Nahrávání kytary do PC a reamping

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
jazzym

Re: Nahrávání kytary do PC a reamping

Příspěvek od jazzym » 15 úno 2014 21:54

mic100 je ale prioritne mikrofonny predzosilnovač , tam sa nehovori o instrument vstupe , mic 200 má rozne predvolby , ale prioritne sa tiež jedna o predvolby pre snimanie mikrofonom , gitaru alebo basu a pod. behringer mic 100/200 su kopie Art tube MP/ V3studio .
myslim že ten presonus je normalne hi z vstup vytvoreny elektronkou .. to že sa da sfarbiť gainom len tipujem ..neviem to isto.. doležite je ale pozerať model V2 lebo ten jasne hovori o instrument vstupe.

bulda5

Příspěvek od bulda5 » 15 úno 2014 22:14

rastis píše:nemusi by nijak zosilneny. cisty signal zo snimacov cez line in, osetreny cestou diboxom je dostatocne silny - tie simulacie su tak napisane, ze z takeho signalu spravia presne to, co treba...
V tom případě proč mají zvukové karty na vstupu předzesilovače?
Plánuju nahrávat do PC co nejkvalitnější čistý signál, pro představu simulovaný přes GuitarRig, a poté ho z PC reampnout přes opravdový aparát. Mám zkušenost se zvukovkou Line6 UX, kde nahraný signál byl velmi nekvalitní, pro reampování naprosto nepoužitelný, tak hledám co nejlepší řešení

zazz

Příspěvek od zazz » 15 úno 2014 22:19

Osobne pouyivam Palmer DI box (aktivni s oddelovacim transformatorem) a SPL Gold mike ... projde mi to o neco lepsi, nez bezne DI vstupy na levnych zvukovkach.

rastis

Příspěvek od rastis » 15 úno 2014 22:24

bulda5 píše:...
V tom případě proč mají zvukové karty na vstupu předzesilovače? ...
na mikrofony.

ono to spociatku je trochu "veda", kym sa vychytaju muchy, brumy, sumy a podobne, aj ked princip je uplne jednoduchy... tiez ked som prvy raz vrazil line out zo zvukovky do gitaroveho vstupu zosiku, tak som sa takmer zosral co za bordel, sietovy brum a neviem co vsetko sa zacalo z aparatu ozyvat. ale ked sa s tym clovek pohra, tak ozaj v podstate trivialna vec a najtazsie na tom celom je kvalitne omikrofonovat a odsnimat, co uz nie je tema o reampingu.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 15 úno 2014 22:26

predzosilovače su rozneho typu , linkoveho , hi-z ,mikrofonneho,.
ked zapojiš gitaru do linkoveho tak ma trošku zahuhlane vyšky oproti hi - z
ked zapojiš gitaru do mikrofonneho . tak na 0-gain je to podobne jak linkovy , ..ked pridaš gain tak sa zčina skreslovať prebudením..
Hi -z je na to aby prebudil spravne gitarovy snimač..
bulda5 píše: Mám zkušenost se zvukovkou Line6 UX, kde nahraný signál byl velmi nekvalitní, pro reampování naprosto nepoužitelný, tak hledám co nejlepší řešení
tak neviem čo v tom retazci bolo nekvalitne, či káble od gitary alebo simulacie vguitar rig , alebo špatne drivre Line 6UX , alebo gitara..
Hi z vstup to určite nebol. :wink:

rastis

Příspěvek od rastis » 15 úno 2014 22:36

jazzym - pises:

Hi -z je na to aby prebudil spravne gitarovy snimač..

gitarovy snimac prebudis jedinym sposobom - budes mlatit do strun jak drevorubac, inak ziaden vstup ten snimac nema ako prebudit...

mikrofonny preamp a gain na 0 neni line in. na nejakom zariadeni sa moze velmi blizit a na inom zariadeni to bude furt ine...

