ma vplyv melodicka komplexnost na umelecku uroven hudby?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
tomy45

Re: ma vplyv melodicka komplexnost na umelecku uroven hudby?

Příspěvek od tomy45 » 14 zář 2010 23:43

Cas sa uz rata na eura, pripadne dolare a pocet downloadov :) zhliadnuti na youtube

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 zář 2010 00:03

634zobrazeni / 45 rispevkov .. zda sa ze az tak zbytocny thread to nebol... :mrgreen:

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 15 zář 2010 00:07

Zbytocny urcite nie, nekonecny ano :-)

Jo, sledovanostou dobiehas Noriku :D :-)

deep rhythm

Příspěvek od deep rhythm » 16 zář 2010 16:38

Miles Davis nebo Aphex Twin? Pro nekompromisniho jazzmana Miles, pro elektro experimentatora Aphex. Pro me oba. To je stejny asi jako kolo nebo auto.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 16 zář 2010 18:13

Otázka by sa zjednodušene mohla postaviť aj takto: "Čo vlastne robí z hudby HUDBU? " Nechcem tu siahodlho filozofovať, ale dojem umeleckého zážitku sa väčšinou dostavuje pri pocite spolurezonancie - akéhosi vnútorného spoluzachvievania sa s vnímanou hudbou. Preto toľko rozporuplných názorov, čo umením je a čo už nie, lebo každému vyhovuje trochu iný druh "generátora" a aj to je ešte ďaleko komplexnejšia otázka. Môj žiaľ už nebohý kolega to raz ale vyjadril veľmi výstižne: "Keď počúvam hudbu, musí sa mi chcieť buď radovať, plakať, alebo tancovať. Všetko ostatné je nanič." Toto je pre mňa komplexnosť.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 16 zář 2010 18:31

A ešte mi napadá, prečo niektoré hudobné skvosty sú prijímané akosi všeobecne, bez veľkých diskusií a
bez ohľadu na dobu vzniku, žáner, melodicko-harmonickú komplexnosť. Ja sa domnievam, že v týchto prípadoch je súčasťou zákmitov "generátora" nejaká zvláštna frekvencia či posolstvo, ktoré má schopnosť rozrezonovať niečo, čo je väčšine ľudstva spoločné, možno nejakú človečenskú podstatu ktorá je súčasťou nášho vnútra a odlišuje nás od ušľachtilého zvieraťa...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

charonme

Příspěvek od charonme » 17 zář 2010 10:45

problem tej otazky je z velkej casti v tom, ze implicitne zahrna otazku o tom, co je umenie. A to je velmi problematicka otazka s ktorou sa myslim ze zatial dost neuspesne zaoberali daleko ucenejsi ludia ako sme tu my...

Odpovědět