Hype aneb rady jen podle toho co jsme precetl...

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 27 srp 2006 20:32

no jasne --zrudl jako rak a navsteva byla brzo ukoncena
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Martin

Příspěvek od Martin » 27 srp 2006 21:23

carloff - na koho konkretne naraziz zde na ezone ?
jak si k tomuto topicu prisel ?
kdopak te inspiroval ?

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 27 srp 2006 21:29

to mas fuk...myslym ze by se vsichni meli zamyslet....sami nad sebou---vcetne mne

nimm2

Příspěvek od nimm2 » 27 srp 2006 21:33

carloff: jsou lidi, kteří nemají na stroje za tisíce dolarů a přesto jim dokáží rozumět - třeba jak psal dendy - jen z manuálů...ty v tom co si napsal, odsuzuješ tyto lidi na úkor "borců", kteří mají možnosti si tyto mašiny osahat...nakonec by to mohlo dopadnout tak, že kdo bude chtít psát něco k určitému HW, tak ten bude muset nějakým způsobem dokázat, že ho vlastní...ale náznaky elity (povětšinou sktyté) tu na ezone nacházím velice často...

ps: ale to s tím stereo maníkem, to je hodně drsný...to je dost extrém, pobavil si mě :)

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 27 srp 2006 21:41

ale clovece ty stale mluvis jen o tom ze ten stroj musis vlastnit. ..vsechnos e da okoukat na vystavach zajit na navstevu do studia atd....ja jen rikam at kazdej mluvi o tom co zna a ne co mu kdo povi z druhe ruky--z manualu nepoznas jak hraje ten a ten a ten mikrofon ten a ten kompresor a ten a ten mixer---koupi si auto nekdo jen podle manualu?stejny je koupit si nejaky gear a je mi jedno jestli stoji 1000,-kc nebo 1000000,---hledas elitarstvi za necim kde neni...jen bych mohl stejne hledat diletantismus ...
Naposledy upravil(a) carloff dne 27 srp 2006 21:52, celkem upraveno 2 x.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 27 srp 2006 21:42

ps:ale v poho mne to muze byt v podstate jedno...nechci kazit zabavu:))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 srp 2006 22:01

nimm2 píše:
ps: ale to s tím stereo maníkem, to je hodně drsný...to je dost extrém, pobavil si mě :)

najhorsie je ze ono to az tak extrem nieje, sam som bud priamo zazil alebo pocul z rozpravania viacero podobnych prihod (aj ked priznavam ziadna nebol az takto drsna:))

dost ma napr. dokazali pobavit reci audiofilov ktori tvrdili ze poznaju rozdiel zlatym a medenym kablom.. podotykam ze islo o kable cca 2metre dlhy medzi koncakom a reproduktormi.. :-))

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 srp 2006 22:34

Me za pobavilo, kdyz v jednom nejmenovanem casopise (Stereo a Video) testovali CD-R media a komentovali, jak ktery medium zni. Treba ze Sentinel ma ostrejsi vejsky nez TDK a tak... :)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 27 srp 2006 22:45

dendy píše:dost ma napr. dokazali pobavit reci audiofilov ktori tvrdili ze poznaju rozdiel zlatym a medenym kablom.. podotykam ze islo o kable cca 2metre dlhy medzi koncakom a reproduktormi.. :-))
Byl bych velice nerad, aby se tady kladlo rovnítko mezi nějakým pošahaným snobendem, co má drahou aparaturu jenom jako ohromovadlo pro návštěvy a vlivem kabelů na zvuk, který zcela reálně existuje a od určité klvalitativní třídy přenosového řetězce se to dá i bez problémů slyšet. Cítím z toho závist a frustraci nad tím, že někdo si může dovolit špičkově hrající aparaturu, zatímco jám mám jenom (na) nějaký posraný behringery.

Stejně tak by se dalo vysmívat zdejším lidem, že slyší rozdíl mezi mikrofonem za 3000,- a za 100 000,- (a ruku na srdce, kolik z vás je schopno na vaší aparatuře rozeznat slepým testem rozdíl mezi čínou a naumanem? Pár lidí něco uslyší, ale už skoro nikdo nebude schopen říct, který z těch zvuků je lepší a proč). Nebo tradiční dogma, že software nemůže nikdy znít jako hardware, přestože většina současných HW krabic je normální kompjůtr se zlomkem výkonu dnešních PC, kde celý zázrak provádí opět software. Atd atd atd..

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 27 srp 2006 23:34

Kermitak píše:Me za pobavilo, kdyz v jednom nejmenovanem casopise (Stereo a Video) testovali CD-R media a komentovali, jak ktery medium zni. Treba ze Sentinel ma ostrejsi vejsky nez TDK a tak... :)
A co je na tom divného? Různá média mají různé parametry záznamové vrstvy a z toho plynoucí různé polohy a ohraničení landů a pitů. Z toho plyne různý jitter a jeho vliv na charakter zvuku je evidentní, zejména v oblasti výšek. Nepochopitelné to může přijít někomu, kdo naivně věří tomu, že CD přehrávač pracuje s nějakými jedničkami a nulami. Nepracuje. Nositely informace jsou napětí a proudy se všemi negativními vlastnosti, které k tomu patří. Když si člověk uvědomí tohle, dojde mu pak ledacos.

syncro

Příspěvek od syncro » 27 srp 2006 23:43

nimm2: Milý kolego, tys to zřejmě trošinku nepochopil. Tohle vůbec není o elitářství. Tohle je přece naopak o informační zodpovědnosti těch, kteří s daným gearem pracují nebo nepracují. K čemu je potenciálnímu čtenáři "zasvěcená" rada o tom, jak který gear hraje, od někoho, kdo ho nikdy neslyšel? Není lepší názor někoho, kdo s ním pracuje? A není ještě lepší vytvořit si názor sám?

