spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od dendy »

jj ten prevodnik. som mal tiez... cisto pasivny len z odporov do printer portu :-)

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od Oxyygen »

Soundblaster live, Cakewalk 7-8 na soundfonty a midi, 1 verze fruityloops na bici a nativni synth ale TB303, efektovani offline v soundforge a vsechny vznikle wavy poskladane a smichane v prvni verzi acidu. Obcas jsem vysamploval Rebirth. 1 audio CD s bicimi z K-audia za 2500 Kč.:-)

Roland Alfajuno 1 jako muj prvni hw syntak + midikeyboard a pak jsem si nasetril na Roland MC303. Obdobi 1997-1999, pak uz jsem se zmohl na dalsi HW.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Uživatelský avatar
dano
Příspěvky: 3606
Registrován: 13 kvě 2005 20:37

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od dano »

moje zaciatky boli pre mna vlastne doteraz najkrajsie obdobie s hudbou... vysoka miera naivity, Muzikus, knihy a clanky od Daniela Forra, Yamaha SY77, Atari 1040STFM + Cubase, Alesis SR16, GEM RealPiano a Roland JV1010. Cista krasa :-)

Uživatelský avatar
FinestX
Příspěvky: 85
Registrován: 10 lis 2011 09:59

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od FinestX »

Já myslím, že AWE32 byla výborná! Vybíral jsem tehdy mezi nějakou jiné firmy (už si nevybavím) a AWE, a podle recenzí a testů jsem zvolil... Dle mého byla ještě z kvalitních součástek, včetně diskrétních (však taky byla dlouhá přes celé PC), měla velice slušnej odstup signál/šum, atd.... Ještě mi leží na památku někde u našich na půdě! :)

Ty el. bicí si pamatuju, že jsem stavěl s ovládáním schodišťovýma vypínačema :) Nakonec se to neosvědčilo, určitě jsme s tím nikde (krom půdy) nehráli :lol:

Ale hráli jsme a ba i první přehrávku přestáli s vlastním mixem (nejprimitivnějším možným podle vlastního schématu - šavle s jedním tranzistorem), na vlastních reprobednách s reproduktory AR..., samozřejmě i na samovyráběných zesilovačích a "bustrech"... Nicméně užívali jsme i kupř. koutoučový magnetofon B4 (s ofic. udávaným harmonickým zkreslením 20% - čemuž jsme se příšerně tlemili :lol: ), bustroval supr...

Jak píše dano - tyhle začátky maximálního bezbřehého nadšení určitě zůstanou pro každého pak už navždy jako to "nejkrásnější období"... Bez ohledu na to, jak moc jsou "dřevní" - to už je samozřejmě relativní podle doby...

Kolik z vás začínalo takhle s nějakou kapelou?

A kdo jste ještě před revolucí taky nuceně absolvoval třeba tzv. "kapelnické zkoušky" (oficielně "Osvědčení k vedení souboru lidových hudebníků" - to mám dodnes též hrdě schované a chlubím se jím! :) ), nechávat si schvalovat repertoár skladbu od skladby, jestli je smíte hrát, atd....?
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od Pytkin »

Na AWE 32 bolo fajn, ze sa dal z dosky vytiahnut von SPDIF .. na tu dobu velka ficura ..

Uživatelský avatar
FinestX
Příspěvky: 85
Registrován: 10 lis 2011 09:59

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od FinestX »

Vidíš, to už si ani nevybavuju. Určitě jsem tehdy nevěděl, co to je... :oops:

Vůbec některý ty (hlavně starší) vzpomínky mi přijdou, jako by byli snad z nějakýho minulýho života... :mrgreen: (vážně jsem chtěl bicmanit na schodišťový vypínače?!). Některé z různého času se míchaj dohromady... Je tohle v pouhejch 40ti normální?? :(
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od Hammond »

Ked som ja zacinal, pocitace uz sice bezali, ale ja som o nich este hodne dlhu dobu nic nevedel. Moj prvy setup pozostaval z klavesov Yamaha YPR-20 a Yamaha DX7IID. Kedze som bol vzdy na akusticku hudbu (co mi aj ostalo) a moznost nahravania na stopy bolo pre mna v tom case cosi nepredstavitelne, nahravali sme s kamosmi tak, ze sme elektretovym stereomikrofonom snimali celu miestnost s nastrojmi aj aparatmi. Tocili sme do pasu :D na kotucovy magnetofon Tesla CM160 :)

Inak ta moja DX7 je pribeh sam o sebe, setril som na nu takmer rok roznasanim novin, nakolko som v tom veku ani inu brigadu dostat nemohol, a sam som si po nu isiel vlakom z BA do Kosic. Dodnes si pamatam aky bol vyhukany ten pan co mi ju predal, ked ho na dohodnutom mieste na stanici v Kosiciach oslovilo 13-rocne chlapca s peniazmi v ruksaku :)

