Každoroční téma: Co jste si v 2013 koupili do studia?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
TOM-Thak

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2013 koupili do studia?

Příspěvek od TOM-Thak » 30 pro 2013 19:17

2tony9: máš u mě palec nahoru :D místo sbírání gearu děláš muziku ;)

tony9

Příspěvek od tony9 » 30 pro 2013 22:13

Tome díky :-)

MKPStudio

Příspěvek od MKPStudio » 31 pro 2013 10:55

Předem hodně dobrý muziky a hlavně zdraví do nového rocku všem hudbou políbeným. Nových věcí do studia bylo několik, ale čeho si nejvíc cením je to, co se koupit nedá. Jsou to nové zkušenosti. A po pravdě inspiraci jsem objevil i na zdejším fóru. Tyto nové zkušenosti mě posunuli dál a je to nej co si z letošního rocku odnáším.

Stan

Příspěvek od Stan » 31 pro 2013 14:49

Tak u mě se tento rok objevilo pár věcí. Mimo obvykle nikdy nekončících nákupů kabelů, konektorů, stojanů a podobných prkotin mi přibyly ve studiu tyto věci v náhodném pořadí : Tascam DM4800, NS10, Neve 8816 s faderama 8804 a digitální kartou, párek mikrofonů EV RE320 a jedna Gibsonka SG. Se vším maximalní spokojenost jen DM-ko mi dává stále zabrat vždy mne s něčím překvapí :), není to jednoduchá mašinka.
Naposledy upravil(a) Stan dne 31 pro 2013 15:33, celkem upraveno 1 x.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 31 pro 2013 14:54

No vidíš s tím tascamem si mi připomněl, že sem letos taky kupoval ZOOM H4N na nahrávání setů a publika. Vděčná hračka, která si na sebe už sama vydělala :D

matucha

Příspěvek od matucha » 31 pro 2013 15:36

Ja vyrazne zredukoval v 2013 svoji aktivitu na ezone, protoze jsem zacinal mit prilis velkej problem s "nekdo na internetu nema pravdu". Zakazani si prispivat sem mi prineslo fakt velkou ulevu a klid. Neni v tom az na vyjimky nic osobniho, bylo to hlavne ciste sobecky kvuli me. Kazdopadne tohle tema me (kupodivu) vzdycky bavilo, takze si udeluju vyjimku ;).

Letos jsem si celkem ulit na efektech a asi budu este pokracovat.
tape_echo_power_tower.jpg
Podarilo se mi sehnat prakticky nejety Roland Space Echo RE201 od prvniho majitele, kterej ho koupil na zacatku 80. let ve vyprodeji ve Svycarsku. Ma dokonce este plastovy folie na potacich. Zvukove je to proste klasika a ma moc peknej spring reverb, zni mnohem luxusnejc nez z RE501. Oboji ma dost svoje a vlastne si nejsou moc podobny.
Ze spanelska my prijelo Korg Stage Echo SE500 v trochu horsim stavu, ale po trose zakladni udrzby facha slusne a vlastne je moje nejoblibenejsi. Hodne se podepsalo na desce Bratri Orffu, kde je snad uplne v kazdy skladbe. Celkem prekvapive je to elektronicky cistci nez Rolandi, ale o to vic je z toho cejtit paska a jeji zkresleni.
Trochu jsem nevedel co cekat od Dynacorda TAM21 (chorus flanger doubler), ale prubnul jsem to, protoze me zacly zajimat vsechny tyhle analogovy BBD veci. Hodne si to rozumi se syntakama, ale i s bicima. Nedela to uplne typicky flager/chorusy, spis takovou zvlastni zmutovanou obdobu, ktera v lehkym paralelnim primichani umi veci nenapadne rozsirit a rozpohybovat. S velkym feedbackem to pak umi skoro az zpivat podle obalky zvuku nebo podle lfo nebo rucne nebo kombinaci vseho. Bavi me zatim dost.
Rad bych se ted podival na MoogerFoogery, resp. cekam na nejaky vyhodny koupe uz docela dlouho a voni parchanti nejak moc drzej cenu ;).

BP FQP4small.jpg
Ke gyraf eq jsem pridal jeden cistci, na zakazku delanej Barry Porter NetEQ, celej na prepinacich s krokama na gainu po 0.5dB. Je to sice draha pakarna, ale je to vlastne jedina rozumna cesta na presnej recall. I kdyz ten stejne u analogu nejde, zvlast kdyz clovek kombinuje nekolik ruznejch kousku. Kazdopadne je to pekny EQ, nema tendenci ublizovat transientum a kdyz si to sedne, tak to umi znit fakt elegantne. Je zajimavy, ze u nekterejch desek jsem treba nakonec vubec nepouzil gyrafa, protoze to moc zmekcoval. Ale nekdy je to naopak... Zkousel jsem si to porovnavat s nekterejma testama kde byl Buzz REQ2.2, kterej se mi vzdycky libil a s NetEQ jsem se byl schopnej dostat dostatecne blizko na to abych byl na chvili zas vklidu ;).

