Cekat na Waldorf Pulse 2 ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: Cekat na Waldorf Pulse 2 ?

Příspěvek od dendy » 26 zář 2014 15:05

m4x píše:Dendy, očekáváme druhý dojem ;)
to asi narazas na toto:
dendy píše: nic extra paradne
teraz si uvedomujem ze to mozno vyznelo inak nez som myslel :-)))

tymto som nemyslel akoze zvuky pulsu nie su "nic extra paradne" .. ze to moje demo neni nic moc extra, len tak zbuchane narychlo prvu hodinu po vybaleni z krabice :)) pulse je paradny, nepamatam sa kedy som bol z nejakeho syntaku takto nadseny ... fakt allrounder, od basov, cez leady, perkusivne zvuky, FX az po pady (poly vdaka tej parafonii, ktora je mimochodom fakt super)

charakter filtra mi moc vyhovuje, super je ze sa da ovedrivovat vstup do filtra (zvysenim hlasitosti oscilatorov) a plus tym ze aj za filtrom je drive/distortion modul tak fkat parad.. mod matrix skvela vec .. ako neviem ci vobec v cenovej kategorii do 500e existuje analog ktory by pulse prekonal ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 pro 2014 18:21

ak mate niekto pulse2, checknite aku mate verziu firmwaru.. ja som mal 1.01 ale aktualna je 1.17 ..

http://www.waldorf-music.info/pulse2downloads

celkom dost novych veci, fixov ale aj vylepseni je tam popridavanych .. okrem novych mod source/destinations napriklad aj polychain rezim, takze kto ma $$$ naviac moze kupit viac pulsov a mat true poly analog :-)

inak na OSX mi to pri prvom spusteni znehlo, dobehlo a potom na pulse aj po vypnuti zapnuti stale svitil len dole napis "Sys? Midi! Usb!" .. uz som sa zdesil ze som si odpalil stroj ale ked som ten updater spustil znova, zase prebehol korektne, pulse sa restartol a uz fici ako ma .. Takze sa netreba lakat, ak by vam to spravilo to iste len to pustite znovu ..

btw. pre iPad vrelo doporucam stiahnut tuto app-ku, vyborny patch editor (teda appka primarne je na plynule morfovanie medzi viacerymi patchmi ale od 6:23 vo videu ukazuje cast kde je plnohodntny patch editor)

samotna appka je free a potom v nej ako in-app purchase treba dokupit licenciu pre Pulse2 .. vyborna vec ..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 04 led 2015 11:36

ppc, brathm. Z toho aj song poskladat :-)

m4x

Příspěvek od m4x » 04 led 2015 16:10

Dendy, tomu se říká láska na první pohled ;) Nechystáš se pořídit další kusy pro polychain režim? Podle mě 100x lepší (lépe hrající) řešení než jakékoliv VA na trhu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 led 2015 18:04

hah no keby sa mi peniaze mnozili na ucte tak hned :-)) je to fakt mazel, spolu s minibrutom u mna ostanu este VELMI dlho :-) ..

bassline

Příspěvek od bassline » 04 led 2015 18:44

dendy: Inak gratulacia ku kupe, ani som nemal moznost ti zapriat :twisted:

Skus spravit demo este s inymi zvukmi ak by sa ti chcelo...nejake overdrive/distortion basy by to malo vediet robit :) Ale najlepsie bez tych bicich co pouzivas a radsej solo zvuky a znormalizovane nech to nehraje potichu :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 led 2015 20:07

myslis daco taketo ?? https://www.dropbox.com/s/ul6k28fhqnvz2 ... albass.wav

btw take dema ze 1 solo zvuk nerobim to ma nebavi a takych je plny net... ja sa vzdy snazim robit viac-menej muzikalne demo.. realnu ukazku realnych zvukov v ramci kompozicie, podla mna to cloveku napovie viac nez nejake onanie s 1 patchom :-) jedna vec je samostanty zvuk, a druha ako sedi syntak v mixe, ako sa presadi trebars viac stop naraz a podobne...

henten wav je inak layer 3 zvukov :-)

bassline

Příspěvek od bassline » 04 led 2015 20:59

Nieee, layer nie :lol:

Normalny single osc, ale pretiahnuty filtrom+drive a nejaka modulacia na osc este. Ale nevadi no :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 led 2015 22:10

bassline: tak mozno toto, narychlo nejake kruticske onánie, od jednoducheho 1 osc zvuku az po extremnejsie modulacie konciace uplnym bordelom :-))

http://files.dendy.sk/index.php?dir=waldorf_pulse2

bassline

Příspěvek od bassline » 06 led 2015 01:33

dendy píše:bassline: tak mozno toto, narychlo nejake kruticske onánie, od jednoducheho 1 osc zvuku az po extremnejsie modulacie konciace uplnym bordelom :-))

http://files.dendy.sk/index.php?dir=waldorf_pulse2
Mnaaaaaam, presne take som mal na mysli :P

Phatttt :)
m4x píše:bassline, zkus dema od Thomana (mp3 256 kbps).
Tiez fajne

Odpovědět