inak suhlasim so zazzom - aj mne sa zda, ze s Di-boxom alebo aj nezapojenou krabickou to bolo vzdy lepsie, ako intrument in na ludovych kartach...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 15 úno 2014 23:07

rastis píše:gitarovy snimac prebudis jedinym sposobom - budes mlatit do strun jak drevorubac, inak ziaden vstup ten snimac nema ako prebudit...
dakujem za pripomenutie že vlastne permanentny magnet je stale hore..ale povedzme si rovno .. možeš bušiť kolko chceš nikoho tym nezobudiš :lol:

Di -box neni prioritne pre gitaristov .. niekore nemaju instrument vstup , je to taka krabička na podiu ktora rozne signaly pripraví pre mixpult , najdoležitejši je tam ground lift a balanced out.

Boss krabičky maju celkom dobry hi z ..je trošku kryštalickejší oproti bežnym instrument Hi-z vsupom, niekedy sa mi ten zvuk pači viac ako kdejaky preamp.

rastis

Příspěvek od rastis » 15 úno 2014 23:15

no vsak ako pises - di box je krabicka, ktora rozne signaly pripravi pre mixpult. alebo line in na zvukovke, to je jedno. a jeden z tych roznych signalov, co dokaze takto pripravit je aj gitarovy signal :) balanced out a ground lift je jasne, ale seriozny dibox ten signal upravi aj impedance. cize naco by mal mat instrument vstup, ked signal z neho ide v stave, ze intrument vstup uz nepotrebuje ? :)
Naposledy upravil(a) rastis dne 15 úno 2014 23:34, celkem upraveno 2 x.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 15 úno 2014 23:30

bulda5 píše:Zdravím,
Zatím jen teoreticky přemýšlím o postavení domácího studia, zejména pro nahrávání a reampování kytar, nahrávání zpěvů....
... Zvuková karta ale má levné předzesilovače a AD převodníky,
... takže pokud chci nahrávat čistý signál kytary opravdu profi ...
Toto mi nejako nejde dohromady. :? O aku "opravdu profi" uroven mas zaujem? Mozes sa nejako popisat?

jazzym

Příspěvek od jazzym » 16 úno 2014 00:01

rastis píše:..., ale seriozny dibox ten signal upravi aj impedance. cize naco by mal mat instrument vstup, ked signal z neho ide v stave, ze intrument vstup uz nepotrebuje ? :)
:roll: rozumiem ..čili na mikrofon nepotrebujeme ani mikrofonny preamp ale ideme rovno do di boxu :palec-:

edit: chalan sa pyta čo by bolo profi..
tak profi by v prvom rade bolo nahrať komplet aparat,..mikrofonom, v druhom pripade profi by bolo použiť klasický preamp a skreslenie + box simulovať dodatočne. ten posledny profi pristup je hi -z instrument preamp - DI box - zvukova karta .
Naposledy upravil(a) jazzym dne 16 úno 2014 00:25, celkem upraveno 1 x.

rastis

Příspěvek od rastis » 16 úno 2014 00:24

nie. mikrofon potrebuje zosilit, takze na to pouzijes mikrofonny vstup adekvatneho predzosilovacu. ale tuto je debata o gitarovom signale. ten ma uplne ine specifika a predzosilovac ho okrem zosilnenia pre koncovy stupen upravuje uplne inym sposobom - moze ho skreslit, moze ho frekvencne upravit, atd. cize ak mame v kompe nejaku simulaciu gitaroveho aparatu, staci nam to do toho kompu hlavne dostat, cez dibox, a zvysok zvuku spravi plugin.

v pripade mikrofonu mame ambiciu dostat do kompu co najcistejsi a najmenej degradovany zvuk "hlasiviek" a kedze vystup mikrofonu je taky, ako je, treba nam ho co najkvalitnejsie predzosilnit, ale bez dalsich efektovych uprav (na rozdiel od gitaroveho signalu). takze preto pouzijeme mikrofonny predzosilovac a nie dibox do line in.

