Nahrávání kytary do PC a reamping

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
rastis

Re: Nahrávání kytary do PC a reamping

Příspěvek od rastis » 19 úno 2014 16:00

pavlii píše:Asi dozrál čas na nasměrování na povolanější fórum, než je zde, čili INSTRUMENTO. Zde třeba rovnou téma "Reamping prakticky" a dá se tam toho najít i víc....

P.
s moderatormi sa nediskutuje, ale tu by som sa rozhodne ohradil - "server o hudbe a zpracovani zvuku", takze selekcia, co sem uz asi nepatri sa mi nezda OK.

jazzym - podla tej Tvojej ukazky Ta osobne nepovazujem za gitaristu ani nahodou a poprosim Ta - nez pisat blbosti, nepis nic. fakt davas take veci (a nie len v tejto teme), az maju moderatori pocit, ze tu taku debatu ani nechcu radsej...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 19 úno 2014 16:15

2rastis: :-) nemyslel jsem jako "zde utnout diskusi a jít jinam", ale ohledně množství informací. Tam se podobné věci diskutují mnohem více než zde, Ameriku netřeba objevovat 8) Ale uznávám, že moje formulace tak mohla vyznít :-D

P.

delay

Příspěvek od delay » 19 úno 2014 17:01

jazzym píše:Lampovy soud je prinosny samozrejme aj ked ho ma gitarista zapojeny na bezdrotovu vysielačku .. :wink: na koncerte to je pre posluchačov.
Přesně tyhle nic neříkající věty v rámci zcelal jiného tématu jsou fakt únavný - samozřejmě bez vysílačky je zvuku o poznání lepší, že? Nikdo mě sice nenutí to tady číst, je mi to vlastně vcelku jedno, ale zrovna u tebe si všímám takovejhle "mismatch" ptákovin v jednom kuse. Možná by ses měl více věnovat samotnému hraní, tvorbě a získávíní zkušeností a méně se snažit radit na úkor kvality. Nikdo ti nebrání se ptát, ani tě nijak nesoudím, ale zřejmě to trochu vadí i ostatním...

delay

Příspěvek od delay » 19 úno 2014 18:45

Před chvilkou jsme nahrál pár vzorků, abych si byl jistej, jak to je nezávisle na číslech (impedance) a dogmatech. Výsledky jsou vcelku zajímavé. Nějak to zpracuju a založím pak spíše nové téma...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 20 úno 2014 01:54

pavlii: OT mírně promazán (platí pro celé téma)

K teme: gramofon potrebuje tiež vlastne inpedančne vstupy to neznamena že dalej nemože by linková uroven. tak nejak na to nahliadam ,. ako na gramofonovu prenosku , mikrofon alebo snimač každy potrebuje vlastne vstupy ale vystup už pokračuje štandardne - linkovo .

Stan

Příspěvek od Stan » 20 úno 2014 02:56

No ono jde hlavně o linkové úrovně. Máme 2 druhy linkových úrovní:
1/ profesionální +4dBu
2/ uživatelská -10dBV
a mezi nimi je rozdíl cca 11.8 dB.

delay

Příspěvek od delay » 20 úno 2014 11:37

Zde jsou moje slibované ukázky:
./zvuk/elektricka-kytara-di-recording-ukazky-loz-hiz-line-t20690.html

Jediné co napíšu zde, neboť to souvisí s tématem je fakt, že pro DI náběry kytary se dá použít buffer kytarového efektu + line in (pro mě překvapení, alespoň k něčemu to bylo :)
Více již v druhém tématu...

jackies

Příspěvek od jackies » 21 úno 2014 01:35

jazzym píše:Je to zaujmava možnosť nahrať si v domacich podmienkach album alebo zaklad pre album a v nejakom študiu to kvalitne reampnuť..
preto ma to zaujalo :roll: a vyskušal som to aj ja

gitaru som strčil do bypass boss krabičky za nu som dal rozdvojku pasivnu čo som mal urobenu pre trigger snimač. jeden výstup som dal do marshall jh1(overdrivemod) a cez male kombo snimaneho mikrofonom , druhy vystup do line in na rekorderi zoom R16,
potom som nahrany čisty zvuk v R16 poslal do praveho vystupu zez kabel do JH1 s kombom s rovnakym nastavenim som to nahral na dalšiu linku (v lavom kanali). :roll: kedže som trochu presuval tracky tak som zabudol ktory je ktory ..neviem ich rozoznať :lol:

možte mi pomocť :roll: Wet A alebo WET B je reamping ? na mojom konte najdete aj nahrany povodny čisty zvuk DRY-0
A aj další test gitary zapojenej kablom do line na R16
a gitary zapojenej cez bypass Boss krabičku (samozrjme zaroven rozdvojkou)
v tomto pripade su rozdiely minimalne ,..asi to nespoznate ,.. možno za to može kablovanie a rozdvojka :roll:
posledny test som urobil z vystupom z behringera xenyx302usb (aka zvukova karta) a skusil som DRY -0 reampnut cez boss SD2 ale strašne sa zsilnili ruchy z počitača (v tomto pripade je výhoda stand alone recorder ktory nema ruchy PC, alebo treba popracovať na odrušeni zvuku zo zvukovky. tento test som ale neuploadol lebo dopadol zle.
:palec+: :palec+:
muzikant

jazzym

Příspěvek od jazzym » 21 úno 2014 03:12

:D boha , to som dostal až dve? .. a tak som sa snažil to dodrbkat aby ma nezačal niekto moc uznavať..
ja sa v takej polohe chvaleneho necitim moc dobre :oops:

Odpovědět