Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Toto je vzkaz od Anonymous pro Anonymous. Copy>Paste

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2012 18:12

Opravdu by mě zajímalo, na jaké konkrétní části textu té dohody by někdo chtěl poukazovat jako závadné, špatné a ohrožující ... Mohl by to někdo osvětlit, přiblížit nebo citovat ?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 úno 2012 18:29

ivo som zvedavy az ta napriklad niekde zastavi celni policie a zhabu ti povedzme telefon (tablet, notebook) na dobu neurcitu z dovodu podozrenia ze na nom mas nelegalny obsah (povedzme z dovodu anonymneho udania) - pretoze zakony umoznujuce toto su priamym cielom tej dohody...

sice tam je aj klauzula ze ked sa nasledne porusenie prav nepreukaze, ma sud pravo udelit povinnost tomu kto ziadal o to preverenie poskytnut ti "primerane" odskodnenie ale vieme ako taketo veci realne funguju... som zvedavy ako ti policia poskytne "primerane" odskodnenie na za to ked ti telefon/tablet/notebook povedame na 2 mesiace zoberu..

ten dokument v skutocnosti hlavne otvara dalsie z uz teraz mnohych moznosti na buzeraciu a terorizovanie ludi...

hned ma napada ze momenalne by ma mohli zatknut, pretoze mam na aute vzadu nalepenu nalepku logo apple - co je v zneni ACTA porusenim zakona a zneuzitim ochrannej znamky...

ale este raz - acta je len mali diel skladacky.. teraz je ajtualny preto sa o nom hovori... ale toto je sirsi problem..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2012 18:58

Já nestraním ani jedné, ani druhé straně ... jen by bylo asi dobré vycházet z nějakých faktů, něco konkrétního se dozvědět a ne být na urovni anarchistů rozbíjejících výlohy "proti globalizaci", kdy většina z těch rozbíječů ani neví co slovo globalizace znamená ... :) Proto se ptám (zajímá mě to).

Dohodu ACTA jsem si pečlivě přečetl a nic závadného nebo pobuřujícího nebo omezujícího mé základní svobody a požitky jsem tam nenašel. Že by si člověk neměl přivlastnovat věci nelegálně, nebo padělat apod. je asi jasné - a vím to, i když si sám občas nějaký film nelegálně stáhnu ... Když se tohle típne nebo omezí, na jedné straně si budu říkat že je to škoda, na druhé straně budu muset upřímně přiznat , že je to asi správné a pirátit by se nemělo.

Ale plnit si kapsy těžkými miliony skrze hostování nelegálního obsahu - to mi přijde už dost ujeté a nekošer a zásahy proti těmto lidem považuju za oprávněné (když někdo neví kdy má dost a ještě hlasitě mlaská). A myslím, že je velmi pravděpodobné že za těmito silně "tripovými" manipulativními anarchistickými prohlášeními (viz úvodní "poezie") stojí tyhle zájmové skupiny a snaží se zmanipulovat masy, předstírajíce že hájí jejich zájmy a přitom se snaží jen udržet ty svoje.

Jen můj názor a pocit

peteness

Příspěvek od peteness » 05 úno 2012 19:05

dendy píše: hned ma napada ze momenalne by ma mohli zatknut, pretoze mam na aute vzadu nalepenu nalepku logo apple - co je v zneni ACTA porusenim zakona a zneuzitim ochrannej znamky...
..
Neni to zneuziti, i kdybys auta Apple vyrabel.
Apple by musel mit ochrannou znamku registrovanou na vyrobu aut, coz nema. A i kdyby mel, tak by mu ji museli odebrat, protoze porusuje zakon tim, ze auta nevyrabi :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 úno 2012 19:11

dendy píše: hned ma napada ze momenalne by ma mohli zatknut, pretoze mam na aute vzadu nalepenu nalepku logo apple - co je v zneni ACTA porusenim zakona a zneuzitim ochrannej znamky...
..
To asi těžko :) To by se týkalo jen situace, kdybys ty začal vyrábět svoje počítače/mobily apod. a nazval je apple. Tvoje Apple nálepka na autě není nic jiného než reklama, kterou zdarma děláš firmě Apple, takže za to zasloužíš od nich pochvalu, případně jeden track z iTunes zdarma :)

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 úno 2012 19:21

Předpokládám, že tuhle stranu zde málokdo volí, ale pastuju podle mě zajímavý názor europoslankyně. Jo ještě chci zdůraznit, že nesdílím antiamerický fanatismus, který se projevuje v naší zemi. Snažím se alespoń trochu o objektivitu.
Zde odkaz.
http://www.kdu.cz/Zpravy/Medialni-vystu ... -zneu.aspx