Stan

Příspěvek od Stan » 16 úno 2014 01:08

Normální DI box nemá s reampingem co dělat je to spíše rozdělovač signálu. Jeden výstup je převedený nebalancovaný signál na balancovaný signál který je možno nahrát skrze mic input do compu (čistý výstup ze snímačů) a druhý výstup je normální (nezměněný) kytarový signál který jde do zesilovače. To nám umožňuje nahrát naráz jak suchý signál ze snímačů tak signál snímaný mikrofony. Pro REAMPING je potřeba převést slabý (600ohm) linkový výstup ze zvukovky na silný kytarový signál (10000 Ohm u pasivních snímačů). Pak je možné takto zesílený suchý kytarový signál prohnat potřebnými zesilovači a kabinety. Obě tyto funkce a něco navíc asi nejlépe zvládá REDEYE 3D od Little Labs. Myslím že by nebylo od věci si vysvětlit rozdíly mezi MIKROFONÍM, LINKOVÝM A KYTAROVÝM signálem pro lepší pochopení problematiky. Nějací dobrovolníci ? :mrgreen:
jazzym píše:ten posledny profi pristup je hi -z instrument preamp - DI box - zvukova karta .
???
Můžeš tenhle chain popsat? Mě totiž nedává smysl.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 16 úno 2014 04:52

hi z instrument preamp ... je predzosilnovač pre pasivny snimač (ked je snimač aktivny neni potreba)
DI box - pre mna doteraz nepotrebna krabička .. ktora na podiu rozne signaly ako su basgitarove gitarove spevacke efekty popripade vystupy z vokalnych procesorov doplnkovych loop efektov z rekordera ..dokonca power amp výstupu , prisposobí vstupu na mixpultoch tak aby sa zvukar nemusel zaoberať roznymi brumami a rozličnymi hlasitostami druhov signalu .
zvukova karta ..to je taka karta s nou sa hra :roll:

v domacich podmienkach by sa dal di box vynechať ..ale koli balanced output by sa moho použiť.

hi z predzosilnovač je v podstate podobny ako linkovy predzosilnovač ,..prevezme signal snimača na 0dB ale je prisposobeny na snimač nie na linkovy vystup ako je to pri audiu . gitarovy snimač by mal zly pomer frekvencii basov a výšok na line in.

mikrofonny predsosilnovač je velmi podobny gitarovemu preampu - kde gain zosilnuje signal nad 0dB. teda ho už zafarbuje o skreslenie. len je viac prisposobeny impedancii snimača :wink: tak to chapem ja ,..možte sa vyjadriť.

edit: na reamping by mal stačiť vystup zvukovky , popripade sa može prehnať DI boxom .. pretože signal ma už spravny pomer frekvencii snímača aky bol nahratý. , Ja by som ale robilmaximalne power amp reamping so snimanim boxu mikrofonom . skreslenie može byť v urobene v kompe lepšie.

jackies

Příspěvek od jackies » 16 úno 2014 05:18

nepřeji si zveřejnit můj příspěvek
Naposledy upravil(a) jackies dne 18 úno 2014 18:04, celkem upraveno 1 x.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 16 úno 2014 05:49

ja si zasa skreslenie aparatu cenim pri live hrani ..teda v realnom čase ..ked ho možem vnimať pod prstami .. na nejake doplnkove upravy by som použil napriklad reampingom kvalitny box a mikrofon , alebo sa nespravne nahrá a treba ho znova odsnimať. :D

ešte trochu sa vratim k tomu vysokoimpedančnemu vstupu Hi Z ,..
snimač gitary produkuje vibraciou strun ,magnetom a cievkou elektrický signál , ten je ale slabší oproti linkovemu že by ho pohltil nekvalitny kabel ..s velkym odporom (signalu ) preto je pre gitaru potrebnejši kvalinejši kabel ako pri linkovych signaloch.
horší kabel neprenesie kvalitne signal a strata sa prehjavuje stratou výšok (aj ked ho zapojime do hi Z vstupu) :wink:

Odpovědět