Hudební nadšení vs. nechuť tvořit

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
delay

Re: Hudební nadšení vs. nechuť tvořit

Příspěvek od delay » 29 dub 2013 13:46

+ jen doplním, že velmi často (ne vždy) je to taky o pocitu vlastní důležitosti, platí tady rovnice, že čím méně toho máš za sebou, tím úzkostněji neseš břemeno veřejného neúspěchu a opačně. Člověk musí mít taky víru sám v sebe a když už se rozhodne, že s tím sekne viz Oxygen, tak to podle mě chce dost odvahy, nedokážu si to představit. Takže určitě hraje nějakou roli i myšlení a nějaké to duchovní zdraví nebo jak to nazvat.

dano

Příspěvek od dano » 29 dub 2013 14:06

dendy píše:
Oxyygen píše:Tvorba hudby je ve vysledku uplne stejna cinnost jako uvarit si dobre jidlo nebo treba vyrobit policku. Jde jen o pocit stesti a sebeuspokojeni a je jedno cim ho dosahnete

A chimera, ze tvorba hudby (umeni) je neco vic, mi v mem veku prijde uz detinska.
Teda, velmi casto sa nemozem stotiznit ked nieco napises, ale s tymto teda suhlasim do poslednej bodky :-) Mam na to uplne rovnaky nazor ...
Jasne, s tymto suhlasim aj ja. Akurat ze je to v dost velkom rozpore s tym, co Oxygen pisal vyssie. Podla jeho predoslej argumentacie by nemal ani varit ani vyrabat police, pokial to nerobi tak dobre, ako majstri vo fachu... A s tym teda mam problem.

Scorpi.03

Příspěvek od Scorpi.03 » 29 dub 2013 14:10

Já to mám třeba tak, že jak přichází jaro, tak s ním i nějaká inspirace, to končí někdy na podzim.. Přes zimu mě třeba vůbec nic nenapadá, akorát s kapelou skládám trošku jinou hudbu a furt si říkám, že bych mohl konečně dělat to, co opravdu chci a co se mi líbí, ale na to zatím ještě nepřišla řada ani inspirace..

James L.

Příspěvek od James L. » 29 dub 2013 14:54

Otázka je co dělat, když člověk nakonec dospěje k tomu, že ho to nebaví, ale nemá koule na to s tím přestat kvůli investovanému času a penězům co do toho vrazil.

Jasně, sebrat odvahu a nechat toho, ale jak se přesvědčit? Co s volným časem? Co když nenajdu nic, co by nahradilo to, co už jsem dělal tolik let? Stojí mi za to s tím seknout?

dano

Příspěvek od dano » 29 dub 2013 14:56

James L. to je uplne jednoduche. Predas a kupis vlaciky :-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 29 dub 2013 15:00

James: covece to se mi zda jako blbost. Zkouset se da kdykoliv cokoliv. Pokud mi bude hudba chybet, tak se k ni za cas muzu kdykoliv vratit a treba zacit znova/lepe/z jineho uhlu. Pokud jsem to nemel jako kseft, ale ciste pro zabavu, tak myslim fakt neni problem to kdykoliv opustit, tam snad neni ceho litovat ne? I kdyz ja se snazim u vseho co me bavi zachovavat kontinuitu, ale proc bych to mel resit u veci, ktera me nebavi?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 29 dub 2013 15:04

James L. píše:Otázka je co dělat, když člověk nakonec dospěje k tomu, že ho to nebaví, ale nemá koule na to s tím přestat kvůli investovanému času a penězům co do toho vrazil.

Jasně, sebrat odvahu a nechat toho, ale jak se přesvědčit? Co s volným časem? Co když nenajdu nic, co by nahradilo to, co už jsem dělal tolik let? Stojí mi za to s tím seknout?
casto mi chybi trpelivost a veci opoustim uz predtim, nez je obsahnu, ale ve chvili, kdy mam pocit, ze 'kdybych chtel', tak bych vedel, jak je zvladnout. :/ ale v tyhle oblasti tohle nehrozi, i kdybych zil stovky let, vzdycky je co novyho objevovat a ucit se, od teorie pres orchestrace, zvladnuti nastroju, technologii, zvuceni... mam opacnej problem, ze nevim, co driv.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 29 dub 2013 15:10

záleží asi aj na tom či sa na seba človek pozerá očami iných alebo svojimi.. ja svoju aktuálnu tvorbu porovnávam iba so svojou tvorbou.. sledujem odkial sa posúvam a plánujem kam sa posuniem.. nevidím dovod porovnávat sa s inými, a ani sa mi to nedá, ved predsa varenie je uplne iná činnost ako jedenie.. ked uvarím tak možem ochutnat svoj výtvor a výtvor iného kuchára a porovnávat, ale nemožem predsa porovnávat moje varenie ako činnost (ktorá ma baví) s chutou už hotového jedla od iného.. keby som si bol istý že už ma to nebaví tak sa na to vyfláknem, keby som zistil že už sa nedokážem viac posunút, tak by som sa na to možno vyflákol.. a možno aj nie..
ja stále vidím velký rozdiel medzi "duchovným obohatením sa, kde ciel je samotná cesta (vtedy chcem spravit hudbu)" a "snahou dostat sa do rádia, kde ciel je dostat sa do rádia (vtedy chcem dostat sa do rádia) slovo rádio je možno zamenit za iné, napr. povedomie fanušikov, výrivka na štrbskom plese, etc.. :) kompromis medzi tým v mojich očiach neexistuje..

btw: Oxygen, u teba som si už viac krát všimol, že rád doporučuješ ludom vykašlat sa na tvorbu (príp. web s hudbou atd..) a ako dovod uvádzaš svoj príklad, imho dost nefér..
Oxyygen píše:A chimera, ze tvorba hudby (umeni) je neco vic, mi v mem veku prijde uz detinska.:)
..viac ako čo ?

