Co vam priniesol rok 2019 ? (HW/SW)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dendy
Vybavení

Co vam priniesol rok 2019 ? (HW/SW)

Příspěvek od dendy »

Tradicny koncorocny thread. Co ste zakupili do studia tento rok ? Na co sa chystate ten buduci ?

U mna to bolo celkom plodne :)

- iPad MINI5
(velka spokojnost, zatial asi najvykonnejsi "komp" na muziku co som kedy mal, mozno prvykrat v zivote nemam pocit ze by som bol akomolvek limitovany vykonom)

- Behringer Neutron
(krasne spinavy az oldschool zvuk, velmi inspirativny stroj)

- Arturia MicroFreak
(neuveritelny pomer cena/vykon, nekonecny zdroj zaujimavych zvukov)

- Waldorf Blofeld
(co dodat, niekym zatracovany, pre mna keden z top VA synthov co boli kedy spravene. skvely)

- Behringer TD-3
(konecne !! 303 😍)

- Novation Mono Station
(vianocny dar on manzelky :-) Fakt dobry zvuk, v celku prekvapenie ako velmi tucny a dravy zvuk to ma.

Co by som chcel od roku 2020 ?

- Vymenit Mono Station za BassStatio2 (To je jedina moznost sko sa vzdam Mono Stationu, lebo, ten zvuk je fakt mazec :-)
- Mat dost casu na dokoncenie noveho albumu.
Naposledy upravil(a) dendy dne 26 pro 2019 23:12, celkem upraveno 2 x.

Magion

Re: Co vam priniesol rok 2019 ? (HW/SW)

Příspěvek od Magion »

Já se rozhodl pro redukci stop ve studiu a spíše zaměření na kvalitu signálu:
- Prism sound Lyra 2 - 4ch AD/DA - slyšitelný upgrade oproti RME Fireface 400 i ZEDR16
- Thermionic Culture Rooster 2 - dokáže nahrávaný signál zpracovat čistě i pěkne nabarvit až zkreslit, VAčka pěkne "zanalogověly"
- Faderfox UC4 - konečně MIDI kontorler na liveka jaký jsem si vžycky přál - malý, lehký, promyšlený a přesný
- Bela - super platforma na interaktivní audio projekty

a začal jsem se trochu učit Supercollider... :P

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Asi tu budu za největší socku, ale děcka rostou a tak byl čas postavit si stůl na míru a vyrobit si na něm malý low budget hudební koutek. Do toho mi přibyl:
- monitor Eneby
- DIY Dreadbox Lil Erebus (za popálené ruce a hodiny práce to možná stálo, časem vyrobím case)
- bratr dodal pod stromeček rozšíření OXa pro IK Multimedia Syntronik. Málo možností, ale super zvuk a efekty.

Na koncerty Nord Electro 5D (v akci, nastupovala řada 6) nahradil Kurzweil PC3, který mi chybí víc než bych čekal.

Teď už nechci o gearu ani slyšet. Je čas skládat a nahrávat. Když mládež usne.

ElectroGrowl

Příspěvek od ElectroGrowl »

tento rok Ozone 9, 2020 dufam ze objavim nejake atraktivne soft-synths

HW zatial neplanujem nakolko v izbe u nas niesom sam a nieje tu miesto na to :D

matucha

Příspěvek od matucha »

Ja si letos taky poridil stul. Nakonec jsem vzdal, ze si ho udelam na miru, protoze neni cas se tim poradne zabejvat. A ten co jsem koupil vysel zhruba na stejny penize co by me stal ten na miru.
Kvuli zlepseni akustiky a prostoru pro praci jsem po 10 letech vymenil monitor za 55" 4k. Bylo to relativne levny a tak kdyz uz jsem delal tu reorganizaci...

.
curuxa_quicksnap.jpg

A pak jsem mel nejaky neumann obdobi, protoze jsem koupil 3 KM76, jednu U89 a od Pytkina U87. Vsechno super hrajici mikraky, ktery jsem pravdepodobne nepotreboval, ale mam vic na vyber ;). Na ty fotce jsou 4, protoze dva uz jsem mel a na patej nemam krabicku, takze by to nebyla cista fotka ;).

.
km76.JPG
.
u87u89.jpg
.