Uživatelský avatar
FinestX
Příspěvky: 85
Registrován: 10 lis 2011 09:59

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od FinestX »

To byla ale blaženost, když sis ji vezl domů, co?! :wink:
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od Kelley »

FinestX píše:Já myslím, že AWE32 byla výborná!
Fakt jsem měl asi smůlu... ve srovnání s Gravis PnP nebo později Turtle Beach to byl skutečně shit. Aspoň ta moje. Dodnes mě mrzí že jsem si hned na začátku nepřišetřil na TB i když stála skoro dvakrát tolik jako AWE.
FinestX píše:"kapelnické zkoušky" (oficielně "Osvědčení k vedení souboru lidových hudebníků")
To mám samozřejmě taky :wink: A B4-ku jsem taky měl.
Pytkin píše:Na AWE 32 bolo fajn, ze sa dal z dosky vytiahnut von SPDIF .. na tu dobu velka ficura ..
Jo, to tam bylo. Ale myslím že jen ze syntezátoru (audio tam nešlo) a mělo to úroveň TTL, takže bylo potřeba nějaké přizpůsobení na S/PDIF. Akorát že jsem to tenkrát neměl k čemu připojit...

Uživatelský avatar
FinestX
Příspěvky: 85
Registrován: 10 lis 2011 09:59

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od FinestX »

:) Jo jo, Gravis Ultrasound!, to byla ona, kde jsem srovnával testy... Nakonec jsem podle těch recenzí vybral AWE - možná pro větší univerzalitu, kompatibilitu, standardnost, už nevím... Takhle, když to napíšeš, tak si vybavím i tu Turtle Beach, že nějaká byla. Určitě jsem tehdy četl zuřivě CHIP... :-) Ale sám jsem si na ty názvy nevzpomněl... :(
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

Uživatelský avatar
FinestX
Příspěvky: 85
Registrován: 10 lis 2011 09:59

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od FinestX »

Ad B4 - prohlíželi jsme si tenkrát katalogy ze západního Německa (HiFi věci Akai, Grundig, atd... - specielně Akai se mi líbil, děsně mne bral ten design jejich výrobků!) a porovnávali udávané parametry - zkreslení 0.002% apod. - kontra Tesla B4 20% (v návodu) - chtěli jsme emigrovat! :-) (tak asi 15 nám bylo...)
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

Uživatelský avatar
abuse
Příspěvky: 698
Registrován: 25 zář 2003 09:21

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od abuse »

Roland S50 + Atari + Cubase

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3587
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od pavlii »

SB AWE64 Gold + MIDI klaviatura QuickShot. Současně studium literatury od Forró (hlavně) a začátky práce v Cubasis Audio (bundle u SB). No a jak se zvyšovaly znalosti, tak rostla chuť (však to znáte): 8MB paměťový modul do AWE, slintání po Yamaha SW1000-XG a následně bazarový kup Yamaha SW60-XG, posléze po škole za těžký peníz pořízena nová vysněná Yamaha SW1000-XG a za nějakou dobu na eBay z USA karta DS2416 s breakout boxem AX44. Pak jsem už začal pomalu zaplňovat i rack a přešel mezitím i na plnou Cubase VST/32 + WaveLab 3. K Yamaze jsem ještě po letech konečně sehnal i brakout box AX88 (ten vlastně Yamaha vůbec nedělala; vyráběla to AdB a de-facto mi "chybí" do kompletu projektu DSP Factory jen AX16-AT (ADAT rozhraní), no ale to už asi shánět nebudu ;-)
Na tomhle setupu jedu vlastně dodnes, DS2416 je jádro mého studia. Celý konglomerát šlape jako fík a zjevně mi bude chybět, až přijde ke slovu nevyhnutelný upgrade :-(

P.

Uživatelský avatar
Magion
Příspěvky: 847
Registrován: 08 čer 2002 21:52

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od Magion »

dendy: to jsme na tom stejně! Já taky modedit. 4 stopy... haha
Pak samozřejmě ft2 a poté revoluční buzztracker. S ním jsem strávil několik let a aji docela vystupoval v Brně ( i před OhmSquare kdysi).
Pak nutný přerod na nepříjemný pianoroll v Cubase. To bylo strašný přejít z trackera na Cubase.
Teď hodně Ableton a Max/msp a trochu i M4l. Jak kdy a jak na co...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od Pytkin »

vidis pavli .. zrovna si mi vnukol myslienku .. DSPfactory sa mi tu tiez dakde vala v krabici .. a zrovna som rozmyslal , ze by som potreboval mixpult daky :)

Odpovědět