Každoroční téma: Co jste si v 2013 koupili do studia?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
matucha

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2013 koupili do studia?

Příspěvek od matucha » 01 led 2014 19:33

TOM-Thak píše:2STi: Jak hrajou ty Opaly?
Ja Opaly x krat slysel u Floexe, kterej je mel ted asi rok. Presel ze starejch Tannoy Revealu, ktery mel hoodne dlouho. A jemu rozhodne ty bedny hodne pomohly v tom, ze na nich prestaly jeho mixy (predmixy) mit obri kouli ve stredobasu a ziskal kontrolu nad basama obecne mnohem lepsi.
Bylo tam ale par veci, kvuli kterejm sly o dum dal nakonec. Ruzne brumely (jeden par vratil), prisly mu moc promijivy ve takovym agresivnim pasmu okolo 4-6khz a celkove nebylo uplne optimalni to, ze maj potlacenejsi stredy. Kupodivu jeho mixy s nima v prubehu casu zacaly chytat ten lavor taky a to do urovne kdy 200-1000hz v tech mixech zaclo dost schazet.

Me se ty bedny v leccem libily, davaj hodne kompetentni informace v basech a rozhodne v nich je slusnej vhled do zvuku. S tema stredama bych se ale nesmiril, prisly mi proste takovy lehce prazdny diky tomu. Na tanecni hudbu ciste to neni zas takovej problem, ale akusticky veci nebo kytarova hudba... tam bych se trochu bal ;).

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 led 2014 19:46

2Matucha: Jasny diky, ja proste rad laboruju a myslim, ze vsichni si doma vystridali spoustu ruznejch beden. Paradoxne vzdycky se mi bedna libi kdyz ji privezu a pak casem cim dyl ji mam a cim vic sem na ni zvyklej tim vic me prestava bavit a naopak mi treba zacne neco schazet na bedne, co sem tu mel pred tim haha :D Takova citova vazba i.. clovek si pak poslechne, co udelal na tom starym a rekne si.. joo to sem delal este na tehle bednach to me bavilo. Doted mam doma BM6A, ktery si jejich majitel jeste neodvezl a APSka, tak mozna jeste pro srandu kralikum vemu VXT8 na otestovani a az nekdy v lete dodelam mistnost, tak si to tam vsecko poslechnu. To jsem zvedavej kolik se mi toho povede, abych to tady pak postnul v threadu "co jste si koupili v roce 2014" :D Ale jinak diky za sourhn!

matucha

Příspěvek od matucha » 01 led 2014 20:07

APS jsem ted po dlouhy dobe slysel u Hoffyho ze Skyline a nebylo to zly ;). Spis tam mel problem s akustikou, ale to je na jinou debatu. Z nich jsem nemel pocit prazdnejsich stredu. Ale kazdej tohle ma individualne a kazdymu sedi trochu neco jinyho.

Pro me byly vlastne vzdycky novy bedny ze zacatku sok a postupem casu mi prirostly nejak k srdci... az na yamahy hs50 teda, k nim jsem nejak nedokazal najit cestu.

Udelat akustiku a najit si svoje idealni bedny je ale rozhodne zasadni vec.

STi

Příspěvek od STi » 01 led 2014 20:10

TOM-Thak píše:2STi: Jak hrajou ty Opaly?
tazko sa opisuje ako hraju ale bol som velmi prekvapeny ked som ich pocul v porovani s VXT8, necakal som az taky rozdiel
FB | SC | T

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 led 2014 20:12

Jasny to se tezko popisuje.. ja jsem si myslel ze by Opaly mohly patrit do kategorie K&H O300, ale evidentne ne. Me to jen zajimalo proto, ze je na disk.cz tak vychvalujou pritom bych spis cekal, ze budou vychvalovat KRK Exposé. Ale to už je OT.

P.S.: Dobrý by bylo taky napsat čeho jste se v roce 2013 ze studia zbavili a proč :c)

STi

Příspěvek od STi » 01 led 2014 20:29

na opaloch ma hlavne ocaril taky ich PA sound, co je pre mna velmi uzitocne.
mne stredy prazdne nepridu, myslim si ze to tak moze posobit kvoli tomu paradnemu spodku a prave toto sa mne osobne na nich paci
FB | SC | T

matucha

Příspěvek od matucha » 01 led 2014 20:42

kh o300 jsou rovnejsi a nudnejsi nez opal. Ja osobne bych opalum prednost nedal, ale prezil bych na nich delat ;). PA zvuk podle me nemaj vubec... mozna mluvis o tom, ze maj dost dospely podani basu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 led 2014 20:51

TOM-Thak píše:
P.S.: Dobrý by bylo taky napsat čeho jste se v roce 2013 ze studia zbavili a proč :c)
toje SKVELY napad !!! urob na to samostatne vlakno, pre mna to. ude mozno este zaujimavejsia tema nez tato...

dano

Příspěvek od dano » 04 led 2014 02:16

Kupil som Roland SonicCell, ktory pouzivam ako hlavnu zvukovu kartu, ale aj ako zvukovy modul kedzr obsahuje Fantom X zvuky. Sikovna masinka.

Kelley

Příspěvek od Kelley » 04 led 2014 10:11

Hlavně ke kytaře lampové zkreslovadlo BlackStar HT Dual a o černém pátku jsem neodolal sadě pluginů Native Power Pack od Waves (mimochodem je pořád slevněná ze 300 na 99USD) ... A teď s tím ještě taky něco vytvořit, žejo.

Odpovědět