Každoroční téma: Co jste si v 2013 koupili do studia?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Amorph
Moderátor

Každoroční téma: Co jste si v 2013 koupili do studia?

Příspěvek od Amorph » 27 pro 2013 14:23

Matucha uz sem moc nechodi, ale prenechal mi trademark na tohle pravidelne tema:) Tak co letos audiojezisek a tak vubec?

Amorph
Moderátor

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2013 koupili do studia?

Příspěvek od Amorph » 27 pro 2013 14:42

U me se to letos neslo prevazne v SW duchu:
Lexicon PCM native reverb bundle - predcilo to meje ocekavani, jsem fakt rad, ze jsem to poridil
UAD LA2A collection a UAD Pultec collection - fajn upgrady

za HW jen TC Impact Twin jako dalsi 4 kanaly na adatu pro recording

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 27 pro 2013 15:55

Logic X - vic ke stesti nepotrebuju.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 27 pro 2013 16:44

Pár synťáků a spoustu modulů do moduláru... nechtěl jsem, musel jsem;)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 27 pro 2013 16:54

bodyia: jasny:) no a nechces to malinko rozepsat? co bylo dobry/spatny ... proste co se zas jednou na ezone pochlubit bez toho aby nekdo hned hejtoval;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 pro 2013 17:12

Ja furt nieco kupujem a predavam , takze vlastne ani nemam prehlad co som kupil tento rok a co minuly .. dobry kauf bol Motif Rack ES z muzikeru s 50% zlavou .. Takze som ho vlastne kupil za cenu second hand , ale s 2oj rocnou zarukou ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 pro 2013 17:17

logic x (prakticky vyhodene peniaze kedze na kompe muziku uz takmer nerobim, ale neodolal som :-)), ipad air (viac ako spokojnost), OBROVSKA kopa aplikacii (ani nejdem radsej pocitat kolko € som na appky dal :-)) ..

a HLAVNE, po stromcekom som si nasiel MiniBrute :-) to je velky mazec... dufam ze do roka a do dna mu pribudne aspon jeden dalsi analogovy kamarat :-))

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 27 pro 2013 17:57

Tento rok som kúpil od Huberta korg padkontrol, nejaké softy do ipadu, hlavne synthy a setlist maker, ktorý je pre mňa aktuálne v praxi najpoužitelnejší soft na ipad. Od detí som dostal na vianoce sluchadla a v priebehu roka som si porobil akusticke panely do muzikárne... Žiadne velké nákupy, ale som spokojný. Jediné čo ma hnevá je, že sa nedá dokúpiť čas na muziku...

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 27 pro 2013 18:04

u mna sa to tiez obmiena castejsie ako by sa malo ale tento rok vyhravaju Adamy, 90tkovy novation basstation, joemeek mc2, sony hrmp5..

a odisli csx1, volca keys, a bohuzial aj Emu SP1200ka :cry: ale tu si urcite este raz zaobstaram ta masinka bola TOP!!!

a dufam ze tento rok okrem hudby na zakazku urobim nieco co mozem smelo nazvat vlastna tvorba

tak vsetkym ezonakom prajem vela dobrej muziky a okrem zdravicka aj vela stasticka v osobnom zivote #PF2014! :mrgreen:

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 27 pro 2013 18:11

Amorph píše:bodyia: jasny:) no a nechces to malinko rozepsat? co bylo dobry/spatny ... proste co se zas jednou na ezone pochlubit bez toho aby nekdo hned hejtoval;)
Jasný;)
Minibrute - příjemná podivná věc, oscilátor sice tak za tři, ale zbytek prima a inovativní. Asi bych ji úplně v nahrávce nepoužil, ale nějak mě baví.
DSI Polyevolver - to byla taková cesta od desktopu přes mono klávesovku po poly. Úžasná věc, geniální tvárnej zvuk, v poly skvělý. Podle mě jeden z nejlepších synťáků dnes na trhu
Kronos 88 - Kronose jsem vyměnil za Oasys. Sice mnohem horší hardware než u O, ale výbornej support, spousta zvuků a tak. A to 4GB piano je fajn hratelný, model elektrifikovaných pian taky. Perfektní workstation, v podstatě by člověku stačilo mít tohle a 99% přání má splněných (pokud není synth úchyl:-)
Mutable intruments Yellow Magic - varianta Shruthyho s MS20-like filtrem a 8bit delayem, rozkošné. Víc tady: http://www.bodyia.cz/shruthi-family-yellow-magic
Ensoniq VFX SD - kousek ze zlaté éry Ensoniqu s transwave možnostmi, pevnej zvuk s charakterem a zajímavejma možnostma.
Analogue Solutions 4Voice Semblance - DIY věc postavená ze čtyřech Semblanců, úžasné, neuvěřitelné. Víc tady http://www.bodyia.cz/4voice-modular-semblance
Akai EWI1000 + EWV1000 - analogový dechový kontroler s analogovým modulem na bázi dvou CEM3394. Velmi expresivní a zvukově výrazné/originální. Na výstupu jsou ještě tři přepínatelné BPF banky, skutečně to Akai postavil hodně svérázně.

