A a nabaluje se tam jitter už od samotných pitů a landů, tak to na slušnéjší aparatuře uslyšíš.

Pokud to budeš přehrávat v PC, kde jitter daný médiem a mechanikou zkoriguje firmware mechaniky a dál se s tím pracuje zcela asynchronně až do zvukovky, tak uslyšíš prd.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 04 říj 2007 17:40

Ctirad píše:
nunu píše:Mimochodem,lze nebo nelze poznat zmenu ve zvuku vypaleneho cd (korektnim zpusobem,cili eac v secure modu a spravna rychlost vypalovani) od originalniho lisovaneho???? CRC bude na obou souhlasit.
To záleží, na čem to budeš poslouchat. Pokud to bude klasický CD transport, kde to jede synchronně od placky až po D/A a nabaluje se tam jitter už od samotných pitů a landů, tak to na slušnéjší aparatuře uslyšíš.

Pokud to budeš přehrávat v PC, kde jitter daný médiem a mechanikou zkoriguje firmware mechaniky a dál se s tím pracuje zcela asynchronně až do zvukovky, tak uslyšíš prd.
Takze verdit, poslouchejte CD, grable na HDD ve Flac pres emu 1212M a bude vam hej? :-)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 04 říj 2007 17:44

Jo :)

Shodan

Příspěvek od Shodan » 04 říj 2007 17:46

No tak jo, ale kdo teda dostane ten MegaDolar?
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Vuid

Příspěvek od Vuid » 04 říj 2007 17:56

Acid Punk píše:
Ctirad píše:

Takze verdit, poslouchejte CD, grable na HDD ve Flac pres emu 1212M a bude vam hej? :-)
Vypada to (podle Ctiradovy teorie) ze to je asi nejlepsi cd player!
Ne ze bych tomu veril....

nunu

Příspěvek od nunu » 04 říj 2007 17:59

Svata pravda...Nicmene dokonaleho vysledku nedosahnes ani s emu.Dokonaly vysledek ale podle mne je pouziti superclocku,cili vest oddelene 256 x fs.A je vymalovano,kabelomanie konci.

Odpovědět