A pak nejaky veci okolo uloziste dat a ruzny HDD atd... myslim, ze stat ma letos ze me radost (za posilani penez do ekonomiky). Brrrrr. Tfuj.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

matucha píše: myslim, ze stat ma letos ze me radost (za posilani penez do ekonomiky).
:))))

mas to tam moc pekne, ergonomicke.. posobi to inspirativne... :palec+:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

dedko píše:
26 pro 2019 19:22
Dendy, si to zobral nejako zhurta, nie?
a tak trosku.. ostali mi peniaze ked som rozpredal graficke karty z kryptokopáča tak som reinvestoval :mrgreen:

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Tak mě rok 2019 nepřinesl nic. Musel sem si poctivou manuální prací vydělat na Korg Minilogue XD. Předělal sem si Alesis Ion do formátu kdy mě baví ho programovat. A ještě sem si vyrobil stojan ze dřeva na to všechno harampádí.
soimmo1_workspace.jpg

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Já mám pocit, že jsem letos nakoupil asi jen jeden plugin - za 5E Ugritone RIOT Drums. Moc pěkný a hezky použitelný bicí, pokud člověk chce dirty 90's zkušebnu:) Celý rok jsem koketoval s upgradem zvukovky, ale nakonec ta současná překvapivě pořád uplně nechcípla a já neměl to srdce ji vyhazovat.

No a konečně jsem se po letech dostal k programování svého kytarového VST, což je jednak super zkušenost a jednak si přes to občas krásně zabrnkám:)

matucha

Příspěvek od matucha »

dendy píše:
26 pro 2019 18:00
Co by som chcel od roku 2020 ?

- Mat dost casu na dokoncenie noveho albumu.
To si taky preju uz mnoho let a misto toho kupuju mikraky a pak musim makat ;).

matucha

Příspěvek od matucha »

Amorph píše:
27 pro 2019 11:59
Já mám pocit, že jsem letos nakoupil asi jen jeden plugin...
Jo vidis soft, na ten jsem uplne zapomel. Bylo letos to vyroci steinbergu? To sem presel z cubase 6 na 10, protoze upgrade stal polovinu a me se fakt hodilo pouzivat exportovani vice regionu (cycle markers) naraz. To 6 neumela a delat to externe byl protivnej krok navic.

A pak jsem si po zkouknuti toho jak micha Eric Valentine koupil Fabfilter Saturn, ProG a Oeksound Soothe.

Jo a taky upgrade (Fabfilter) ProL2, jako alternativu k Limitless.

matucha

Příspěvek od matucha »

Magion píše:
26 pro 2019 19:23
Já se rozhodl pro redukci stop ve studiu a spíše zaměření na kvalitu signálu:
- Prism sound Lyra 2 - 4ch AD/DA - slyšitelný upgrade oproti RME Fireface 400 i ZEDR16
- Thermionic Culture Rooster 2 - dokáže nahrávaný signál zpracovat čistě i pěkne nabarvit až zkreslit, VAčka pěkne "zanalogověly"
- Faderfox UC4 - konečně MIDI kontorler na liveka jaký jsem si vžycky přál - malý, lehký, promyšlený a přesný
- Bela - super platforma na interaktivní audio projekty

a začal jsem se trochu učit Supercollider... :P
Prism ma v tomhle fakt super reputaci. Tu a tam pokukuju po Titanu nebo Atlasu, ale narazim na to, ze nefachaj po 8 kanalech AES/EBU a nejsou komplet po XLR. Jako ty jacky bych asi prezil a zrejme RME AES karta by nejak spolupracovala s ADAT kartou (ne na stejnym internim mixaku). Ale pa zas narazim na to, ze ten ADAT na tehle prismech je jenom jeden, takze nemuzes pouzit vsech 8 kanalu pri vyssich samplovacich. Nechapu. Lyra tenhle problem samozrejme nema. Takze teda leda ADA8XR, ktery stoji i zdruhy ruky obe ledviny a kus jater. Nehlede na to, ze je to jak starej model? 15 let?

S roostrem je urcite hromada legrace.

matucha

Příspěvek od matucha »

Stardust píše:
26 pro 2019 20:35
Asi tu budu za největší socku, ale děcka rostou a tak byl čas postavit si stůl na míru a vyrobit si na něm malý low budget hudební koutek.

Teď už nechci o gearu ani slyšet. Je čas skládat a nahrávat. Když mládež usne.
Nejvetsi legrace je, ze dneska na delani dobry hudby nepotrebujes skoro nic a ty DIY veci maj svoje kouzlo, ktery inspiruje casto vic nez drahy hracky. Tj zadna socka.

Odpovědět