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 05 úno 2012 19:31

Taky na ACTA nevidim nic špatného. Holt špatně se odvyká od toho, co bylo zadarmo. :wink:
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 úno 2012 19:39

ivo ty musis mat neskutocne vela volneho casu.. dokladne precitat 50 stran pravnickych formulacii - a navyse v kontexte vsetkych dotknutych zakonov im rozumiet - to si ted fakt pan.. kolko dni si nad tym stravil ? pretoze ak to neboli dni ale len hodiny potom ti neverim ze si to precital dokladne a cele to aj chapes... :-))) to len tak pomimo ma napadlo, kedze sa tu dusujes ako dokladne si to prestudoval...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 05 úno 2012 19:46

dendy, zbytecne se nesnaz, jsou tu nekteri, co to nikdy neoceni.
mj. cela ACTA je v dnesni dobe, kdy kazdy mesic pribyva milion nezamestnanych jen v EU, uplne matouci a zamlzovaci proces...

tony9

Příspěvek od tony9 » 05 úno 2012 19:49

dendy píše:ivo ty musis mat neskutocne vela volneho casu.. dokladne precitat 50 stran pravnickych formulacii - a navyse v kontexte vsetkych dotknutych zakonov im rozumiet -
Za hodinu a půl jsem to přečetl. Na druhou stranu se vůbec nevyjadřuju k právní stránce, protože to je podle mne složitější záležitost než to přelouskat.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 úno 2012 20:01

ta pravna stranka je pri takomto dokumente klucova.. bez sirsej znalosti vsetkych dotkuntych predpisov a zakonov ako aj toho co vsetko z nej vyplyva a ake pravne upravy budu nasledovat vyhlasit nieco o dokladnom precitani a porozumeni mi pride hodne smiesne ... v skutocnosti deailna pravnicka analyza takehoto dokumentu by mozno zabrala aj par sto stran.. a az potom by sa dalo hovorit o nejakom hlbsom porozumeni co vsetko z nej vyplyva..

a prave to je jej najvacsia hrozba, prave preto je treba proti kazdej takejto medzinarodnej dohodne protestovat uz z principu - pretoze mysliet si ze ide o "dobro" ludi, beznych autorov a atd si snad zdravo uvazujuci realista nemoze mysliet... alebo ano ?

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 05 úno 2012 20:33

No myslim ze se to vyviji v docela zajimavou ( smysluplnou ) debatu.

1) cely thread je uveden manifestem mě doposud neznámé skupiny lidí - v tomto manifestu se jako základ uvádí " Jedna potřeba nyní vystoupila:
Odmítnutí ACTA. "

chápu li toto vlákno jako vlákno věnované odkazu této skupiny ( ten odkaz je mi na první pohled sympatický ) , tak mi přijde logický se o tento dokument zajímat. ( je skutečně uváděn jako jeden z hlavních bodů manifestu ) abych mohl co nejzodpovedněji zaujmout stanovisko.

Takže si myslím že jestli se kněčemu mám vyjadřovat , tak si ten text přečtu
( právnický jazyk je sice těžko srozumitelný , myslím ale že detailnější obrys běžně inteligentnímu člověku poskytne ).

Vůbec se mi do toho nechce, ale beru li vážně naléhavý ton manifestu , tak si na to proste tu hodinu a pul vyčlením.

Určitě mi příjde nebezbečný se v dnešní době tísíců lobby se k podobně aktuálním a zásadním tématům stavět jen z principu zamítavě.
( myslím zamítnutí ACTA )

O tom to právě taky je dle mého pochopení , že bychom měli najít čas se aktivně zajímat o společnou realitu a její kvalitu i mimo naše domovy a obrazovky.

Obětovat nějaký čas tomu... a nejednat podle názorů ostatních, ale na základě vlastní zodpovědné analýzy. ( mluvim i k sobě samozřejmě .. :wink: )

2) Mám zcela jasno v tom že masivní nelegální stahování filmů, hudby a softwaru je špatně a když někdo vydělává na prodeji kradeného zboží měl by být potrestán. Chápu ale že nalezení spravedlivého a nezneužitelného mechanismu není vůběc jednoduché , neli nemožné..

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 05 úno 2012 20:39

prvotsky, vubec nic jsi nepochopil, anonymous jsme my vsichni!

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 05 úno 2012 20:48

je to mozný že jsem podstatu nepochopil. nebráním se tomu.

"Jsme rozhodnuti přinutit české zákonodárce k tomu, aby ACTA smetli ze stolu.
Jsme ochotni tohoto cíle dosáhnout jakýmkoliv nenásilným způsobem."

ACTA s tím tedy nesouvisí?

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 05 úno 2012 21:02

Prvotsky píše:je to mozný že jsem podstatu nepochopil. nebráním se tomu.

"Jsme rozhodnuti přinutit české zákonodárce k tomu, aby ACTA smetli ze stolu.
Jsme ochotni tohoto cíle dosáhnout jakýmkoliv nenásilným způsobem."

ACTA s tím tedy nesouvisí?
samozrejme, ze s tim souvisi, je treba se chytnout kazde malickosti, ktera nas ma vice podrobit a poukazat na to, ze prave ted je nejvyssi cas s tim neco zacit delat...

Odpovědět