No a dokoupil jsem si druhej ADR Vocal Stressor do paru, protoze jsem chtel je pouzivat na overheady a roomy. Moc ale ve stereu pouzit nejdou, protoze jsou i jinak nakalibrovany... musim je nechat nekoho oservisovat a zkalibrovat. Na jednotlivy bici mi to ale vubec nevadi, tam je jejich jinakost mozna i fajn ;).

Mikrofony uz jsem letos zanedbaval, mam jich vic nez vetsinu casu potrebuju. Neudrzel jsem se akorat u jednoho Gefell M300, kterej se nedal nevzit za tu cenu. Hraje pekne, zkusil jsem ho i na voiceover do spotu a vubec nic tomu neschazelo.

Sony D50 - chtel jsem nejaky pohotovy, ale slusny nahravadlo, ktery bych mel porad u sebe a ten ucel plni. Obcas me az prekvapilo jak pekny veci s tim dou nahrat. Nagra se Sennheiserama MKH to sice neni, ale je to vic nez pouzitelny skoro to nesumi a clovek u nahravani nevypada jak ze stabu cesky televize ;-).

FabFilter ProMB - je to zbran.

Koukam, ze vsichni pokracujou svoji cestou a (ne)kupujou si veci podle toho jak jsou zalozeny. Je fajn videt spokojenost u vetsiny, tak ji preju i do dalsich let. Treba se tu zase zacnu objevovat castejc nez na konci roku.

abuse

Příspěvek od abuse » 31 pro 2013 16:24

minibrute

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 pro 2013 17:34

kukam ze Minibrute je suverenne najoblubenejsi kauf roku 2013 na ezone :-)

Magion

Příspěvek od Magion » 31 pro 2013 19:39

Roland DEP-5 - super vintage reverb, který mě baví ( obzvlášt jeho predelay)
DBX 162SL - muj prvni highend kompresor - na IDM a rychly perkusivni zvuky super
Microbrute ...
--
a prodal jsem porouchaný(mou chybou) Waldorf MicrowaveXT což mě dost štve, ale za blbost se platí...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 31 pro 2013 20:09

Sakra co je na nem tak skvelyho na minibrute? :c)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 pro 2013 20:35

ja ti neviem, fakt sa nepamatam kedy naposledy ma nejaky hw syntak tak bavil ako minibrute... mozno DSI evolver... a to ma pritom relativne obmedzene moznosti... ale tento krat ma to proste fakt dostalo - vid ten track co som hned den po kupe zbuchal :-) ... obavam sa ze az tak ze u mna zacina nova era hromadenia analogoych syntakov :-) uz teraz si robim zalusk na poly mopho a mozno Ambiku .. uvidime ako na tom budem do roka a do dna :-))
Magion píše: a prodal jsem porouchaný(mou chybou) Waldorf MicrowaveXT což mě dost štve, ale za blbost se platí...
neboj, u ivana bude v dobrych rukach :-) ako v bavlnke sa bude mat

Magion

Příspěvek od Magion » 31 pro 2013 21:04

aaa, takže vidím že bratia jsou informovani :) Jo asi mu bude dobře a třeba ho i opraví…

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 pro 2013 21:23

ivan urcite .. minimalne ho bude chovat v instantnom stave v obyvacke ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 01 led 2014 12:01

pekny updaty vsichni, pohybujeme se v ryzim slutzovnim prostredi, vic, nez by se na prvni pohled mohlo zdat! :] proti tomu jsem si skoro nic neporidil. par veci od slate digital, par pluginu od mene znamejch developeru, audeze lcd-2, par novejch akustickejch prvku a to je asi vse.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 01 led 2014 12:30

Ja upgradoval, takze:

Mac Pro - stolni osmijadro plus 27 plcu LED, Apogee Rosetta 800 s FW, Logic pro X, Yamaha NS10, APS Aeon, Tesla DL 100, Korg Poly 800. Pak jeste par srandovnich masin, ktere budu hrube modifikovat, jako treba Alesis 3630. Jo a jeste nejake ty starsi srandovni majky, jako UHER M539, nebo AKG D1200, ci Shure SM59. Na dloho mam snad pokoj. Jen nejaky ten PCM 70, nebo neco vintage na hally bych uvital, nejaky spring mozna, na to co delam by se to hodilo. Jsem devka, kdybych mel vic penez, bylo by toho vic :)

Odpovědět