Navíc, a v tom s Borisem opět souhlasím (a zrovna my dva si skutečně nijak přitakávat nemusíme), spousta levného gearu hraje v MÝCH uších úplně báječně a dostatečně, takže nejde o "milionový" gear...

Doufám, že jsem tvé přesvědčení o bujícím elitářství pomohl odstranit. Není-li tomu tak, prostě podobné diskuze ignoruj a hledej poučení v diskuzích jiných 8-)

Saša

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 srp 2006 00:07

Ctirad: na cdr.cz byla na toto tema pekna serie clanku (iniciovana tim testem ve Stereu), kde vse rozpitvali az na kost a prokazali, ze pokud CD neni vylozene vadne, dostanes z nej to, cos na nej napsal 1:1. Sam jsem si delal test, kdy jsem vzal 7 ruznych medii a jeden original, ktery jsem grabnul a pak retezovite vypaloval/graboval. A posledni image, co bys rekl ? Byl 100% shodny s prvnim ripem. Tak ti nevim, soudruzi z NDR asi nekde udelali chybu... Peace, nechci se hadat, ale vlastnim ocim verim nejvic ;)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 28 srp 2006 00:24

syncro píše: K čemu je potenciálnímu čtenáři "zasvěcená" rada o tom, jak který gear hraje, od někoho, kdo ho nikdy neslyšel?
Nezobecňoval bych. I kvalifikovaný odhad někoho, kdo má obecný přehled může mít velkou cenu. Dokonce mnohem větší, než když se bude nějaký majitel konkrétního kousku HW bít v prsa, jak to super, když vedle toho nikdy neměl nic pro srovnání.

Já třeba lidem taky můžu dopručit ESI Juli@ a rozmlouvat Creative Audigy, přestože jsem ani jednu nikdy neslyšel. A naopak se se mnou může někdo hádat, že Audigy je úžasná, protože jí má doma, má EAX, mp3 hrajou v 5.1 atd.. Podle logiky uvedené výše bych byl já ten kecal a ten druhý by byl kvalifikovaný udílet rady, protože narozdíl odemě ten HW slyšel.
A není ještě lepší vytvořit si názor sám?
Jistě, ale může trvat měsíce nebo i roky. A hlavně člověk musí mít referenci, aby měl s čím porovnávat. Něco jiného je človšk s letitými zkušenostmi, který danou věc přinese do studia, zapojí, udělá pár tejků a má celkem jasno.
Začátečník to nemá s čím porovnat a pokud mu to nebude fungovat tak, jak si představuje, tak to klidně může být i tím, že to neumí správně používat. Ve výsledku je tedy ještě zmatenější než předtím.

Proto já nemám moc rád takové ty rady "půjč si to a uvidíš", protože u začátečníků nefungují.
nemusíme), spousta levného gearu hraje v MÝCH uších úplně báječně a dostatečně, takže nejde o "milionový" gear...
Amen.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 28 srp 2006 00:31

Ctirad píše:Nepochopitelné to může přijít někomu, kdo naivně věří tomu, že CD přehrávač pracuje s nějakými jedničkami a nulami. Nepracuje. Nositely informace jsou napětí a proudy se všemi negativními vlastnosti, které k tomu patří. Když si člověk uvědomí tohle, dojde mu pak ledacos.
Ctirad: V tom co jsi napsal je chyba - Nositely informace jsou na cd nuly a jednicky, zadny proudy a napeti. Az za laser je to porad logicka 0 nebo 1! Vlastne az za DA prevodnikem je to neco jineho nez 0 a 1, pak teprve muzem mluvit o poruchach zpusobenych napetim a proudem.

edit: Presneji receno - logicka 1 = napeti, v tom mas pravdu. Ovsem aby vznikla chyba jeste pred DA prevodnikem musel by laser ignorovat nekterou diru na cd, coz si myslim je mozne jen u spatne vypalenych cd nebo pri spatne ctoucim laseru.
Jestli mi neco uteklo rad se poucim, pojem "jitter" bych ovsem vynechal jako prilis mlhavy.
Naposledy upravil(a) Vuid dne 28 srp 2006 00:45, celkem upraveno 1 x.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 28 srp 2006 00:31

Kermitak píše:Ctirad: na cdr.cz byla na toto tema pekna serie clanku (iniciovana tim testem ve Stereu), kde vse rozpitvali az na kost a prokazali, ze pokud CD neni vylozene vadne, dostanes z nej to, cos na nej napsal 1:1.
Tím jenom dokázali to, co každý ví. Problém není v datech, ale v jitteru.

A navíc tyhle testy jsou trapně tendenční, protože jejich jediným smyslem není analyzovat a něco potvrdit nebo vyvrátit, ale čistě jenom ukázat, že audiofilové jsou idioti.
Naposledy upravil(a) Ctirad dne 28 srp 2006 00:38, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět