spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Hammond

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od Hammond » 11 led 2012 20:59

vasek píše:Digital Orchestrator -> FastTracker II -> n-Track studio (znáte někdo? ve svý době nebyl špatnej) -> Cakewalk -> Sonar
n-Track studio bol aj moj prvy DAW, ale asi uz v dobe, ked sam uz nebol prilis aktualny.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 led 2012 21:15

n-Track je k dispozicii na iPad/iPhone :-) http://ntrack.com/ios-multitrack-studio.php

EGA

Příspěvek od EGA » 15 led 2012 01:09

úplne stručne takto :]

fast tracker 2 (386 dx 40) -> fruity loops 2 (pentium 90) -> ableton 7 (imac)

badkick

Příspěvek od badkick » 22 srp 2012 15:48

dendy píše:ak sa dobre pamatam SB128 uz nemal soundfonty ani moznost dat do karty naviac ramku...

ja som zacinat v 4 kanalovom modedite pod DOSom... k AWE32 (vtedy za 12000 SK) a Cakewalku 3.0 som sa dostal az po cca 3-4 rokoch stravenych s trackermi :-)
aky fajny topic :-)
ja som zacinal podobne - na 286 a na doma ubastlenom 8bit D/A prevodniku z rezistorov pripojenom na paralernom LPT porte. Ako vidim prispevky viacerych kolegov, zrejme to bol vtedy standard:-). Inak boli aj lepsie verzie homemade D/A :-) stereo (2 x samostane DA na LPT1+2, alebo jeden DA s nejakym integracom na jednom LPT)). Vystup z D/A siel potom na vstup zosika v kazetaku, lebo som nemal iny zosik :-) K tomu modedit v textovom rezime. Ale to bol len taky fun a bol som uneseny z toho, ze nieco take je vobec mozne :-).A Soundblaster som prvykrat pocul nazivo az niekedy v 94-tom.
Tie casy AWE32 za 12 alebo dokonca myslim 14 tisc si pamatam :-) vtedy sa to chapalo ako poloprofi riesenie pre hudobnikov. max 32 MB ramky (avšak použitelnych "len" 28) "realisticky" znejúca wavetable v porovnani s vtedy beznymi OPL2 a OPL3 FM.

ad SB128 - ten uz tusim pracoval len s RAMkou PC - nemal vlastnu pamat. nemal som ho ale myslim, ze so soundfontami sa dalo robit softwarovo.
Naposledy upravil(a) badkick dne 23 srp 2012 10:59, celkem upraveno 1 x.

Magion

Příspěvek od Magion » 22 srp 2012 20:45

1. kazeťák Goldstar (dvojče) - měl mic in i line in. To bylo něco :wink:
2. modedit
3.fasttracker II
4. buzz tracker
5. Cubase
6. Ableton
7.Cubase
8.Ableton
9.Cubase
10. Protools
11. Ableton
12.Cubase
13. Max/msp
14. Ableton + M4L

nějak tak to bylo tuším...

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 23 srp 2012 16:50

Juuu to je super tema.

Uplne prve zaciatky? PMD-85 na zakladnej skole a prikaz "beep" ( nemal moznost menit vysku tonu ). Potom Didaktik Kompakt a prikaz "beep" ( ten ju uz menit mohol ). Potom SoundTracker a SampleTracker na Didaktik Kompakt + Melodik ( AY-38912 ). Bohuzial nic sa nezachovalo, ani moj najoblubenejsi hardcore song v sampletrackeri, pouzivajuci "firemny" sampel, ktory znel nejak ako vyraz "cista psychiatria" ... Dodnes si pamatam, ako mi ten SampleTracker posielala rodina z Ostravy, pretoze na SK sa po rozpade federacie nedal kupit (aspon nie v predajniach ktore som mal v okolo 100 km). To bola panecku doba :-) :roll:

Neskor v 1995/6 Pentium, FastTracker 2 a ImpulseTracker ( Sound Blaster cosi ), ku koncu trackerovej ery som dokupil Gravis Ultrasound ( 512 kB RAM ) a musel orezavat sample starych songov, aby tam vosli. Z tejto ery sa chvala bohu daco dochovalo a je to na http://www.youtube.com/user/dusanmsk/videos?view=0.

Potom 3 roky pauza, okolo 2000 nejake pokusy s Reason-om, potom zase dlha pauza. Asi som vyhorel...
Az pred par rokmi som sa pokusil o reinkarnaciu, presiel som na FLS a posledneho pol roka bojujem uz len vyhradne s Reaper-om.

Odpovědět