Křesťanský folk - rady, historky z natáčení, ukázky

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
fova

Re: Křesťanský folk - rady, historky z natáčení, ukázky

Příspěvek od fova » 17 kvě 2009 19:07

Svorni jsme je song stary uz minimalne 15 let, ale mozna i 20. Nevim, jestli se z nej po tolika letech da jeste neco vymacknout.

Jak uz jsem napsal drive jsem krestan. Podobne udelanych nahravek znam hodne.
Podle me se tahle muzika da delat jen dvema zpusoby, aby chytla za srdce:
1. Nahrat to zive v nejakem kostele s mnoha odrazy a nejlepe pri zivem vystoupeni. Tak to bude strhujici a mocne.
2. Nahrat to ve studiu, ale pak do toho musi zpevaci dat hodne emoci, aby to znelo verohodne a uveril jsem jim, ze to mysli vazne. Take nastroje nesmi znit umele, protoze umele znejici ceske krestanske muziky jsou uz vyprodukovane tuny.
No a mam obavu, ze tahle nahravka zapadne mezi ty tuny. Sorry, ale je to proste zyvacka, ktera me nijak neoslovuje (prestoze ty jsi odvedl remeslne dobrou praci).

Tohle povazuji na ceske pomery za projev na urovni:
http://www.youtube.com/watch?v=8jstLTjq2ko

Edit: Ted si ty tvoje nahravky jeste poslechla moje zena (ktera je take krestanka) a rekla, ze by to osobne neposlouchala. Zni to pry prilis unyle.

vras

Příspěvek od vras » 17 kvě 2009 22:12

Zvuk je dobry (tady jde asi o zvuk). To, ze to nema zivot, bude spise problem v muzice a v muzikantech:-)

vasek

Příspěvek od vasek » 18 kvě 2009 08:09

Jasně, jde mi o zvuk, resp. ten jedinej můžu ovlivnit. Nicméně s fovovým názorem naprosto souhlasím. Možná by se mělo říct, že se jedná opravdu o čisté amatéry, kteří byli poprvé v životě ve studiu. Takže se nedala očekávat žádná pecka.

Odpovědět