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 29 dub 2013 15:11

Brooklyn / juanita juarez píše: mam opacnej problem, ze nevim, co driv.
prresne :)

dano

Příspěvek od dano » 29 dub 2013 15:15

ReaktoplazmAR píše:btw: Oxygen, u teba som si už viac krát všimol, že rád doporučuješ ludom vykašlat sa na tvorbu (príp. web s hudbou atd..) a ako dovod uvádzaš svoj príklad, imho dost nefér..
tak vies, nie kazdy ma tu cest robit didzeja a odbornika na vesmir v lokalnom radiu :-)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 29 dub 2013 15:20

dano píše:
dendy píše:
Oxyygen píše:Tvorba hudby je ve vysledku uplne stejna cinnost jako uvarit si dobre jidlo nebo treba vyrobit policku. Jde jen o pocit stesti a sebeuspokojeni a je jedno cim ho dosahnete

A chimera, ze tvorba hudby (umeni) je neco vic, mi v mem veku prijde uz detinska.
Teda, velmi casto sa nemozem stotiznit ked nieco napises, ale s tymto teda suhlasim do poslednej bodky :-) Mam na to uplne rovnaky nazor ...
Jasne, s tymto suhlasim aj ja. Akurat ze je to v dost velkom rozpore s tym, co Oxygen pisal vyssie. Podla jeho predoslej argumentacie by nemal ani varit ani vyrabat police, pokial to nerobi tak dobre, ako majstri vo fachu... A s tym teda mam problem.
To byl MUJ osobni postoj, ktery neni platny pro kazdyho. Jen jsem se podelil o svoji zkusenost, co jsem zazil ja. Dostal jsem se do nejakeho levelu a uz me neuspokojuje delat prumerne veci, kdyz vim ze ostatni jsou sikovnejsi. Radsi se budu radovat z jejich tvorby nez abych se trapil se svoji.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dano

Příspěvek od dano » 29 dub 2013 15:24

OK ved beriem, ja nehovorim ze to tak nemas citit, len ze je to v miernom rozpore s tym co si napisal nizsie... to je cele...

mimochodom robit priemerne veci je niekedy najtazsie. slovo priemer znamena nie slabu alebo horsu kvalitu, ale nieco, co je natolko priemerne, aby to bralo vacsinoveho divaka alebo posluchaca. priemer = stredny prud.

v USA robili vyskum, kde muzom ukazovali fotografie troch zien, pricom dve boli skutocne a tretia bola vzdy spojenim - priemerom tych dvoch. Na celej ciare sa najviac pacila prave tato priemerna zena.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 29 dub 2013 15:37

delay píše:+Člověk musí mít taky víru sám v sebe a když už se rozhodne, že s tím sekne viz Oxygen, tak to podle mě chce dost odvahy, nedokážu si to představit. Takže určitě hraje nějakou roli i myšlení a nějaké to duchovní zdraví nebo jak to nazvat.
Me prijde jak kdyby jste s tvorbou hudby resili byti a nebyti. Pro drtivou vetsinu z Vas je to jen zabava a vubec nic se nestane, kdyz to nejde. Stejne tlacenim na pilu nikdy nic dobryho nevzikne. Kdyz nemam napady, no a co, tak je budu mit jindy, mam se kvuli tomu trapit?

Samozrejme neco jinyho je, pokud je clovek na napadech existencne zavislej. Ale to si troufam tvrdit, ze z vas nikdo neni.

Me se treba z vyse uvedenych duvodu nechce nic tvorit, ale to neznamena, ze nemam hudbu rad a ze se ji nevenuju jinak.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

c9000

Příspěvek od c9000 » 29 dub 2013 16:09

Ja se musim přidat k partě "nevim co dřív" protože na muziku mam čim dál mín času ale jsem taky posluchač a hodně času poslouchám spousty nových desek, na což spousta lidí zapomíná, inspirace přichází často právě odtud. Někdy najednou přijde něco jako blesk co mě uplně odrovná třeba na rok. Poslední takovej flash byli Pepe Deluxe a hlavně James Spectrum, když se člověk zaměří na jejich nadčasový nápady, filozofiji a nadšení pro techniku/muziku/vizuálno, může ho to pořádně inspirovat, jako mě. Prolne se to pak do všech odvětví tvorby, vnímání, míchaní, hledání zvuku, nakupování 50s gearu:) experimenty s Teslou apod :). No a takovejhle flash je třeba u mě vždycky potřeba. Natáhne novou krev do žil. Je spousta muzikantu který viděj muziku jen jako noty a nástroj. Já v tom vidim ohodně víc, jako takovej celistvej propojenej svět kterej má a to je hoodně blbý nekonečný hranice. Takže jediný co mi brání v tom je objevovat, je čas.... :(
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

humusgen

Příspěvek od humusgen » 29 dub 2013 16:13

jackies píše: Přestaň hledat zvuky, nové VSTi a VSTfx. Vyprdni se na tunění zvuku. Vyser se na lovení gearu.
Tohle ti v ničem nepomůže. Jen se zahltit a projebat čas pro opravdovou tvorbu muziky.
UJASNI si (opravdu si ujasni) proč muziku děláš.
Odpověď, nebo vyřešení, na občasnou nebo úplnou stagnaci pak možná najdeš sám.
Casto se potykam (jako e-music amater) taktez s timto problemem.Takze v tomto threadu hledam spise radu, a prispevek od jackies mne napovedel,jakym smerem bych se mel ubirat
:wink:

Odpovědět