A modulky...;) Dvě řady od Analoque Systems, tři řady od Doepfera a teď dokončuju DIY kity od Frequency Central, z toho bude skoro jedna řada. Tohle mě nějak chytlo. Není to pro rychlou studiovou práci, ale to nepotřebuju, je to pro radost a pro vytváření zvuků, které jsou platné pouze v daném místě a čase, velmi pravděpodobně už to nepostavím/nenastavím nikdy stejně. To je fascinující, ta pomíjivost...;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 pro 2013 18:31

dedko píše:Jediné čo ma hnevá je, že sa nedá dokúpiť čas na muziku...
Ved to :!: :!: :!:
bodyia píše:Minibrute - příjemná podivná věc, oscilátor sice tak za tři, ale zbytek prima a inovativní. Asi bych ji úplně v nahrávce nepoužil, ale nějak mě baví.
pre mna zatial neuveritelne inspirativny stroj.. cokolvek natocim okamzite si viem predstavit to pouzit v tracku... To demo co som tu pastol som mal spravene asi za 2 hodiny!

Cesta Mini-ho do mojho srdca bola velmi zvlastna, ked som si ho prvy krat osahal u Huberta tak ma nezaujal vobec... potom prisla pauza.. a nedavno som sa hral s Micro, a vtedy som tomu zvuku prisiel na chut... Pri priamom porovnani s Basstation 2 ma bavil zasadne viac... Po zvazeni moznosti Mini vyhral nad Micro...
bodyia píše: DSI Polyevolver - to byla taková cesta od desktopu přes mono klávesovku po poly. Úžasná věc, geniální tvárnej zvuk, v poly skvělý. Podle mě jeden z nejlepších synťáků dnes na trhu
ANO!!! Rozhodne by som bol rad ak by to vyslo buduci tok a zacal by mi hovorit "pane" :-) Nejaky evolver v 2014 urcite zakupim, uvidime aky bude k dispozicii rozpocet :-)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 27 pro 2013 19:02

Pro Tools 11 update a nějaký harddisky. Moc toho nepotřebuju.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 pro 2013 09:39

Ja jsem si koupil celkem dost kramu :D Mac Pro 2010 six-core, do nej ssd, Presonus Central Station Plus. VSTi Zeta2 a iPad Air 32 s Cubasis, Audiobus, Sunrizer, Thor a softik Mixed in key.
Jeste me ceka display Apple Cinema LED 27" a pak konecne novej stul a vicoustics panely.. ale to az podzim 2014.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 28 pro 2013 10:53

ja teda jeste ipad mini retina. Vykon i display je ohromujici, i kdyz ho na hudbu prakticky nepouzivam
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Hammond

Příspěvek od Hammond » 28 pro 2013 11:33

Nech to znie akokolvek, ja som tento rok do studia kupil za auto drevennych hranolov, Aviu Rockwoolu,paletu sadrokartonu, okna, dvere, vzduchotechniku, podlahy, elektroinstalacie... atd. SW som tusim nekupoval ziaden a z HW som kupil len jeden par Line Audio CM3 a par OM1 a vlastne este aj kombo Regent 30H. Inak som siel uz tradicne DIY cestou. Rozbehal som 10 kanalov preampov/EQ EVK326, 10 kanalov (5xmatched pair) kompresor EKL038, osemkanalovy distribucny sluchatkovy zosik vlastnej konstrukcie, este dokoncujem stvorkanal preamp SSL 9K kde som k povodnemu obvodu prirobil niekolko vylepseni, taktiez mam rozpracovane dva matched-pair kompresory UREI 1176 a v skrini cakaju suciastky aj na nejake SSL kompresory a zopar dalsich planov. Inak som sa tento rok venoval viac rodine, nez hudbe.

Dedko: To si na tom este celkom dobre, ked mas malo casu na muziku. Ja som posledne tri roky nehral takmer vobec a popri praci a rodine nemal skoro cas na to, aby som pracoval na tom, ze raz budem hrat:) Ale uz sa blizia lepsie casy:)

Odpovědět